اما رادوکانو شماره 1 بریتانیایی کوکو گاوف نوجوان را هل داد اما در دور دوم مسابقات آزاد استرالیا شکست خورد، در حالی که کامرون نوری تا ساعات اولیه صبح تلاش کرد تا به دور سوم برسد.

رادوکانو برای اولین بار در تلاش بود تا یک بازیکن برتر 10 را شکست دهد، و این مسابقه ای از ضربه های شدید بود که لحظات پراکنده ای از درخشش هر دو زن را به همراه داشت – و همچنین خطاهای زیادی.

قهرمان سابق اوپن آمریکا که 70 رتبه پایین تر از گاوف قرار داشت، وارد مسابقه شد و در اواخر ست دوم بهترین بازیکن بود اما نتوانست دو ست پوینت بگیرد و با نتیجه 6-3 7-6 (7-4) شکست خورد. .

رادوکانو در مقابل گاوف: آمار مسابقه

رادوکانو آمار مسابقه گاف
1 آس 3
3 خطاهای دوگانه 3
69% درصد برد سرویس اول 66%
55% درصد برد سرویس دوم 48%
2/10 امتیاز شکست به دست آورد 3/7
17 مجموع برندگان 13
42 خطاهای غیر اجباری 41
71 مجموع امتیازات کسب شده 76

رادوکانو پر از تمجید از گاوف بود و گفت: “او یک حرکت دهنده عالی است، یک ورزشکار عالی است. او توپ دیگری را در بازی قرار می دهد، بنابراین شما احساس می کنید باید آن را به خط نزدیکتر کنید و سپس او به نوعی اشتباهات را از بین می برد. به نظر من او ورزشکار خوبی است. این یکی از نقاط قوت اوست.

“من فکر می کنم که ما در آینده بارها با یکدیگر بازی خواهیم کرد، زیرا هر دو جوان هستیم و در حال آینده هستیم. ما نسل بعدی خواهیم بود.”

اگرچه او بیش از یک سال از رقیب خود جوانتر است، اما گاوف پس از یک صعود ثابت در رتبه ها، تجربه بسیار بیشتری دارد و یکی از افراد مورد علاقه برای برنده شدن در مسابقات است.

رادوکانو در حالی که برای اولین بازی خود در Laver که در یک روز بد در ملبورن پوشش داده شده بود، دوباره روی مچ پای چپ خود نوار چسب زده بود.

او در بازی افتتاحیه سرویس خود با نتیجه 0-30 سقوط کرد، اما برای نگه داشتن بازی برگشت. سپس Gauff مجبور شد چند امتیاز شکست را با چند سرویس بزرگ در گیم سوم ذخیره کند زیرا هر دو بازیکن درگیر درگیری جذاب بین دو ستاره درخشان در بازی زنان بودند.

اما رادوکانو از بریتانیا در بازی دور دوم خود در مسابقات قهرمانی تنیس آزاد استرالیا در ملبورن، استرالیا، چهارشنبه، 18 ژانویه 2023، به کوکو گاوف از ایالات متحده بازگشته است. (AP Photo/Dita Alangkara)
تصویر:
رادوکانو به منتقدان و هواداران یادآور شد که او بازیکنی با استعدادهای کمیاب است

این آمریکایی که در مسابقات آزاد فرانسه سال گذشته به اولین فینال گرند اسلم خود رسید، با نتیجه 3-1 شکست خورد، اما او به سرعت از برتری خود صرف نظر کرد، زمانی که یک خطای دوگانه، ابتکار عمل را در بار چهارم به بریتانیا بازگرداند.

به نظر می‌رسید که رادوکانو فورهند گاوف را هدف قرار می‌داد، اما او خودش فورهند را از دست می‌داد، زیرا خطاهای پرهزینه‌تر حریفش را 4-2 جلو انداخت.

این بازیکن 18 ساله سه بازی متوالی را به لطف نگه داشتن سرویس های قابل توجه برای نزدیک شدن به ست افتتاحیه انجام داد.

گاوف که با کسب عنوان بین المللی آدلاید وارد ملبورن شده بود، سه امتیاز دیگر را در هنگام سرویس برای ست ذخیره کرد و در نهایت آن را با یک سرویس اول رعد و برق مهر و موم کرد.

برنامه بازی رادوکانو برای پرس کردن گاوف نتیجه معکوس داشت زیرا او در مجموع 21 خطای اجباری داشت.

دومین خطای مضاعف از رادوکانو باعث شد تا گاوف یک استراحت زودهنگام در ست دوم داشته باشد.

به نظر می رسید که او به دلیل فشار معده در سرویس به خطر افتاده است، اما گاوف تمرکز خود را حفظ کرد تا با چند سرویس بیشتر، برتری 4-2 را باز کند.

با این حال، در یک چرخش دراماتیک، یک بازی ترسناک از Gauff باعث شد رادوکانو 4-4 استراحت کند و این بازیکن 20 ساله به سرعت در بازی بعدی تثبیت شود.

ناگهان گاوف مردد به نظر می رسد و رادوکانو دو موقعیت را در 5-4 ایجاد می کند تا تصمیم گیرنده را مجبور کند، فقط در ضربه اول فورهند را بیش از حد پخته و در دومی یک ضربه دراپ شات به تور انداخت.

گاوف برای اجبار به تای بریک ادامه داد و از قدرت دفاعی قابل توجه خود برای ناامید کردن حریف خود استفاده کرد و سپس در سومین امتیاز مسابقه خود پیروز شد.

گاوف گفت: “اما در پایان مسابقه تنیس واقعا خوبی بازی می کرد.” فکر می‌کنم هر دوی ما به شکلی سخت شروع کردیم، اما فکر می‌کنم بازی در اکثر موارد با کیفیت بود.

“هر دوی ما عصبی بودیم. این مسابقه ای بود که مدت ها پیش بینی می شد، اساساً از زمانی که قرعه کشی انجام شد.”

رادوکانو از زمان قهرمانی‌اش در نیویورک هنوز دور دوم گرند اسلم را پشت سر نمی‌گذارد، اما نباید در یک خروج زودهنگام دیگر ناامید شود.

تون بالا برای کوکو

کوکو گاوف اولین بازیکن زنی است که از زمان کارولین وزنیاکی در مادرید در سال 2009، 100 مسابقه قرعه کشی اصلی در سطح WTA را قبل از 19 سالگی برنده شده است.

نوری ساعت 1.28 صبح به وقت محلی از آن عبور می کند

واکنش کامرون نوری بریتانیایی پس از کسب یک امتیاز مقابل کنستانت لستین از فرانسه در بازی دور دوم آنها در مسابقات قهرمانی تنیس اوپن استرالیا در ملبورن استرالیا، چهارشنبه، 18 ژانویه 2023. (AP Photo/Aaron Favila)
تصویر:
کامرون نوری در ساعت 1:28 بامداد در ملبورن مقابل حریف فرانسوی خود به پیروزی رسید.


نوری بر کنستان لستین فرانسوی غلبه کرد و به دور سوم رسید، اما شماره 1 بریتانیایی مجبور شد برای پیروزی خود در کورت 13 سخت تلاش کند.

باران مداوم در ملبورن به این معنی بود که مسابقه که آخرین بار طبق برنامه بود، تا ساعت 10 شب آغاز نشد و به یک زمین بیرونی منتقل شد.

چند توقف کوتاه دیگر برای نم نم نم نم باران، اختلال توسط تماشاگران هیاهو و پیچ و خم های فراوان وجود داشت تا اینکه نوری در نهایت با نتیجه 6-3 3-6 7-6 (7-2) 6-3 بر حریف فرانسوی خود پیروز شد. ساعت 1.28 بامداد

داستان لستین داستانی است که در آن دوام دارد، مرد 30 ساله فرانسوی اولین بازی خود را در گرند اسلم پس از 21 بار سقوط در مسابقات مقدماتی انجام داد.

او نوری را با استفاده غیرمتعارف خود از ضربات برش و ترفند، که شامل یک ضربه لوب از طریق پاهای او در هنگام پایین آمدن ست پوینت در بازکننده بود، به حواس پرتی سوق داد.

نوری آن یکی را شکست، اما در دومی اوضاع پیچیده شد و وقتی در بازی سوم 5-2 شکست خورد، به نظر می‌رسید که واقعاً دچار مشکل شد.

اما نوری، با رتبه 11، در طول دو سال گذشته مسابقات زیادی را پشت سر گذاشته است و او در راه بازگشت مبارزه کرد و در ست تای بریک پیروز شد، قبل از اینکه سرانجام در چهارمین مسابقه بر لستین و ناامیدی خود غلبه کرد.

شماره 71 جهان چک ژیری لهکاکه نوری یک هفته پیش در اوکلند او را شکست داد، در دور بعدی منتظر اوست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *