اندی موری اولین پیروزی خود را بر 20 بازیکن برتر امسال در برد 6-1 3-6 6-2 مقابل دنیس شاپوالوف به دست آورد. موری در مرحله بعدی با نواک جوکوویچ شماره 1 جهان روبرو خواهد شد که پیش از این با پیروزی در ست های متوالی مقابل گائل مونفیس به یک شانزدهم نهایی صعود کرد.

آخرین به روز رسانی: 04/05/22 12:23 صبح

اندی موری از طریق یک رویارویی هیجان انگیز با دنیس شاپوالوف روبرو شد

اندی موری از طریق یک رویارویی هیجان انگیز با دنیس شاپوالوف روبرو شد

اندی موری در یک فیلم هیجان انگیز سه ست از دنیس شاپوالوف پیشی گرفت تا با نواک جوکوویچ، شماره 1 جهان، دیدار مرحله یک شانزدهم نهایی اوپن مادرید را برگزار کند.

موری نمایش خیره کننده ای را در ست اول انجام داد قبل از اینکه شاپوالوف سخت مبارزه کرد تا بازی را به تساوی بکشاند، اما این قهرمان دو دوره نباید از اولین پیروزی خود بر 20 بازیکن برتر امسال محروم شود و در نهایت امتیاز 6-1 3-6 6-6-1 را به ثبت رساند. 2 برد در دو ساعت و نه دقیقه.

این پیروزی اولین دیدار تور ATP را از سال 2017 بین موری و رقیب دیرینه جوکوویچ، که پیش از این با پیروزی در ست های متوالی مقابل گائل مونفیس به مرحله یک شانزدهم نهایی راه یافت، ایجاد کرد.

موری پس از بازی اعتراف کرد که از چشم انداز سی و هفتمین دیدار حرفه ای با جوکوویچ 34 ساله الهام گرفته است.

موری به پرایم ویدیو گفت: «در ابتدای ست سوم کمی به آن فکر کردم. نمی دانستم که آیا قرار است دوباره این شانس را داشته باشم که چنین مسابقاتی را انجام دهم.

این اولین پیروزی موری در سال جاری بر 20 بازیکن برتر بود

این اولین پیروزی موری در سال جاری بر 20 بازیکن برتر بود

“از نظر تئوری من نباید در این مسابقه شانسی داشته باشم، اما خودم را در موقعیتی عالی قرار داده ام. در پنج یا شش هفته گذشته بسیار سخت کار کردم تا خودم را به اینجا برسانم و این یک فرصت فوق العاده است که دوباره مقابل او بازی کنم. در یک زمین بزرگ در یک تورنمنت بزرگ.”

اسکاتلندی که برای اولین بار در دو سال گذشته با پیروزی در ست های مستقیم مقابل دومینیک تیم در دور اول بازگشت خود را به خاک رس نشان داد، در ست تعیین کننده برای شاپوالوف بسیار قوی بود.

موری به یک برتری زودهنگام رسید و دو بار سرویس شاپوالوف را شکست تا در 36 دقیقه ست ابتدایی را به دست آورد.

شماره سه بریتانیایی که پس از کامرون نوری و دن ایوانز در رده بندی داخلی، در پنجمین گیم ست دوم فشار بیشتری روی سرویس شاپوالوف وارد کرد.

دنیس شاپوالوف در مادرید به سختی موری را هل داد

دنیس شاپوالوف در مادرید به سختی موری را هل داد

اما موری دو امتیاز شکست را هدر داد و برای اولین بار در مسابقه در گیم بعدی شکست خورد و 5-2 عقب افتاد قبل از اینکه شاپوالوف پس از یک ساعت و 25 دقیقه بازی در یک ست به تساوی رسید.

ست تعیین کننده با سرویس تا گیم پنجم ادامه داشت، قبل از اینکه موری از اولین بریک پوینت خود در ست استفاده کرد و 4-2 پیش افتاد.

اسکاتلندی که در حال حاضر 78 در رده بندی ATP است، دوباره 5-2 را حفظ کرد و 40-0 روی سرویس شاپووالوف پیش افتاد و سپس یک برد چشمگیر دیگر را در سومین امتیاز مسابقه خود رقم زد.

موری پس از دریافت کارت وایلد کارت برای مادرید و به نظر می رسد چهار هفته تمرین در سطح زمین سود زیادی را به همراه داشته است، تصمیم خود برای حذف کل فصل زمین خاکی را تغییر داد.

جوکوویچ مونفیس را شکست داد تا رتبه 1 را تضمین کند

جوکوویچ که تنها چهارمین تورنمنت فصل خود را پس از یک زمان چالش‌برانگیز خارج از زمین مسابقه می‌دهد، رکورد کامل خود را در برابر مونفیس به 18 برد از همین تعداد بازی افزایش داد.

این صرب با پیروزی 6-3 6-2 رکورد هفته 369 را در صدر جدول رده بندی ATP تضمین کرد و پس از آن از تحسین خود برای بازگشت موری به میادین صحبت کرد.

نواک جوکوویچ با غلبه بر گائل مونفیس به مرحله یک هشتم نهایی راه یافت

نواک جوکوویچ با غلبه بر گائل مونفیس به مرحله یک هشتم نهایی راه یافت

جوکوویچ به وب سایت ATP گفت: “من چند بازی او را دیده ام.” او خوب حرکت می کند، بهتر و بهتر بازی می کند.

“این واقعا فوق العاده است، زیرا او بازیکن مهمی برای بازی ما است. او با کسب چندین اسلم و مدال طلا و (در رده بندی) شماره یک در جهان، نشان خود را در تاریخ ورزش ما گذاشت. او یکی از مهم ترین بازیکنان جهان است. نام هایی که داریم

با توجه به عمل جراحی و آنچه که در چند سال اخیر پشت سر گذاشته است، داشتن او در رقابت بسیار عالی است، و اینکه او حتی در سطح بالایی بازی کند با گذشت زمان بسیار تاثیرگذار است. انعطاف پذیری و روحیه جنگندگی او واقعا الهام بخش است. “

دریپر از ناراحتی روبلوف کوتاهی می کند

اوایل روز سه‌شنبه، جک دریپر در باخت در دور دوم مقابل آندری روبلف، از اسکالپ اصلی عقب افتاد.

این بازیکن 20 ساله در آستانه تبدیل شدن به بازیکن بعدی بریتانیایی است که به جمع 100 بازیکن برتر راه پیدا می کند و او دوباره پتانسیل عظیم خود را در برابر روبلوف، نفر ششم، که نواک جوکوویچ را در شهر خود بلگراد شکست داد و آخرین تورنمنت خود را شکست داد، نشان داد.

جک دریپر تلاش شجاعانه ای را علیه آندری روبلف انجام داد

جک دریپر تلاش شجاعانه ای را علیه آندری روبلف انجام داد

دراپر در ست ابتدایی حریف روسی خود را مغلوب کرد و در ست سوم 3-0 پیش افتاد اما روبلف با نتیجه 2-6 6-4 7-5 پیروز شد.

دریپر بازیکن 30 نفره برتر، لورنزو سونگو را در دور اول در اولین مسابقه خود در سطح تور روی خاک رس حذف کرد و او از سرویس و فورهند چپ بزرگ خود برای شوکه کردن روبلوف در مراحل اولیه استفاده کرد.

این جوان بریتانیایی که سال گذشته در ویمبلدون با جوکوویچ ست شد، دراپ شات خوبی نیز دارد و در تور راحت است، و پس از شکست در دومی قبل از اینکه روبلف دوباره جلو بیفتد، مبارزه کرد.

دراپر به نظر می‌رسید که ممکن است راهی برای برنده شدن پیدا کند، وقتی که در سه بازی اول تصمیم‌گیر بود، اما با شروع گرفتگی عضلات، این روبلوف بود که در نهایت راهی پیدا کرد.

فراموش نکنید که ما را در skysports.com/tennis، حساب توییتر ما دنبال کنید @skysportstennis & Sky Sports – در حال حرکت! اکنون برای دانلود در دسترس است – آیفون و آیپد و اندروید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.