پس از شکست سخت خود در استمفورد بریج، میلان امیدوار بود که در چهارمین بازی مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا از غول لیگ برتر در سن سیرو میزبانی از چلسی بگیرد.

اما متأسفانه برای ایتالیایی ها، ماموریت آنها در همان اوایل با اخراج فیکایو توموری در حالی که یک پنالتی می داد، به سختی اخراج شد. آبی ها در نیمه اول دو گل به ثمر رساندند و برتری آنها پس از آن هرگز مشکوک نشد.

ترکیب های شروع

استفانو پیولی تقریباً با همان ترکیب 4-3-3 شروع کرد که در آخر هفته یوونتوس را شکست داد، با تنها استثناء معرفی راده کرونیچ به جای توماسو پوگبا. بازیکن بوسنیایی در وسط پارک به اسماعیل بناسر و ساندرو تونالی پیوست، در حالی که اولیویه ژیرو خط را رهبری می کرد که توسط براهیم دیاز و رافائل لیائو حمایت می شد.

سیپریان تاتاروسانو در دروازه این تیم شروع کرد روسونری در غیاب مایک میگنان، توموری و متئو گابیا در مقابل او. پیر کالولو و تئو هرناندز نقش‌های مدافع کناری را بر عهده گرفتند.

از سوی دیگر، گراهام پاتر، سرمربی جدید چلسی، از ترکیب قدیمی 3-4-3 توماس توچل عقب نشینی کرد. کپا در حالی که تیاگو سیلوا در بازگشت به چمن قدیمی خود خط دفاعی را هدایت می کرد، در دروازه شروع کرد. ترووه چالوبا و کالیدو کولیبالی به مدافع سابق میلان پیوستند.

جورجینیو و متئو کواچیچ در دابل پیوت برای میهمان شروع کردند، در حالی که ریس جیمز و بن چیلول در جایگاه‌های بال بک آزاد شدند. میسون مانت و رحیم استرلینگ در مقابل پیر امریک اوبامیانگ قرار گرفتند.

توموری فرستاده شد

پس از 15 دقیقه اول، داور با تصمیمی قابل بحث در مرکز بازی قرار گرفت. توموری دوست و هم تیمی سابق خود در چلسی، مونت را که به سمت دروازه حرکت می کرد، کنترل کرد که منجر به یک ضربه پنالتی و کارت قرمز برای مدافع میلان شد.

برخی آن را تصمیمی سخت و برخی دیگر آن را تصمیمی منصفانه می دانستند. بدون در نظر گرفتن این موضوع، جورجینیو با نشان دادن اعتبار ضربه نقطه‌ای خود یک بار دیگر بر زخم‌های هواداران ایتالیا نمک افزود و باشگاه انگلیسی را در صدر قرار داد.

چلسی دوباره گل می زند

با وجود از دست دادن سرویس یک مدافع، پیولی تصمیم گرفت در ابتدا همان ترکیب را حفظ کند، اما کالولو را به نقش مرکزی تر تغییر داد و کرونیچ به عنوان یک دفاع راست موقت خدمت می کرد.

سرمربی ایتالیایی امیدوار بود که با زدن یک گل تساوی بعید، میهمانان خود را غافلگیر کند و تقریباً این کار را انجام داد، اما ژیرو نتوانست یک ضربه سر آزاد را به سمت دروازه هدایت کند.

در نهایت، این آبی ها بودند که دوباره ضربه زدند، این بار با یک بازی دوست داشتنی بین کوواویچ، مانت و اوبامیانگ، با نامه ای که تاتاروسانو را با حرکت کم به سمت پست نزدیک شکست داد.

پس از آن، دیاز بدشانس ثابت کرد که بره قربانی است، زیرا او راه را برای سرجینو دست باز کرد.

دوره دوم آرام

پس از وقفه، میلان احتمالا بیشتر علاقه مند به اجتناب از مسیریابی و حفظ وضعیت موجود بود تا اینکه ناامیدانه به دنبال تساوی باشد، در حالی که چلسی پای خود را از روی پدال برداشت. غرب لندنی ها چند موقعیت نیمه کاره داشتند، اما تاتاروسانو به خوبی توانست گل های اضافی را رد کند.

در نهایت، انگلیسی‌ها برای دومین بار در شش روز گذشته با ضرر ایتالیایی‌ها پیروز شدند تا جایگاه خود را در صدر گروه کسب کنند. با این وجود، این وضعیت به‌طور باورنکردنی فشرده باقی می‌ماند و تنها سه امتیاز هر چهار باشگاه را از هم جدا می‌کند.

بنابراین، میلان باید خونسردی خود را حفظ کند و روی کسب نتایج مثبت از دو بازی اخیر خود در مرحله گروهی مقابل دینامو زاگرب و RB Salzburg تمرکز کند.

ما را دنبال در اخبار گوگل برای اطلاعات بیشتر در مورد سری آ و فوتبال ایتالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.