چه بخواهیم اعتراف کنیم یا نه، ما کالچو متعصبان یک دسته عاطفی هستند. ما تمایل داریم پیروزی‌هایی را جشن بگیریم که انگار فردایی وجود ندارد و برای مصیبت‌های باشگاه محبوبمان به شکلی دراماتیک غمگین می‌شویم. بنابراین وقتی یکی از ستاره‌های مورد علاقه ما تصمیم می‌گیرد چکمه‌هایش را آویزان کند، حداقل نمی‌توانیم بگوییم خوب نیست. متأسفانه این بخشی از ورزش است و شاید به ما کمک کند که از قبل برای لحظه ای آماده شویم. بنابراین در اینجا شش بازیکن سری A وجود دارد که می توانند برای آخرین عجله خود قبل از بازنشستگی در پایان فصل آماده شوند.

استفان رادو (لاتزیو)

شاید او بزرگ ترین نام آشنا در لیست نباشد، اما استفان رادو اکنون به عنوان طولانی ترین بازیکن سری آ شناخته شده است. این بازیکن رومانیایی در سال 2008 به لاتزیو پیوست و از آن زمان تاکنون هیچ پیراهن دیگری بر تن نکرده است. او اخیراً پس از جدایی جورجیو کیه لینی از یوونتوس، این افتخار را به ارث برده است.

در طول 14 سال گذشته، ما شاهد پیشرفت رادو از یک مدافع جوان و آینده‌دار به یک بازیکن قابل اعتماد بودیم که البته مورد قدردانی قرار نگرفت. بیانکوسلستی ترکیب تا در نهایت تبدیل شدن به یک جانباز زرنگ و باهوش که هنوز هم در این امر نقش دارد.

اما با نزدیک شدن زمان پدر و جلب حمایت مائوریتزیو ساری توسط مدافعان جوان، مدافع میانی رومانیایی بالاخره می تواند آن را یک روز در پایان فصل آینده بداند.

میگل ولوسو (ورونا)

روزی روزگاری در لیسبون، میگل ولوسو در کنار هم تیمی خود در اسپورتینگ ژائو موتینیو، یکی از بهترین استعدادهای در حال ظهور در صحنه اروپا محسوب می شد.

در حالی که این بازیکن 36 ساله نمی توانست به ارتفاعات پیش بینی شده توسط هوادارانش برسد، اما با این وجود توانست در سه دوره جداگانه در جنوا و دوره فعلی خود در ورونا، شهرت قابل توجهی در سری A ایجاد کند.

این کهنه سرباز پرتغالی در سه سال گذشته در ورزشگاه بنتیگودی کار می کند و در حالی که او به عنوان یک بازیکن خوب در تیم باقی مانده است، تصور اینکه او نقش مهمی را فراتر از رقابت های بعدی بازی کند دشوار است.

فابیو کوالیارلا (سمپدوریا)

وقتی فابیو کوالیارلا از خشم تورینو فرار کرد و دوباره به سمپدوریا در ژانویه 2016 پیوست، بسیاری از ما انتظار نداشتیم این بازگشت برای مدت طولانی ادامه داشته باشد. از این گذشته ، مهاجم در آن زمان قبلاً در پاییز دوران حرفه ای خود بود.

اما شش سال و نیم بعد، این کهنه کار تصمیم گرفت قرارداد خود را با تیم لیگوریایی برای یک فصل دیگر تمدید کند، تا بعد از تولد 40 سالگی اش بازی کند.

با این حال، سهم فابیو در دوریا علت رو به کاهش بوده است به عنوان مثال، او در فصل گذشته در 33 بازی خود در سری آ تنها 4 بار موفق به گلزنی شد، بنابراین یک رقابت ضعیف دیگر مطمئناً روزهای او را در یک زمین فوتبال به پایان می رساند.

فرانک ریبری (سالرنیتانا)

فرانک ریبری در مورد ستاره های 39 ساله ای که حاضر به ترک کار نیستند، تصمیم گرفته است یک فصل دیگر در سالرنو بماند. انتظار می رفت اسطوره بایرن مونیخ آن را روزی نامیده شود که در سال 2019 غول باواریایی را ترک کرد. در عوض، او در فلورانس حاضر شد تا با او قرارداد امضا کند. لا ویولا.

در سال 2021، زمانی که قراردادش با فیورنتینا منقضی شد، بازنشستگی بار دیگر به در زد، اما مرد فرانسوی حاضر به اعتنا به این درخواست نشد. با این حال، اولین کمپین او با سالرنیتانا عمدتاً ناامیدکننده بوده است، که ما را به این باور می رساند که کمپین بعدی باید آخرین کارش باشد… اما با این مرد، ما به شما توصیه نمی کنیم روی آن شرط بندی کنید.

سمیر هاندانوویچ (اینتر)

از سال 2012، سمیر هاندانوویچ شروع کننده بلامنازع اینتر بین پست ها بوده است. این بازیکن اسلوونیایی به سادگی بدون چالش بوده است، و اگر منصف باشیم، تعداد کمی از دروازه بانان می توانستند او را در دوران اوج خود به دست بیاورند.

متأسفانه برای این مرد 38 ساله، روزهای او به عنوان یکی از بهترین حافظان جهان بسیار عقب مانده است، زیرا واکنش های او با افزایش سن کندتر شده و باعث چندین خطای مرگبار در طول مبارزات انتخاباتی شده است.

را نراتزوری با اضافه کردن آندره اونانا به جمع، مقاصد خود را روشن کرده اند. و در حالی که اسب پیر بدون جنگ نمی رود، از دست دادن نبرد برای یک نقطه شروع در برابر همتای جوانش مطمئناً برنامه های بازنشستگی او را تسریع می بخشد.

زلاتان ابراهیموویچ (میلان)

در بیانیه اخیر، زلاتان ابراهیموویچ با صدای بلند ادعا کرد که او هرگز از این ورزش که بدون حضور کاریزماتیک او “مرده” می شود، بازنشسته نخواهد شد.

اما در حالی که استدلال کردن بر خلاف منطق او دشوار است، این بازیکن 40 ساله به دلیل آسیب‌های بی‌پایان مصدومیت‌اش، در حال حاضر به یک بازیکن پاره وقت سقوط کرده است. به عنوان مثال، سوئدی قبل از فوریه 2023 برنمی‌گردد، و حتی در آن زمان، ما به سادگی نمی‌دانیم زانوهای او تا چه زمانی بالا می‌آیند.

پاسخ احتمالاً “برای مدت طولانی نیست”. به هر حال، این مهاجم نماد میزان درد زیادی را که از دوزهای درمان مداوم خود متحمل می‌شود، آشکار کرده بود، چیزی که قطعاً نیازی به تحمل آن تا 40 سالگی ندارد.

مال ابرا بازنشستگی برای طرفداران سری آ یک رویداد غم انگیز و اجتناب ناپذیر خواهد بود و ما احتمالاً زودتر شاهد آن خواهیم بود.

ما را دنبال در اخبار گوگل برای اطلاعات بیشتر در مورد سری آ و فوتبال ایتالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.