ایتالیا در دیدار پر اکتان لیگ ملت ها در بوداپست قلب مجارستان را شکست تا به نیمه نهایی این رقابت ها صعود کند. جیاکومو راسپادوری و فدریکو دیمارکو در حالی که گلی آتزوری موفق شد در ورزشگاه پوشکاش آره نا (Pushkas Arena) به پیروزی 2-0 دست پیدا کند، در جدول گلزنی قرار گرفتند.

با رفتن به تعطیلات بین المللی در سپتامبر، هدف اصلی ایتالیا تضمین وضعیت لیگ A بود. اما پس از حذف انگلیس با نتیجه 1-0 چند روز پیش، پیروزی تکان دهنده 1-0 مجارستان در آلمان، درها را برای صعود غیرمحتمل به حذفی لیگ ملت ها باز کرد. و ایتالیایی ها از دادن چنین فرصتی خودداری کردند.

شاگردان روبرتو مانچینی که می خواهند پس از دومین تلاش ناموفق متوالی برای رسیدن به فینال جام جهانی، خود را برای کسانی که به خانه بازگشته اند، نجات دهند، در پایتخت مجارستان به میدان رفتند. تمایل آنها برای کسب هر سه امتیاز و تسلی دادن به ملت ویران شده نتیجه داد، زیرا ایتالیا از ابتدا از میزبان خود پیشی گرفت.

ویلفرید گنونتو یک پاس متوالی به دروازه بان پیتر گولاسزی را گرفت که توپ مستقیماً به پای راسپادوری که مشکلی برای ضربه زدن به دروازه خالی نداشت. ایتالیا در دقیقه 27 پیش افتاد، اما مجارستانی ها با دادن یک گل ارزان به نظر نمی رسیدند. در عوض، شاگردان مارکو روسی در جستجوی گل تساوی اعداد را به جلو انداختند.

تلاش مجارستان برای رسیدن به هدفی که بتواند برابری را بازگرداند، فضای زیادی را پشت سر گذاشت و به مدافعان کناری میهمان اجازه داد تا به سمت جلو حرکت کنند. جیووانی دی لورنزو، مدافع راست ناپولی در چند موقعیت در موقعیت‌های امیدوارکننده‌ای قرار گرفت. اما ایتالیا به دلیل عدم خونسردی در یک سوم تهاجمی نتوانست سودی ببرد.

زمانی که به نظر می رسید ایتالیا با یک پیروزی معمولی کنار می رود، مجارستان در نیمه دوم نزدیک بود اوضاع را به حالت اول بازگرداند. خوشبختانه برای تیم مانچینی، ویلی اوربان به نحوی از فاصله خالی فاصله گرفت و باعث شد تا تیم میهمان در نیمه اول برتری را به دست آورد.

مجارستان پس از شروع مجدد از تله ها خارج شد و جانلوئیجی دوناروما، دروازه بان پاری سن ژرمن، یک سیو سه گانه هیجان انگیز انجام داد تا لویک نگو، کالوم استایلز و در نهایت آدام زالای را از فاصله نزدیک ناکام بگذارد.

ایتالیا وقت خود را برای پاداش دادن به دروازه بان خود برای سیوهای ظالمانه اش تلف نکرد، زیرا دیمارکو ارسال کوتاه برایان کریستانته را از سمت راست به خانه برگرداند تا بازی را بدون شک و تردید دور کند. مجیارها که با کوهی برای صعود باقی مانده بودند، فشار بیشتری را به سمت مانچینی وارد کردند.

با این حال، دوناروما دوباره به کمک آمد و با یک سیو خیره کننده پا، استایلز را انکار کرد تا برای دومین بار متوالی دروازه خود را بسته نگه دارد. ایتالیا تا پایان بازی محکم در خط دفاع ایستاد تا برای دومین فصل متوالی راه خود را به فینال لیگ ملت ها باز کند و مجارستان را متاسف از موفقیتی تاریخی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *