ایتالیا در قرعه کشی اکتبر در گلدان 1 خواهد بود

پس از بازی های روز سه شنبه لیگ ملت های یوفا، ایتالیا اکنون حریفان احتمالی خود را می شناسد در آستانه قرعه کشی مقدماتی یورو 2024 در 9 اکتبر.

گلی آتزوری روز یکشنبه با نتیجه 2-0 مجارستان را از پیش رو برداشت و در صدر گروه خود در لیگ ملت ها قرار گرفت. این بدان معناست که مردان روبرتو مانچینی در فینال لیگ ملت‌ها سال آینده بازی خواهند کرد. همچنین به این معنی است که آنها در گلدان 1 قرعه کشی مقدماتی یورو خواهند بود. از آنجایی که آنها در فینال لیگ ملت ها شرکت خواهند کرد، گروه مقدماتی یورو ایتالیا شامل پنج تیم خواهد بود نه شش تیم.

با توجه به میزبانی یورو 2024، آلمان از قرعه کشی حذف شد. روسیه همچنان محروم است و 53 تیم در مرحله مقدماتی حضور دارند. هفت گروه پنج و سه گروه شش تیمی وجود دارد که همه بازی‌ها در پنجره‌های بین‌المللی 2023 برگزار می‌شوند. دو تیم برتر هر گروه در فینال به آلمان خواهند پیوست.

همچنین سه مکان دیگر در دسترس است که 12 تیم برای آن مکان‌های نهایی یورو می‌جنگند. 12 تیمی که در گروه‌های لیگ ملت‌های خود در لیگ‌های A تا C قهرمان شده‌اند، در صورتی که نتوانند در گروه دو تیم برتر گروه خود قرار بگیرند، در این مرحله پلی‌آف حضور خواهند داشت. این در مورد ایتالیا صدق می کند که انتظار می رود به طور خودکار به مسابقات واجد شرایط شود.

حریفان احتمالی ایتالیا

با نگاهی به تیم هایی که ایتالیا می تواند در مقدماتی با آنها روبرو شود، دو نام بزرگ مشخص وجود دارد. دفاع از جام جهانی و قهرمان لیگ ملت‌ها، فرانسه و انگلیس، که در فینال یورو سال گذشته شکست خوردند، از جمله آنهاست. هر دو کشور در نتیجه نمایش ضعیف خود در لیگ ملت ها در گلدان 2 قرار گرفتند.

اوکراین، نروژ و سوئد نام های برجسته در گلدان 3 هستند، در حالی که یونان و ترکیه بزرگ ترین نام ها در گلدان 4 هستند. اسلواکی و ایرلند شمالی در جایگاه پنجم قرار دارند.

قرعه کشی مسابقات مقدماتی یورو 2024 در 9 اکتبر در ظهر CET برگزار می شود. مسابقات مقدماتی در پنج پنجره بین المللی در سال 2023 برگزار می شود و پلی آف در مارس 2024 برگزار می شود.

ما را دنبال در اخبار گوگل برای اطلاعات بیشتر در مورد سری آ و فوتبال ایتالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *