در ورزشگاه تاریخی ومبلی لندن، ایتالیا و آرژانتین به شیوه سنتی با هم درگیر شدند فاینالیسیما دیداری که بین قهرمان اروپا و برنده کوپا آمریکا برگزار می شود. متأسفانه برای طرفداران کالچو، این یک ترافیک یک طرفه بود و لیونل مسی نمایشی واقعی از خود به نمایش گذاشت.

ترکیب های شروع

مردان روبرتو مانچینی توسط جورجیو کیلینی در او آتزوری آهنگ قو. اسطوره یوونتوس به درستی توسط هم تیمی دیرینه خود لئوناردو بونوچی همراهی می کرد، در حالی که جووانی دی لورنزو و امرسون پالمیری در مقابل جانلوئیجی دوناروما چهار دفاع را تکمیل کردند.

بقیه ترکیب 4-3-3 ایتالیا، جورجینیو را در ترکیب معروف قرار داد ثبت نام کنید نقشی که توسط ماتئو پسینا و نیکولو بارلا حمایت می شود. آندره آ بلوتی در کنار فدریکو برناردسکی و جاکومو راسپادوری خط حمله را رهبری کرد.

در گوشه دیگر، لیونل اسکالونی ترکیب 4-2-3-1 را با یک حمله وحشتناک هدایت کرد، لیونل مسی، آنخل دی ماریا و جووانی لو سلسو پشت سر لائوتارو مارتینز شروع کردند، در حالی که رودریگو دی پل و گویدو رودریگز در بازی دوگانه بازی کردند. محوری

اولین فرصت واقعی این بازی در دقیقه 20 زمانی که بونوچی با یک توپ بلند برناردسکی را انتخاب کرد. این وینگر تقریباً موفق شد بلوتی را در دهانه دروازه پیدا کند اما کریستین رومرو به موقع توپ را دفع کرد.

گل لائوتارو در بازي آرژانتين

با این وجود، این آرژانتین بود که با حمله به اشتباه بازیکنان ایتالیا، بن بست را شکست. آمریکایی‌های جنوبی توپ آزاد را برداشتند و مسی قبل از اینکه لائوتارو را درست جلوی دروازه بردارد به دور دی لورنزو چرخید و مهاجم اینتر که از فاصله نزدیک با پا به گل رسید.

دی ماریا دو برابر شد

پس از افتتاحیه، واکنش ایتالیا وجود نداشت. در عوض، آن بود آلبی سلست ها که درست قبل از نیمه دوم برتری خود را دو برابر کردند. مارتینز قبل از ارسال یک توپ عالی به سمت دی ماریا، در وسط پارک از بونوچی گذشت. وینگر قبل از اینکه دوناروما را با یک چیپ حیله گرانه شکست دهد، در مسابقه دوی سرعت مقابل کیلینی پیروز شد.

نیمه دوم با معرفی مانوئل لازاری، مانوئل لوکاتلی و جیانلوکا اسکاماکا آغاز شد که جای برناردسکی، بلوتی و کیه لینی را در اختیار گرفتند.

علی‌رغم یک پیشرفت جزئی، ایتالیا به‌ویژه در خط دفاعی متزلزل باقی ماند، زیرا بونوچی و دوناروما تقریباً با هم ترکیب شدند تا یک گل به خودی خنده‌دار به ثمر برسانند، اما دومی موفق شد توپ را از خط خارج کند تا از سرخ شدن‌ها در امان بماند.

هجوم آلبی سلسته

چند دقیقه بعد دی ماریا قبل از پرتاب بیگودی درخشان به سمت گوشه، به مرکز برید، اما سیو خیره کننده جیجیو برابر بود. وینگر یوونتوس سپس با یک والی افسانه ای دیگر هم تیمی سابق خود در پی اس جی را آزمایش کرد، اما دروازه بان آن را با مشت زد.

یورش آمریکای جنوبی ادامه یافت، زیرا امرسون توپ را در یک منطقه خطرناک به دست داد. مسی توپ را به سمت لو سلسو در تیرک عقب فرستاد، اما لو سلسو فقط به تور کناری برخورد کرد.

پس از آن، بز تصمیم گرفت ابتکار عمل را به دست بگیرد و خودش به گل برود. با این وجود، دوناروما با موفقیت او را در سه نوبت رد کرد.

دیبالا بدبختی بیشتری را در ایتالیا ایجاد می کند

پائولو دیبالا با وجود اینکه در دقایق پایانی وارد زمین شد، تنها به یک لمس نیاز داشت تا نام خود را در جدول ثبت کند و نتیجه را 3-0 کند. مسی حرکتی را به سمت محوطه جریمه هدایت کرد و بازیکن آزاد روی توپ شل هجوم آورد تا یک درایو کم را به گوشه پایینی دوناروما هدایت کند.

آرژانتین برنده فینالیسیما شد

در پایان روز، آرژانتین با شایستگی قهرمان شد فاینالیسیما به لطف دو گل نیمه اول لائوتارو و دی ماریا به علاوه گل سوم دیبالا در آخرین دقیقه، در حالی که ایتالیای بدبخت مطلقاً هیچ پاسخی برای قهرمان برتر آمریکای جنوبی نداشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *