بازی‌های سری آ یکشنبه در استادیوم گیویس در حالی آغاز می‌شود که آتالانتا و اینتر در یک رقابت دهان‌آلود مقابل هم قرار می‌گیرند. برگامو این آخر هفته “سیاه و آبی” خواهد بود و دو قهرمان اروپایی برای کسب مقام پنجم جدول رده بندی مبارزه می کنند.

آتالانتا پس از اینکه در هفت روز گذشته با نتیجه 2-1 مقابل لچه و ناپولی روبرو شد، در میانه یک بازی سخت به این شش امتیاز برتر سری آ وارد شد. در حالی که تیم جیان پیرو گاسپرینی می‌توانست بهانه‌ای برای باخت به خوش فرم‌ترین تیم اروپایی داشته باشد، سقوط در اواسط هفته در استادیوم ویا دل ماره برای هواداران برگامو خوشایند نبود.

علیرغم اینکه آتالانتا در دو ماه ابتدایی فصل 2022/23 سری آ با ناپولی صدرنشین رقابت می کند، در صورت عدم موفقیت در بازیابی، می تواند به رده هشتم جام جهانی برسد. با این حال، اگر آنها پیروز شوند و لاتزیو یکشنبه شب در تورین مقابل یوونتوس شکست بخورد، لا دی حتی ممکن است قبل از توقف نیمه فصل، جایگاه چهارم مورد علاقه خود را دوباره به دست آورد.

همین امر در مورد اینتر نیز صدق می‌کند، که پس از شکست ناامیدکننده 2-0 مقابل یوونتوس به شکلی قاطع به عقب برگشت. شاگردان سیمونه اینزاگی روز چهارشنبه در جوزپه مه آتزا، بولونیا را با نتیجه 6-1 شکست دادند تا فشاری را که روی شانه های سرمربی خود وارد می کرد، در میان شروعی دیگر در سطح پایین تر از مسابقات، کاهش دهند.

فدریکو دیمارکو توجهات را به خود جلب کرد و در آستانه این سفر بالقوه تعیین کننده فصل، یک دوبنده برای بهبود طرز فکر اینتر رتبه پنجمی ایجاد کرد. اینزاگی که متهم به زمین خوردن در دیدارهای پرمخاطب است، علیرغم بررسی این موضوع، تحت نظارت شدید قرار گرفته است. نراتزوری به حذفی لیگ قهرمانان

یک شکست دیگر در برابر رقبای مستقیم چهار تیم برتر ممکن است دوباره به فکر سرمربی سابق لاتزیو باشد، به خصوص اگر سایر قهرمانان لیگ قهرمانان اروپا از تکالیف آخر هفته خود نهایت استفاده را ببرند.

پیش نمایش مسابقه

آتالانتا

حرکت آتالانتا از مراحل اولیه فصل در حال محو شدن است لا دی متحمل سه شکست در چهار بازی آخر خود در سری A (W1) و دقیقاً دو بار در هر معکوس. پس از باخت به تیم هایی مانند لاتزیو و ناپولی در دو بازی اخیر خود در لیگ در استادیوم گیویس، میزبان به بشکه ای ناخواسته از تاریخ خیره شده است.

برای آخرین باری که آتالانتا در سه بازی خانگی متوالی در سری آ شکست خورد، باید به سال 1997 برگردید. این شاید بهترین نشان دهنده ناامیدی گاسپرینی برای بازگشت به ستون پیروزی مقابل چنین حریف قدرتمندی باشد. اما بر اساس شانس اخیر آنها مقابل اینتر، گفتن این کار آسان تر از انجام دادن است.

آتالانتا آخرین بار طعم پیروزی مقابل را چشید نراتزوری در سری آ در نوامبر 2018. آنها از آن زمان تاکنون در هفت دیدار متوالی لیگ با قهرمانان 19 بار سری آ (5 تساوی، 2 تساوی) بدون برد بوده اند و در هر بازی بیش از یک بار گل زده اند. با توجه به مصدومیت، مهاجم برجسته این فصل، لوئیس موریل، بعید به نظر می رسد که آنها شانس گلزنی خود را تغییر دهند.

اینتر

به اینتر توصیه می‌شود که اجازه ندهند بازگشت چشم‌نواز پنج پیروزی از 6 بازی آخر سری آ، آنها را فریب دهد تا باور کنند که می‌توانند از آتالانتا عبور کنند. همانطور که در بالا ذکر شد، ناتوانی اینزاگی در الهام بخشیدن به تیمش در مقابل حریفان بالای جدول به یک عادت بد تبدیل شده است.

هر چقدر هم که عجیب به نظر برسد، اینتر در هر 5 بازی سری آ مقابل تیم هایی که در این مرحله از 8 تیم برتر شروع شده اند، شکست خورده است و در هر موقعیتی بیش از 2 گل دریافت کرده است. اگر اینزاگی فرمولی برای پیشرفت تیمش در چنین مسابقاتی پیدا نکند، نه تنها اینتر می تواند در جدول رده بندی بیشتر سقوط کند، بلکه ممکن است خطر از دست دادن شغل خود را نیز به همراه داشته باشد.

هیچ راهی برای ایجاد انگیزه بهتر از دویست و پنجاهمین بازی خود در سری آ به عنوان یک مربی با رنگ های درخشان وجود ندارد. اما اینتر تنها توانست یک تساوی کسل کننده ‘هیچ- صفر’ را در این مسابقه مربوطه در فصل گذشته انجام دهد و خود را در موقعیتی ناخوشایند پیش از این رویارویی قرار دهد.

اینتر می تواند برای اولین بار در هزاره جدید، در بازی های متوالی لیگ مقابل آتالانتا، گل های خالی را بزند. با توجه به خشکسالی آخر هفته گذشته در تورین، آنها حق دارند نگران شانس خود در برگامو باشند.

ترکیب احتمالی آتالانتا مقابل اینترمیلان

آتالانتا (3-4-1-2): خوان موسو؛ مریح دمیرال، رافائل تولوی، جورجیو اسکالوینی؛ هانس هاتبور، تیون کوپمینرز، ماریو پاسالیچ، براندون سوپی؛ ادرسون؛ آدمولا لوکمن، دوان زاپاتا.

اینترمیلان (3-5-2): آندره اونانا; استفان دی وریج، الساندرو باستونی، میلان اسکرینیار؛ دنزل دامفریس، هاکان چالهان اوغلو، نیکولو بارلا، روبرتو گاگلیاردینی، فدریکو دیمارکو؛ ادین ژکو، لائوتارو مارتینز.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *