اما تورستون

مصاحبه، نظر و تحلیل

Sunshine Girls با پیروزی 67-51 مقابل نیوزلند به کار برجسته خود ادامه داد. این پیروزی نهایی آنها در برابر استرالیا را دنبال می کند و به این معنی است که آنها برای اولین بار یکشنبه در یک فینال بزرگ بازی خواهند کرد. انگلیس و استرالیا برای بازی نیمه نهایی در ساعت 14:30 به دادگاه می روند

آخرین به روز رسانی: 06/08/22 11:11 صبح

جامائیکا برای اولین بار در تاریخ خود به مدال طلا رسید

جامائیکا برای اولین بار در تاریخ خود به مدال طلا رسید

جامائیکا پس از پیروزی 67 بر 51 مقابل نیوزیلند در نیمه نهایی روز شنبه برای اولین بار در تاریخ خود در فینال بازی های مشترک المنافع بازی خواهد کرد.

این لباس پیروزی استثنایی خود را در استخر نهایی مقابل استرالیا با یک عملکرد بالینی دیگر در نیمه نهایی دنبال کرد.

جامائیکا از همان ابتدا تدافعی را در اختیار داشت و در نیمه دوم با نتیجه 36 بر 22 از سیلور فرنز برتری داشت. Shamera Sterling و Latanya Wilson لحن را در این دایره تنظیم کردند و جودی-آن وارد و نیکول دیکسون-روچستر مکمل آنها بودند.

کاپیتان جانیله فاولر 54 بار از 54 تلاش خود را روی دروازه انجام داد، قبل از اینکه در دقایق پایانی استراحت کرد و تمام تیم اکنون نیمه نهایی دوم را در ساعت 14:30 به دقت تماشا خواهند کرد.

انگلیس برای بازی برگشت فینال 2018 به دادگاه می رود و باید استرالیا را شکست دهد تا مطمئن شود که در بازی روز یکشنبه به مصاف جامائیکا خواهد رفت.

جامائیکا – نیوزلند – شروع هفتم

جامائیکا نیوزلند
GS: Jhaniele Fowler (c) GS: مایا ویلسون
GA: شانیس بکفورد GA: Te Paea Selby-Ricit
WA: خدیجه ویلیامز WA: جینا کرامپتون (ج)
ج: نیکول دیکسون-روچستر ج: ویتنی سونس
WD: جودی-آن وارد WD: کیت هفرنان
جی دی: لاتانیا ویلسون جی دی: فینیکس کاراکا
GK: Shamera Sterling جی کی: سولو فیتزپاتریک

جامائیکا یکی از ثابت‌ترین تیم‌ها در طول این تورنمنت در بیرمنگام بوده است و جای تعجب نیست که سرمربی تیم، کونی فرانسیس، هفت تیم بدون تغییر را از تیمی که پنجشنبه استرالیا را شکست داد، انتخاب کرد.

دیم نولین تائوروا، سرمربی نیوزیلند، تصمیم گرفت مایا ویلسون و ته پائا سلبی-ریکیت را به‌عنوان ترکیب تیراندازی خود به‌جای انتخاب قد گریس نوکه در تیراندازی، استفاده کند.

واضح است که برنامه این بود که مقدار توپ هوایی را که جامائیکا می‌توانست نیشگون بگیرد، محدود کند، با این حال استرلینگ و ویلسون بدون توجه به آن تسلط داشتند.

این دو جامائیکایی برای نشان دادن تهدیدی که در طول روز ایجاد خواهند کرد، ریباندهای اولیه گرفتند و دست از کار نکشیدند، تا اینکه استرلینگ در مراحل پایانی کوارتر آخر استراحت کرد.

کار مدافعان دایره جامائیکا به سرعت در انتهای زمین به پاداش رسید. در حالی که خروجی نیوزلند مملو از خطا بود، یک دور اولیه چهار گل بدون پاسخ به پایان رسید.

ویلسون و سلبی ریکیت به طور تمیز پیدا نشدند و هنگامی که آنها پیدا شدند، چالش هایی نیز در ضربه داشتند. در انتهای دیگر زمین، فاولر کاپیتان جامائیکا به خوبی تغذیه شد و شانیس بکفورد حمله به گل مطمئن شد که او نیز یک تهدید دائمی است.

کوارتر اول 18-9 جامائیکا جمعیت را روی پا گذاشت و در یک چهارم بازی فقط برای سرخس های نقره ای تغییراتی در کادرفنی ایجاد شد.

اکنون کلی جوری وظیفه علامت زدن فاولر را بر عهده داشت و کایلا جانسون به دفاع جناح رسید. در طول 15 دقیقه، قهرمانان جهان تا حدودی آرام شدند، اما آنها نتوانستند به میزان گلزنی جامائیکا نفوذ کنند و در نیمه دوم 36-22 عقب ماندند.

جامائیکا – نیوزلند – امتیازات یک چهارم به چهارم

Q1 Q2 Q3 Q4 FT
جامائیکا 18 18 16 15 67
نیوزلند 9 13 13 16 51

همانطور که جامائیکا در نیمه دوم ثابت و بدون تغییر باقی ماند، نیوزلند دوباره دست خود را برای کوارتر سوم به هم زد.

Nweke معرفی شد تا تصویر نیوزلند را در دایره تیراندازی تغییر دهد، در حالی که کیت هفرنان و شانون ساندرز وظیفه تمیز کردن حرکت رو به جلوی Silver Ferns در مرکز و بال حمله را داشتند.

کوارتر 16-13 پاداش عزم آنها بود، اما توانایی جامائیکا برای ثابت ماندن کامل و گردش مطمئن پس از گردش، بازی را از دسترس آنها خارج کرد.

15 دقیقه پایانی محدودیت آسیب برای سرخس های نقره ای بود، در حالی که جامائیکا هر ثانیه را دوست داشت. در 64-42، سرمربی تیم فرانسیس تصمیم گرفت که زمان استراحت استرلینگ و فاولر است.

استرلینگ در حالی که به سمت نیمکت می‌رفت، صدای غرش زیادی از جمعیت دریافت کرد و فاولر با به ثمر رساندن 54 گل از 54 تلاش خود را ترک کرد. به طور کلی، جامائیکا در تمام 60 دقیقه شوت به سمت دروازه را از دست نداد.

تغییرات بیشتر از سوی فرانسیس در دقایق پایانی انجام شد و سوت تمام وقت تایید کرد که جامائیکا برای دومین مسابقه متوالی تاریخ ساز شده است.

حالا یا انگلیس یا استرالیا منتظر مسابقه مدال طلا یکشنبه شب هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *