یوونتوس در ورزشگاه آلیانز تورین در دور ماقبل آخر سری آ میزبان لاتزیو بود. این اتفاقا آخرین بازی خانگی جورجیو کیه لینی و پائولو دیبالا با پیراهن معروف سیاه و سفید بود. بیانکونری ها در نیمه دوم با دو گل برتری داشتند، اما میهمان پس از شروع مجدد یک گل عقب نشینی کردند و سرگئی میلینکوویچ-ساویچ گل تساوی ثانیه های آخر را مقابل تیم احتمالی بعدی خود ربود.

مکس آلگری یک ترکیب تهاجمی 4-2-3-1 را به رهبری دوسان ولاوویچ راه اندازی کرد. این صربستانی مورد حمایت مثلث فدریکو برناردسکی، دیبالا و آلوارو موراتا قرار گرفت. فابیو میرتی جوان به مانوئل لوکاتلی در دابل پیوت پیوست.

از سوی دیگر، مائوریتزیو ساری بدون سیرو ایموبیله مصدوم به تورین بازگشت. جووان کابراله در ترکیب 4-3-3 جایگزین بمب افکن ایتالیایی شد و فیلیپه اندرسون و ماتیا زاکانی در کنار او قرار گرفتند. در خط میانی دانیلو کاتالدی به عنوان یک ثبت نام کنید بین دوتایی قدرتمند لوئیس آلبرتو و میلینکوویچ-ساویچ.

پس از چند دقیقه، این میهمانان بودند که اولین موقعیت خطرناک را ایجاد کردند، زیرا ضربه کاتالدی پس از یک بازی درخشان که آلبرتو و زاکانی را به نمایش گذاشتند، از چوب خارج شد.

با این وجود، این تیم میزبان بود که پس از ده دقیقه بازی از بن بست خارج شد. الکس ساندرو و موراتا در جناح چپ با هم ترکیب شدند و بازیکن اسپانیایی سانتری را به سمت تیرک عقب فرستاد. ولاوویچ موفق شد از ماروسیچ و همچنین تله آفساید لاتزیو فرار کند و توپ را از فاصله نزدیک به خانه هدایت کند و یوونتوس را زودتر از موعد پیش بیاندازد.

پس از 17 دقیقه از بازی، اقدام به طور موقت متوقف شد، چرا که Chiellini راه خود را به سمت دریاچه با تشویق شدید ایستاده بود. ماتییس دی لیخت این افتخار را داشت که جایگزین کاپیتان جدا شده خود شود.

در پایان نیم ساعت، میلینکوویچ-ساویچ به داخل محوطه جریمه حمله کرد و سعی کرد یک پاس گل برای کابرال ایجاد کند، اما ماتیا پرین یک توپ را قطع کرد و حتی اگر به هزینه خودش گلی را رد کرد. متولی یک لگد خفیف به صورتش خورد، اما او به سرعت آن را تکان داد تا وظایف خود را از سر بگیرد.

در زمانی که بیانکوسلستی برای تساوی فشار می آوردند، این بود بیانکونری که برتری خود را دو برابر کردند. دیبالا خوان کوادرادو را با یک ضربه پشتی نفس گیر آزاد کرد. این بازیکن کلمبیایی قبل از اینکه موراتا را بردارد، به سمت محوطه جریمه فرار کرد. او راه خود را بین تعدادی از مدافعان قطع کرد و سپس یک شوت عالی را به سمت گوشه دور زد. توماس استراکوشا دست به این کار زد اما برای دروازه بان آلبانیایی خیلی خوب بود.

تنها چند دقیقه پس از شروع مجدد، لاتزیو موفق شد یک ضربه کرنر را به عقب براند. پاتریک یک ضربه سر ضعیف و قدرتمند به سمت دروازه ارسال کرد. توپ به پای الکس ساندرو برخورد کرد و این انحراف برای شکست پرین کافی بود.

پس از چند موقعیت خطرناک برای پایتخت، میزبان پس از یک سری تغییرات تقریبا به گل سوم رسید. مارلی آکه توپ را دزدید و یک ضد حمله سریع آغاز کرد. برناردسکی توپ را به سمت کین ارسال کرد، اما سینه و والی شگفت انگیز این جوان ایتالیایی با سوت از کنار دروازه عبور کرد.

در دقیقه 77، هواداران یوونتوس مجبور شدند یک خداحافظی دلخراش دیگر را تحمل کنند و دیبالا برای آخرین بار زمین ورزشگاه آلیانز را ترک کرد. آرژانتینی قبل از اینکه الگری، ساری و جمعیت حاضر در استادیوم به او تبریک بگویند، با آغوش گرم هم تیمی هایش روبرو شد. لا جویا مارتین پالمبو جوان جایگزین او شد.

در دقیقه پایانی، یوونتوس می‌توانست با گل سوم، برد را تثبیت کند، اما لاتزاری کوادرادو را از میدان به در کرد و ضد حمله خیره‌کننده لاتزیو را آغاز کرد. یک شوت از Basic توسط پرین دفع شد، اما سرگئی در بازگشت به خانه ضربه ای زد تا یک امتیاز گرانبها را برای پایتخت نشینان که اکنون یک جایگاه در فصل آینده لیگ اروپا را تضمین می کنند، بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *