هرکسی که جرأت داشته باشد ادعا کند که سری آ هنوز یک لیگ خسته کننده پر از دیدارهای غم انگیز است، می توانست به اقدام آخر هفته گذشته توجه کند. چه دور فوتبالی دیوانه کننده ای بود! پیروزی‌های پشت سر هم موضوع اصلی آخر هفته بود، زیرا حتی دو رهبر باید در رقابت‌هایی که باید برنده می‌شدند، نتیجه را باطل کنند. پس بیایید عملکرد فوق‌العاده‌ای را که در تاپ‌ها و فلاپ‌های خود از دور 36 سری A انجام دادیم، مرور کنیم.

برتر (بازیکن): لائوتارو مارتینز

هنگامی که امپولی گل دوم بازی را به ثمر رساند، می‌توانستید صدایی را در جوزپه مه آتزا بشنوید و جمعیت حیرت‌زده حاضر در تماشاگر شاهد شکسته شدن امیدهای قهرمانی اینتر در مقابل چشمانشان بودند.

خوشبختانه برای Beneamataامید به لطف یک گل به خودی دوباره زنده شد، اما پس از آن، این نمایش لائوتارو مارتینز بود.

این بازیکن آرژانتینی قبل از نیمه اول با پایانی عالی گل را به تساوی کشاند، قبل از اینکه تیمش را بعد از استراحت به همان اندازه شگفت انگیز جلو بیاورد.

قهرمانان حاکم همچنان در این رقابت ایستاده اند اسکودتو نژاد، و آنها آن را مدیون شماره 10 مرگبار خود هستند.

برتر (بازیکن): رافائل لیائو

در حالی که مارتینز دو گل به ثمر رساند تا نتیجه را به نفع اینتر برگرداند، رافائل لیائو دو پاس گل داد تا برد پشت سر میلان در ورونا را رهبری کند و سرانجام نفرین بنتگودی را شکست.

اگرچه این ساندرو تونالی بود که نام خود را در برگه امتیازات ثبت کرد، اما این دوهای عالی، دریبل‌های شگفت‌انگیز و پاس‌های زیبای مهاجم پرتغالی بود که قبل از هر چیز پشت دروازه ایتالیایی بود.

فلاپ (مدیر): ماسیمیلیانو آلگری

با نزدیک شدن به فینال کوپا ایتالیا در افق، شاید ماسیمیلیانو آلگری فقط می خواست با کمترین آسیب ممکن ورزشگاه لوئیجی فراری را ترک کند.

با این حال، می توان فکر کرد که سرمربی یوونتوس مایل است کمی شرایط را کاهش دهد و به بازیکنانش اجازه دهد پس از تضمین جایگاه خود در لیگ قهرمانان فصل آینده، از خود لذت ببرند.

با این وجود، بومی لیورنو از هر دو نظر دست خالی ظاهر شد. تیم او یک نمایش فراموش نشدنی دیگر را به نمایش گذاشت، در حالی که جنوا موفق شد یک بازگشت خیره کننده با ضربه نقطه آخر دومنیکو کریسیتو به ثبت برساند.

بالا (مدیر): سینیشا میهایلوویچ

شاید برای اولین بار، سرمربی برتر آخر هفته بازی خود را شکست داده بود. اما در تصویر بزرگ، سینیشا میهایلوویچ همیشه یک برنده بزرگ خواهد بود.

علیرغم اینکه در میانه مبارزه دوم علیه سرطان خون بود، سرمربی بولونیا اصرار داشت که در کنار مردانش که در راند 36 مقابل ونزیا قرار داشتند، در میدان حضور داشته باشد.

اگر چه روسوبلو در یک نبرد حماسی رفت و برگشتی، دچار شکست دیرهنگام شد، بهترین سرمربی سری آ در ماه آوریل از نقطه نظر تاکتیکی تمام حرکات درست را انجام داد، به خصوص زمانی که ریکاردو اورسولینی را معرفی کرد که به تیم کمک کرد تا نتیجه را از 0-2 به 3-2 برگرداند.

اما در پایان روز، یک ضربه پنالتی ملایم، جریان را به نفع ونیزی ها تغییر داد.

فلاپ (باشگاه): دسته وسط جدول

در بالا درباره فروپاشی امپولی، ورونا و بولونیا صحبت کردیم. سه تیم وسط جدول با بازی های کمی که نتوانستند در مقابل حریفان پرشورتر برتری خود را حفظ کنند. ما همچنین می‌توانیم یوونتوس را پس از کسب رتبه چهار تیم برتر به همین موج اضافه کنیم.

بنابراین یک بار دیگر، فوتبال ثابت می‌کند که فراتر از هر چیز دیگری یک بازی سخت و قاطع است، و در اکثر مواقع، این تیمی است که با برد بیرون می‌آید، صرف‌نظر از توانایی‌های تاکتیکی و فنی، به سادگی آن را بیشتر می‌خواهد.

برترین ها (باشگاه ها): تیم های در معرض خطر سقوط

بیایید برای تیم های 4 انتهای جدولی که به شدت در حال مبارزه برای جلوگیری از سقوط هستند، تدارک ببینیم. جدای از یک شگفتی بزرگ که باعث غرق شدن اسپزیا یا سمپدوریا در روز پایانی می شود، تنها یکی از کالیاری، سالرنیتانا، جنوا و ونزیا به بقا می رسد.

اما برای اولین بار پس از مدتی، هیچ یک از تیم های سری آ قبل از پایان رقابت ها تسلیم مفهوم سقوط نشدند. قبل از دور 36، اکثر ناظران معتقد بودند که جنوا از قبل محکوم به شکست است، اما لیگوریایی ها یک بازگشت حماسی را مقابل یوونتوس رقم زدند. حتی ونزیا همچنان به شانس های خود اعتقاد دارد، همانطور که از نبرد دراماتیک آنها در برابر بولونیا شاهد بودیم.

در مورد سالرنیتانا و کالیاری، آنها در یک بازی عصبی به مصاف هم رفتند که در دقیقه 99 به تساوی رسید. ایسلانی که شانس خود را نجات دادند

دیدن اینکه چگونه هیچ کس حاضر به خداحافظی از فوتبال سری A بدون انجام یک مبارزه مناسب، شاداب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *