یافته های یک تحقیق مستقل که روز دوشنبه منتشر شد بیان می کند که 448 نمونه از نژادپرستی نهادی در بازی اسکاتلند را کشف کرده است. این بررسی پس از ادعاهای مطرح شده توسط مجید حق، برترین ویکت‌بر اسکاتلند انجام شد.

آخرین به روز رسانی: 25/07/22 ساعت 11:00 صبح


بررسی اهانت آمیز کریکت اسکاتلند نشان داد که هیئت حاکمه آن تقریباً در تمام آزمون های نژادپرستی سازمانی شکست خورده است.

اسکای نیوز روز شنبه فاش کرد که بررسی مستقل نشان داد که این ورزش در اسکاتلند از نظر نهادی نژادپرستانه است. اکنون محققان مستقل جزئیات یافته های خود را منتشر کرده اند.

آنها 448 شاخص نژادپرستی سازمانی را پیدا کردند.

از 31 “تست” مورد استفاده برای اندازه گیری مشکل، کریکت اسکاتلند – هیئت حاکمه بازی – در 29 تست شکست خورد و تنها تا حدی استاندارد لازم را در دو مورد باقی مانده برآورده کرد.

به نویسندگان گزارش در مورد طیف وسیعی از نمونه‌های نژادپرستی که شرکت‌کنندگان در تمام زمینه‌های کریکت تجربه کرده بودند، گفته شد، که منجر به ارجاع به پلیس اسکاتلند به عنوان جرایم ناشی از نفرت و همچنین کریکت اسکاتلند شد.

شصت و هشت نگرانی فردی برای بررسی بیشتر ارجاع شده است. اینها شامل 31 اتهام نژادپرستی علیه 15 نفر مختلف، 2 باشگاه و یک انجمن منطقه ای است. این اتهامات شامل آزار نژادی، استفاده از زبان نامناسب، طرفداری از کودکان سفید پوست مدارس دولتی و فقدان روند انتخاب شفاف برای بازیکنان غیرسفیدپوست است. در برخی موارد، نگرانی های متعددی علیه یک فرد مطرح شده است.

محققان گفتند که مشارکت کنندگان “به وضوح شاهد یا تجربه نژادپرستی، تبعیض و تهاجمات خرد مداوم بر اساس نژاد در طول نقش خود به عنوان مربی، داور یا بازیکن بوده اند.”

جدول زمانی

24 نوامبر 2021 – بازیکنان سابق به Sky Sports News در مورد تجربیات خود در بازی کریکت اسکاتلند می گویند و آنها را “نژادپرست نهادی” می نامند و خواهان تحقیقات مستقل هستند.

در نوامبر گذشته، مجید حق، بازیکن پیشین ویکت‌باز اسکاتلند و قاسم شیخ، بازیکن سابق این تیم به اسکای اسپورت نیوز گفتند که به دلیل رنگ پوستشان با آنها رفتار متفاوتی شده است و حق ادعا کرد کریکت اسکاتلند “نژادپرست نهادی” است و هر دو خواستار تحقیقات مستقل شدند.

8 دسامبر 2021 – ورزش اسکاتلند اعلام کرد که بازرسان مستقلی را برای بررسی کریکت اسکاتلند منصوب خواهند کرد.

بدنبال این اتهامات، نهاد تامین مالی و آژانس ملی ورزش اسکاتلند – ورزش اسکاتلند – اعلام کردند که بازرسان مستقلی را برای بررسی کریکت اسکاتلند و اتهامات مطرح شده منصوب خواهند کرد. این اعلامیه در ماه دسامبر مورد استقبال کریکت اسکاتلند قرار گرفت.

21 دسامبر 2021 – کریکت اسکاتلند تأیید کرد که NDA آرام است

بعداً در همان ماه، کریکت اسکاتلند فاش کرد که قراردادهای عدم افشای آن باید کاهش یابد، به این معنی که مجید حق – که پس از اعزام به خانه از جام جهانی کریکت 2015، یک NDA را امضا کرد – می‌توانست در مورد تجربیات خود از نژادپرستی ادعایی صحبت کند.

ژانویه 2022 – Plan4Sport بررسی نژادپرستی در کریکت اسکاتلند را آغاز کرد

کارشناسان مساوات و تنوع Plan4Sport سپس برای انجام این بررسی منصوب شدند که در ژانویه با “یک فضای امن محرمانه” وعده داده شده برای افراد آسیب دیده آغاز شد.

18 فوریه 2022 – کریکت اسکاتلند اعتراف کرد که نژادپرستی یک مسئله در بازی است

ماه بعد کریکت اسکاتلند پذیرفت که یک مشکل نژادپرستی در بازی در اسکاتلند وجود دارد و از کسانی که آسیب دیده بودند عذرخواهی کرد و در عین حال از دیگران خواست تا در بررسی شرکت کنند.

28 آوریل 2022 – گزارش موقت در مورد بررسی نژادپرستی در کریکت اسکاتلندی منتشر شد

در ماه آوریل، یافته‌های موقت این بررسی منتشر شد که نشان می‌دهد بیش از 200 نفر مستقیماً با این روند درگیر بوده‌اند. نگرانی در مورد نژادپرستی، نابرابری و تبعیض شناسایی شد در حالی که افشاگری در رابطه با نژادپرستی به وکلای مستقل یا پلیس اسکاتلند منتقل شد.

10 ژوئن 2022 – کریکت اسکاتلند جستجو برای مدیر عامل جدید را متوقف کرد

پس از یک فرآیند گسترده استخدام، کریکت اسکاتلند تصمیم گرفت تا برنامه‌های انتصاب یک مدیر اجرایی دائمی را تا انتشار کامل بررسی به تعویق بیاندازد تا اطمینان حاصل شود که فردی که مسئولیت را بر عهده می‌گیرد بهترین موقعیت را برای رهبری تغییر و اقدام بر اساس یافته‌ها دارد. گوردون آرتور در ماه بعد به صورت موقت منصوب شد.

24 ژوئیه 2022 – استعفای هیئت مدیره کریکت اسکاتلند

و دیروز، یک روز پس از اینکه ما فاش کردیم این گزارش به این نتیجه می رسد که کریکت اسکاتلند از نظر نهادی نژادپرست است، شش عضو باقی مانده از هیئت مدیره کریکت اسکاتلند به گوردون آرتور نامه نوشتند و از نقش خود استعفا دادند.

25 ژوئیه 2022 – گزارش “تغییر مرزها” منتشر شد

گزارش کامل منتشر شده است که به جزئیات 448 نمونه از نژادپرستی سازمانی نشان داده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.