د. سپتامبر 20th, 2021


رئیس کمیته بین المللی المپیک ، توماس باخ ، نتیجه کاملاً مورد انتظار را پس از رای گیری در نشست IOC در توکیو تأیید کرد.

باخ گفت: “کمیته بین المللی المپیک افتخار دارد اعلام کند که بازی های سی و پنجمین المپیاد به بریزبن استرالیا اعطا می شود.”

این اعلامیه با تشویق نمایندگان بریزبن در توکیو مورد استقبال قرار گرفت ، در حالی که آتش بازی آسمان بالای شهر استرالیا را با هزاران مایل (کیلومتر) فاصله روشن کرد.

پیروزی بریزبن پس از اینکه به اتفاق آرا به عنوان کاندیدای واحد برای سال 2032 توسط هیئت اجرایی 15 عضو IOC در ماه ژوئن به اتفاق آرا پیشنهاد شد ، به نظر قطعی رسید.

اسکات موریسون ، نخست وزیر استرالیا گفت: “این روز نه فقط برای بریزبن و کوئینزلند ، بلکه برای کل کشور است.”

“فقط شهرهای جهانی می توانند بازی های المپیک را تأمین کنند ، بنابراین این جایگاه شناختی مناسب برای بریزبن در سراسر منطقه ما و جهان است.”

استرالیا قبلاً دو بار میزبان المپیک بوده است ، در ملبورن در سال 1956 و سیدنی در سال 2000 ، که به طور گسترده ای یکی از موفق ترین بازی های تاریخ اخیر محسوب می شود.

صدها نفر محوطه رودخانه Southbank بریزبن را برای یک مهمانی در حال مشاهده اعلامیه ، در حال تماشای آخرین مرحله از مسابقات IOC شهر که در یک صفحه بزرگ نمایش داده شده است ، جمع کردند.

ریس کوش ، 24 ساله ، یکی از افرادی که در آن نقاب زده بودند ، گفت که امیدوار است در المپیک 2032 کار کند و همچنین به عنوان تماشاگر حضور یابد.

READ  2021 شانس میامی اوپن ، پیش بینی های نیمه نهایی: کارشناس ثابت تنیس گزینه های روبلوف و هورکاچ را نشان می دهد

وی به خبرگزاری فرانسه گفت: “من یک طرفدار فوق العاده بزرگ هستم. من حتی امروز صبح سافت بال را تماشا کردم.” “من از حضور در المپیک به اینجا بسیار هیجان زده ام.”

لورن گرنجر 42 ساله اظهار امیدواری کرد که بازی های المپیک 2032 شلوغ بازی های موفق 2000 سیدنی را از نو رقم بزند.

وی گفت: “ما به سیدنی پرواز کردیم و در المپیک بودیم و این تجربه بسیار خوبی برای خانواده ما بود.”

“این 20 سال پیش بود ، بنابراین ما دوست داریم که بتوانیم این اتفاق را در سال 2032 در کنار بچه هایمان داشته باشیم.”

محل زندگی حدود 2.3 میلیون نفر است و توسط شن و ماسه های ساحلی تابیده می شود ، بریزبن نسبت به شهرهای جنوبی پراکنده استرالیا آرام و کم جهان وطنی است.

مکان ها در سراسر بریزبن و شهرهای اطراف در ایالت کوئینزلند گسترش می یابد ، از جمله Gold Coast که میزبان بازی های مشترک المنافع 2018 بود.

امید است که این المپیک باعث افزایش مشخصات بریزبن شود و جذابیت آن را برای گردشگرانی که تمایل دارند از آن به عنوان نقطه پرش برای جاذبه هایی مانند صخره بزرگ سد استفاده کنند ، بیشتر کند.

گزارشی در روزنامه استرالیایی گفت: هزینه برگزاری این بازی ها 5 میلیارد دلار استرالیا خواهد بود ، در حالی که مراسم افتتاحیه و اختتامیه در یک مکان جدید ساخت کریکت گبا برگزار می شود.

این تصمیم به این معنی است که IOC در حال حاضر میزبان سه دوره بازی های المپیک تابستانی بعدی است که پاریس این رویداد را در سال 2024 برگزار می کند و لس آنجلس بازی های 2028 را برگزار می کند.

READ  2021 شانس لیگ برتر انگلیس ، انتخاب های 13 مه: کارشناس بهترین شرط بندی های منچستریونایتد و لیورپول را نشان می دهد

اهدای جوایز المپیک 2032 اولین کرسی بود که با روش انتخابی جدید در ژوئن 2019 در تلاش برای مقابله با هزینه های درخواست و عدم پیشنهادات جدی اتخاذ شد.

برای بازی های 2024 ، باخ شکایت داشت که این روند “بازندگان زیادی تولید کرده است” ، پس از اینکه رم ، هامبورگ و بوداپست از رقابت خارج شدند.

در سالهای اخیر شهرهای پیشنهادی بطور فزاینده ای دشوار شده است زیرا هزینه ها و مزایای اقتصادی برگزاری بازیها مشخص نیست.

این رای گیری دو روز قبل از المپیک پر دردسر توکیو برگزار شد که پس از یک سال تأخیر به دلیل همه گیری ، جمعه پشت درهای بسته آغاز می شود.

By nassaji

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *