تنها سرسخت ترین هواداران یوونتوس نام ساندی اولیسه را به یاد خواهند آورد. به هر حال، این هافبک با استعداد نیجریه ای تنها یک فصل را در تورین به عنوان یک گذراند بیانکونرو. و همانطور که می توانید تصور کنید، او اثر زیادی از خود به جای نگذاشت – به جز این واقعیت که او اولین بازیکن آفریقایی در تاریخ بانوی پیر بود.

اولیسه تنها فصل خود را در یوونتوس در فصل 1999/2000 با تنها 8 بازی در سری آ به پایان رساند. مربی کارلو آنچلوتی ترجیح داد به جای اینکه به او در میانه میدان به آنتونیو کونته و جانلوکا پستو تکیه کند.

این بازیکن نیجریه ای در جام یوفا کمی فضای بیشتری داشت، جایی که پنج بازی ملی انجام داد و موفق شد تنها گل خود را به عنوان بازیکن به ثمر برساند. بیانکونرو. این اتفاق در اولین بازی او در 21 اکتبر 1999 رخ داد. اولیسه گل اول یوونتوس را در پیروزی 3-1 خارج از خانه مقابل لوسکی صوفیه به ثمر رساند.

با وجود این، ساندی اولیسه علیرغم حضور کم رنگش در یوونتوس، چیزی جز یک بازیکن ناشناس بود. قبل و بعد از حضورش در تورین، او در آژاکس و بوروسیا دورتموند با کسب یک قهرمانی هلند و یک قهرمانی آلمان، افتخارات بیشتری کسب کرد.

اولیسه، ملی پوش نیجریه، بخشی از فهرست سوپر ایگلز بود که در بازی های المپیک تابستانی در سال 1996 مدال طلای هیجان انگیزی را کسب کرد و در دو جام جهانی حضور داشت. او را بیشتر به خاطر یک گل تماشایی که در فرانسه در سال 1998 به اسپانیا زد به یاد می آورند.

او یک بار در مورد دوران فراموش نشدنی خود در یوونتوس گفت:

این یکی از بهترین لحظات دوران حرفه ای من نبود، من در رختکن احساس خوبی نداشتم. از نحوه برخورد با من خوشم نمی آمد. در سپتامبر، پس از سه ماه، از لوسیانو موگی پرسیدم [the Juve Sport Director] آزاد شدم اما او گفت نه (…) تقصیر کسی نیست که تجربه من در یوونتوس چگونه پیش رفت. لحظه مناسبی برای انتقال به آنجا نبود

ما را دنبال در اخبار گوگل برای اطلاعات بیشتر در مورد سری آ و فوتبال ایتالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *