تونی دوگان از اورتون در مصاحبه ای اختصاصی با کارولین بارکر، مجری WSL اسکای اسپورت، درباره دشواری پنهان کردن بارداری خود از هم تیمی هایش در هفته های اولیه، شوخی و تمرین با آندروس تاونسند و اینکه چگونه او هنوز برای دوران حرفه ای خود در انگلیس وقت نگذاشته است، صحبت می کند.

علیرغم بیماری بارداری، تونی دوگان می‌گوید که هنوز از یک کاسه اسکاوز لذت می‌برد: “من هنوز هم اسکاوز خود را می‌خورم، به خصوص در این آب و هوا. مادرم به زور آن را به گردنم انداخته است.”

اگرچه او از منچسترسیتی به بارسلونا و اتلتیکو مادرید سفر کرده است، اما دوگان هرگز از لهجه اسکوز خود دور نشد، به اندازه خورش مترادف با لیورپول.

یک ماه پس از اینکه مهاجم اورتون اعلام کرد باردار است و بقیه فصل WSL را از دست خواهد داد، به گفتگو نشستیم. این فقط Scouse نیست که در منوی تماس Zoom از پایگاه Finch Farm باشگاه قرار دارد.

دوگان می گوید: «در چند هفته اول خیلی مریض نبودم، فقط در واقع بیمار بودم. “من در خودم احساس خوبی داشتم، بنابراین قبل از اینکه دختران برای تمرین بیرون بروند، در طبقه بالا سوار دوچرخه می شدم.”

مانند بسیاری از مادران آینده، داگان در 12 هفته اول اخبار خود را به اشتراک نمی گذاشت، حتی اگر گاهی پنهان کردن آن سخت بود – به خصوص که او مکرراً بیمار بود.

هر بار ساعت 10 دقیقه بود. فکر می‌کنم وقتی دمای بدنم بالا می‌رفت و باید مریض می‌شدم، دخترها در باشگاه بودند و من می‌گفتم کجا می‌توانم بروم؟ آن را کنار بگذار

“سخت بود. یک دقیقه، من در زمین تمرین می کنم با دختران که تمرین کوچک خود را انجام می دهند و دقیقه بعد به مدت 24 ساعت در رختخواب گیر می کنم.”

به گفته مؤسسه خیریه حمایت از بیماری بارداری، تهوع و استفراغ در بارداری تا 94 درصد از حاملگی ها را تحت تأثیر قرار می دهد، از حالت خفیف گرفته تا وضعیت در انتهای طیف بیماری حاملگی، استفراغ باروری.

برای داگان، این بیماری بود که پنهان کردنش را دشوار می کرد، زمانی که هنوز آماده به اشتراک گذاشتن اخبارش نبود.

“چند مواقعی وجود دارد که ما به زمین رفتیم و من در توالت بودم و حالم مریض بود. آخرین بار، یکی از بچه های جوان می گفت “خوبی؟ همه چیز خوب است؟” و به من گفتند “بله، من فقط روز بدی را سپری می کنم”.

زمانی که در جیب یکدیگر زندگی می کنیم، سخت بود که آن را از آنها پنهان کنیم.

دوگان فکر می کند اگر در شغل دیگری بود، همکارانش حدس می زدند. اما حضور در فوتبالی که «بسیاری از دختران بچه دار نشده‌اند»، وقتی او به آنها گفت کمرش بد است، آن را پذیرفتند.

به تونی دوگان در بازی اورتون پس از اعلام بارداری هدایایی داده می شود
تصویر:
به تونی دوگان در بازی اورتون پس از اعلام بارداری هدایایی داده می شود

این خبر سرانجام از طریق یک پست اینستاگرامی در اواخر شهریور منتشر شد. هم تیمی های او و هم تیمی های اورتونی – چه از تیم های مردان و چه از تیم های زنان – به سرعت به او تبریک گفتند، در حالی که او به سرعت از آنها به دلیل پنهان کردن بارداری خود عذرخواهی کرد: “آندروس تاونسند مثل “آسیب دیدگی کمر بود، نه؟” و با من می خندد.”

دوگان با تأمل از خود می‌پرسد که آیا از واکنش‌های درون بازی خودداری کرده و می‌گوید که نگران ناامید کردن تیم نیز بوده است.

“وقتی فهمیدیم، شوکه و متعجب شدم و به این فکر کردم که چگونه در فوتبال به آنها بگوییم؟ زیرا در این محیط به آن عادت نداریم.

من می دانم که چقدر برای من سخت بود و من یک بازیکن باتجربه هستم. من 31 سال سن دارم و در باشگاه های زیادی بازی کرده ام. در این زمینه احساس تجربه دارم، من کاملاً صریح و حتی برای خودم صحبت می کنم. ، رسیدگی و گفتن واقعا برایم سخت بود.

تونی دوگان بقیه فصل WSL را از دست خواهد داد
تصویر:
تونی دوگان در سال 2021 به اورتون بازگشت و کار خود را در این باشگاه آغاز کرد

“من فکر می کنم اگر یک دختر 20 ساله این مشکل را پشت سر بگذارد، چگونه با آن کنار می آمد؟ بنابراین فکر می کنم چیزهای دیگری نیز وجود دارد که می تواند برای کمک به بازیکنان در نظر گرفته شود.”

در سرتاسر گپ ما، داگان مایل است تاکید کند که همه در اورتون چقدر حمایت می کنند. او به چگونگی تجربه مدیر برایان سورنسن از زمانی که شریک خودش که یک فوتبالیست نیز بچه دار شد، اشاره می کند.

اورتون از روز اولی که به آنها گفتم با من شگفت‌انگیز بوده است. از این نظر نمی‌توانم در باشگاه بهتری باشم، اما فکر می‌کنم بخش‌های دیگری وجود دارد که می‌توان آنها را بهبود بخشید.

“من فقط فکر می کنم باید یک سیستم وجود داشته باشد. باید حمایت بیشتری از بازیکن انجام شود، حتی در حال حاضر، هیچ پروتکلی وجود ندارد.

“اگر بازیکنی آسیب ببیند، ACL آسیب ببیند، آنگاه می‌دانند که چه اتفاقی خواهد افتاد. آنها می‌روند و به یک متخصص مراجعه می‌کنند تا راهنمایی بگیرند، موارد دیگر، و غیره. در حالی که از زمانی که من باردار هستم، این دقیقاً همان احساسی است که شما دارید. هیچ تحقیقی پشت آن نیست، اگر این علامت را احساس کردید، چه کاری باید انجام دهید؟”

لطفاً از مرورگر کروم برای پخش‌کننده ویدیویی در دسترس‌تر استفاده کنید

نکات مهم دیدار اورتون و منچستریونایتد در سوپرلیگ بانوان

مهاجم انگلیسی در حالی که می خواهد به مادران آینده کمک کند، نمی تواند صبر کند تا به بازی بازگردد.

او گفت: “جاه طلبی من این است که برگردم و بازی کنم، این چیزی است که روی آن تمرکز کرده ام.”

“اول و مهمترین چیز این است که من و نوزاد سالم هستیم. این مهمترین چیز است، هر چقدر هم که طول بکشد زیرا هیچ کس نمی داند، مسیر بارداری هر کس متفاوت است. اما بله، من می خواهم سال آینده برای اورتون بازی کنم.”

و جاه طلبی او به همین جا ختم نمی شود – داگان 76 بازی ملی برای انگلیس با 22 گل دارد. آخرین باری که او پیراهن کشورش را پوشید، در مارس 2020 بود و زمانی که در تابستان 2021 به تافی ها بازگشت – هشت سال پس از رفتن به منچسترسیتی – او تصمیم گرفت به شیرها بازگردد.

در مورد یک فراخوان آینده انگلیس در آن زمان چطور؟

تونی دوگان برای زنان انگلیس در چهار تورنمنت مهم اخیرشان حضور داشته است
تصویر:
تونی دوگان امید خود را برای بازی مجدد برای انگلیس در آینده از دست نمی دهد

او گفت: “من آن را نمی نویسم.” من هرگز از وظایف بین المللی بازنشسته نمی شوم. اگر از من خواسته شود یا از من خواسته شود، همیشه در دسترس خواهم بود و تا پایان دوران حرفه ای ام این کار را انجام خواهم داد.

“اینکه من به اندازه کافی خوب باشم یا به اندازه کافی تناسب اندام، این به مربیان بستگی دارد. جاه طلبی های من هرگز تغییر نکرد، من همیشه دوست داشتم برای شیرها بازی کنم، من همیشه نقش مهمی در آن احساس کرده ام.”

“اگر تماس انگلیس بیاید، فرا می رسد و من روی ماه خواهم بود. اما اگر اینطور نشد، همینطور است. من می دانم که نسل بزرگی از استعدادهای جوان در حال حاضر با کارهایی که در تابستان انجام دادند، در راه هستند. خیلی به آنها افتخار می‌کردم و همیشه می‌گویم که درها به روی آنها باز است.”

الهام بخش قطعا وجود دارد. دوگان در مورد بازگشت بازیکنانی مانند آرسنال و کیتی چپمن انگلیسی به بازی پس از زایمان صحبت می کند و در سال 2019، جسیکا مک دونالد جام جهانی را با ایالات متحده آمریکا بلند کرد و پسرش در کنارش بود و در کنفتی پاشیده شد.

کریستال دان، هافبک پورتلند تورنز و ایالات متحده آمریکا پس از بچه دار شدن به بازی بازگشت.
تصویر:
کریستال دان، هافبک پورتلند تورنز و ایالات متحده آمریکا پس از بچه دار شدن به بازی بازگشت.

و همین ماه گذشته، کریستال دان گلی خیره کننده به ثمر رساند تا تیمش پورتلند تورنز را به فینال NWSL بفرستد، تنها پنج ماه پس از به دنیا آوردن پسرش مارسل، او همچنین در ماه اکتبر در ومبلی به زمین رفت و ایالات متحده آمریکا 2 شکست خورد. -1 توسط انگلیس

داگان نیز دوست دارد از آن مادران باهوش الگوبرداری کند و در حالی که کودکش در حال تماشای آن است در یک مسابقه فرار کند.

“من مشتاقانه منتظر هستم که کودک در کنار زمین باشد و من را تماشا کند. فکر می کنم اگر انگیزه ای وجود داشته باشد که به آن نیاز دارید، وجود دارد. سال آینده دیوانه کننده خواهد بود، فقط داشتن یک کودک کوچک که شما را تماشا کند، بنابراین من واقعا مشتاقانه منتظر هستم. به آن

“امیدوارم بتوانم دوباره گل بزنم، به تیم کمک کنم و به فوتبال بازگردم. دروغ نمی گویم، تماشای آن سخت است. دلم آن را از دست می دهد، اما هنوز بیرون از خانه تمرین می کنم که تا اینجای کار خوب بوده است. من در آن روزها خیلی مریض نیستم، اما من فقط مشتاقانه منتظر بازگشت با دختران هستم.

در حال حاضر، اگرچه تمرکز روی خانواده جدید با شریک زندگی او تونی و با دو تونی در خانواده است، آیا شانس سومی وجود دارد؟ خب، آنها ترجیح داده‌اند که جنسیت نوزاد را پیدا نکنند، اگرچه چند پیشنهاد برای نام دارند.

آیا تونی دوگان می‌تواند نام فرزندش را به نام جیل اسکات، هم تیمی سابقش بگذارد.
تصویر:
آیا تونی دوگان می‌تواند نام فرزندش را به نام جیل اسکات، هم تیمی سابقش بگذارد.

جیل، اگر شیر، جیل اسکات، ملکه جنگل شود، شاید؟ یا کن پس از پدربزرگ و حامی قهرمانش چطور؟

“پدربزرگ من اکنون خوشحال است که او تبدیل به یک پدربزرگ بزرگ شده است. او می گوید که همیشه می دانسته است که یک پدربزرگ بزرگ است اما اکنون در واقع تایید شده است که او آشکارا بر روی ماه است. نام ها دشوار هستند – هر چند می توانید به من ایده بدهید!”

در این صورت، یک دعوت نامه آزاد برای کمک به نامگذاری نوزاد تونی دوگان، اگرچه مطمئناً در مورد مادر تونی و پدر تونی، “تونی سوم” یک هدف باز است؟ شاید دوباره فکر کنید، زیرا همانطور که هر طرفدار اورتونی و در واقع انگلیس به شما خواهد گفت، وقتی صحبت از فوتبال می شود، فقط یک تونی دوگان وجود دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیماری در بارداری یا اگر به حمایت نیاز دارید، برای اطلاعات بیشتر به پشتیبانی بیماری بارداری مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *