در پایان سخت‌ترین آخر هفته VAR از زمان ورود آن به لیگ برتر، داور سابق درموت گالاگر حکم خود را درباره تصمیم‌های بزرگ می‌دهد – و این خبر مبنی بر اینکه تیم برتر خواستار تحقیق در مورد استفاده از این فناوری شده است.

منچستریونایتد 3-1 آرسنال

لطفاً از مرورگر کروم برای پخش‌کننده ویدیویی در دسترس‌تر استفاده کنید

درموت گالاگر معتقد است که داور درست بود که گل گابریل مارتینلی را نپذیرفت، در حالی که سو اسمیت و استفن وارناک هر دو فکر می‌کردند که این تصمیم می‌توانست به هر طریقی باشد.

حادثه: مارتین اودگارد با گابریل مارتینلی بازی می کند تا گل ابتدایی را در اولدترافورد به پایان برساند. با این حال، VAR دو دقیقه و 18 ثانیه طول می کشد تا هافبک نروژی کریستین اریکسن را در ترکیب تیم خطا کند و گل را مردود اعلام کند. اودگارد بعداً می گوید اسکای اسپورت این “هرگز خطا نبود” و میکل آرتتا از این تصمیم انتقاد کرد و آن را “نرم” خواند.

زمان گرفته شده توسط VAR: دو دقیقه، 43 ثانیه

حکم درموت: تصمیم درست

درموت می گوید: “فکر می‌کردم خطا است. فکر می‌کردم واضح و آشکار است. او را هل می‌دهد و سپس او را پایین‌تر از بدنش می‌گیرد. او زانویش را با پایش می‌گیرد، بنابراین برای من، این یک خطا است. او دو دست در پشت داشت. .

فکر می‌کردم در حین بازی خطا رخ داده است، و وقتی VAR آن را بررسی کرد، کاملاً مطمئن بودم که خراب می‌شود. در مراحل حمله خیلی زود بود اما فرصتی برای تنظیم مجدد وجود نداشت.»

اورتون 0-0 لیورپول

لطفاً از مرورگر کروم برای پخش‌کننده ویدیویی در دسترس‌تر استفاده کنید

استفن وارناک معتقد است که چالش ویرجیل فن دایک در مقابل آمادو اونانا در دربی مرسی ساید می توانست یک کارت زرد یا قرمز باشد.

حادثه: ویرژیل ون دایک آمادو اونانا را پس از ضربه زدن به یک توپ رو به جلو، روی ساق پا می گیرد. داور آنتونی تیلور بلافاصله به ون دایک کارت زرد داد و این تصمیم توسط VAR بررسی نمی شود. فرانک لمپارد، سرمربی اورتون بعداً می گوید فن دایک باید به خاطر این حادثه اخراج می شد.

حکم درموت: تصمیم درست

درموت می گوید: “فکر می‌کنم کارت زرد است. او پایین می‌آید اما بیشترین ضربه روی پا می‌آید. چون فاصله کوتاهی را طی کرده است، سرعت و شدت آن را ندارد. بزرگترین نقطه ضربه روی پایین است. پا.

فکر می کنم یک خطا و یک کارت زرد است. فکر نمی کنم یک کارت قرمز باشد. ما هفته گذشته شاهد یک تکل مشابه با فابیان شار بودیم. [against Wolves]جایی که ما توافق کردیم، احساس کردیم که کارت قرمز نبود.”

چلسی 2-1 وستهام

لطفاً از مرورگر کروم برای پخش‌کننده ویدیویی در دسترس‌تر استفاده کنید

درموت گالاگر، داور سابق لیگ برتر معتقد است که VAR موضوع را در مورد گل مردود وستهم مقابل چلسی در استمفوردبریج اشتباه گرفته است و اندرو مادلی، داور مسابقه نباید نظرش را تغییر می‌داد.

حادثه: ماکسول کورنت گل تساوی خیره کننده در اواخر برای وستهام به ثمر رساند تا آنها را در چلسی به 2-2 بازگرداند. این گل پس از یک بررسی طولانی مدت VAR، که در طی آن اندی مدلی به دلیل خطای ادعایی روی ادوارد مندی توسط جارود بوون، علیرغم کمترین تماس، به مانیتور بازبینی فرستاده شد، مردود اعلام شد. PGMOL بعداً این تصمیم به اشتباه گرفته شد، در حالی که دیوید مویس، سرمربی وستهم آن را “تصمیم مضحک بد” می خواند.

زمان گرفته شده توسط VAR: دو دقیقه و 23 ثانیه

حکم درموت: تصمیم نادرست

درموت می گوید: “فکر نمی‌کردم شنبه خطای رخ داده باشد و فکر نمی‌کنم اکنون خطا وجود داشته باشد. این موضوع تعدادی از مسائل را مطرح می‌کند و به دلیل درگیر شدن VAR پیچیده شد. اگر شما داور را به عنوان داور تماشا کنید، سرنخ پیدا می‌شود. این اتفاق در حال رخ دادن است.داور بهترین موقعیتی را که می توانست در زمین داشته باشد به دست آورده است.

او همه چیز را در مقابل خود دارد، می‌تواند مندی را روی زمین ببیند و بوون را می‌بیند. او تمام اطلاعات مورد نیاز خود را دارد. می‌دانم که وقتی به VAR می‌روید، می‌توان به شما توصیه کرد که چیزها را از زاویه‌ای متفاوت ببینید. تصمیم دیگری بگیرد اما وقتی به VAR رفت همان تصاویر را دید.

او همان زاویه را دید، بنابراین نمی‌دانم چه چیزی برای او تغییر کرده است. VAR احساس می‌کرد که دروازه‌بان مصدوم است و او همان احساسی را که اندی مدلی در زمین داشت، نداشت. این چیزی است که نقش مهمی در این بازی داشت. دروازه بان در زمین بر تصمیم خود اولویت داشت. من فکر می کنم VAR روی دروازه بان تمرکز کرد و فکر می کرد که او مصدوم شده است.”

آیا VAR باید حذف شود؟

درموت گالاگر، داور سابق لیگ برتر:
“نه. من در مورد لیوان های نیمه پر و نیمه خالی صحبت می کنم. به تمام تصمیماتی که تصحیح یا درست شده اند فکر کنید. آفساید در برنتفورد قبل از VAR غیر مجاز می شد، کاملاً یک خطای قابل درک است.

“آنهایی که ما در مورد آنها صحبت می کنیم داده نشده اند، آنها بدون VAR نیز داده نمی شوند. همانطور که با آن دو تصمیم دیدیم. [at Chelsea and Newcastle]، این در مورد این است که ما قرار است به کجا برویم، چگونه آن را بهتر کنیم. بهترش کن، بیرونش نکن.”

نیوکاسل 0-0 کریستال پالاس

لطفاً از مرورگر کروم برای پخش‌کننده ویدیویی در دسترس‌تر استفاده کنید

درموت گالاگر، داور سابق لیگ برتر انگلیس در صحبت با Ref Watch معتقد است که گل مردود بحث‌برانگیز نیوکاسل مقابل کریستال پالاس باید پنالتی می‌بود – نه گل یا گل مردود.

حادثه: تایریک میچل پس از ضربه سر روی دروازه از روی ضربه ایستگاهی کایران تریپیر، با سر به تور خود تکان می دهد. VAR داور مایکل سالزبری را به مانیتور بازبینی می‌فرستد، پس از آن او تصمیم خود را تغییر می‌دهد و به دلیل خطای ادعایی جو ویلاک روی دروازه‌بان ویکتور گوایتا، گل را رد می‌کند، حتی اگر به نظر می‌رسید که میچل او را به سمت او هل داده است. PGMOL نیز بعداً اعتراف کرد که این تصمیم یک اشتباه بوده است.

زمان گرفته شده توسط VAR: یک دقیقه و 29 ثانیه

حکم درموت: تصمیم نادرست

درموت می گوید: “من فکر می کنم وقتی VAR به آن نگاه کرد، او روی نقطه ای متمرکز شد که ویلوک به سمت گوایتا رفت تا توپ را پاک کند و این یک خطا به نظر می رسد. کاری که او انجام نداده تمرکز روی کل نتیجه است. اگر این کار را انجام می داد. به بازوی میچل نگاه کرد، آنجاست که خطا رخ می دهد.

“این همه مسائل را مطرح می کند. داوران همه چیز در مورد گزینه ها هستند و بهترین داوران گزینه های خود را نمی بندند. او می تواند یک گل بزند – که خطرناک است زیرا وقتی ویلاک با دروازه بان برخورد می کند توپ در تور نیست. بنابراین من فکر می کنم شما نمی توانید این کار را انجام دهید.

او می‌تواند یک پنالتی بزند، برای فشار میچل روی ویلاک، فکر می‌کنم اینطور است. یا او می‌تواند گزینه‌ای را که انجام داد – که فکر می‌کنم بدترین گزینه است، بزند. اما این گزینه به این دلیل به وجود آمد که او رانده شد مسیر باریک عدم مشاهده کل حادثه.”

برنتفورد 5-2 لیدز

لطفاً از مرورگر کروم برای پخش‌کننده ویدیویی در دسترس‌تر استفاده کنید

استفن وارناک، مدافع سابق لیورپول احساس می‌کند که لیدز در بازی مقابل برنتفورد از یک پنالتی آشکار محروم شده است.

حادثه: پس از اینکه ایوان تونی قبلاً پس از بررسی VAR یک پنالتی دریافت کرد، به نظر می رسد کرایسنسیو سامرویل در محوطه جریمه برنتفورد توسط آرون هیکی خطا شده است، اما چنین بررسی از این حادثه وجود ندارد. جسی مارش، مدیر لیدز، به داور راب جونز به سمت مانیتور بازبینی اشاره می کند و به دلیل واکنش او از زمین مسابقه اخراج می شود. او بعداً این دو تصمیم را “عدم احترام” نسبت به ثبات آنها می خواند.

حکم درموت: ‘شاید’.

درموت می گوید: “کشیدن اولیه پیراهن، داور نمی بیند. از آنجایی که در خارج از محوطه است، VAR نمی تواند عمل کند، و هنگامی که او به داخل جعبه می رود، پیراهن را آزاد می کند.

“این به آستانه برمی گردد – این معضلی است که امروز با آن روبرو بودیم. اگر بازیکن برنتفورد همچنان پیراهن را به داخل جعبه می کشید، بدون شک به عنوان یک پنالتی داده می شد.”

“سپس او به این نگاه می کند که آیا بازیکن روی پای او گیره است یا اینکه آیا او به جلو حرکت می کند. این یک “شاید” است – و شما نمی توانید برای “شاید” پنالتی بگیرید.

“در این مورد، یک عنصر شک وجود دارد. مسئولان مسابقه احساس کردند که این بازی به آستانه نرسیده است، بنابراین آنها بازی کردند. داور در زمان واقعی دید کاملی داشت بنابراین نیازی به ارجاع به VAR نیست. او حتی پنالتی هم در نظر نمی گیرد.”

چگونه می توان VAR را بهبود بخشید؟

نظرات شما را در سایت skysports.com جویا شدیم…

کلارک: VAR باید مانند چالش های تیم NFL استفاده شود، با سه بازی در هر بازی برای هر تیم. وگرنه اصلا نباید استفاده بشه این جریان را خراب می کند و رکورد گل/پست بازیکنان را خراب می کند، به علاوه هواداران هیچ سرنخی ندارند.

Wilber73: مسئولان VAR باید در ورزشگاه حضور داشته باشند!

PscNUFC: VAR باید توسط بازیکنان سابق و مدیرانی اجرا شود که بازی را از درون می دانند و می توانند تماس مناسب را برقرار کنند.

سهیل گولاتی: از آنجایی که VAR فقط برای خطاهای “روشن و واضح” مداخله می کند، یک بازه زمانی مثلا 30 ثانیه به آن بدهید. اگر خطا آشکار است، نباید زیاد طول بکشد.

بار: هنگامی که رفر می رود و به مانیتور نگاه می کند، پخش مجدد باید با سرعت معمولی نشان داده شود نه کاهش سرعت.

برایتون 5-2 لستر

لطفاً از مرورگر کروم برای پخش‌کننده ویدیویی در دسترس‌تر استفاده کنید

داور سابق درموت گالاگر فکر می‌کند که گل شگفت‌انگیز الکسیس مک آلیستر برای برایتون به درستی حذف می‌شود، اما استیون وارناک و سو اسمیت دوست داشتند که جایگاه حماسی را ببینند.

حادثه: الکسیس مک آلیستر یک صاعقه 30 یاردی را به ثمر رساند تا برایتون دو دقیقه بعد از نیمه تمام 3-2 از لستر پیش بیفتد. گل توسط VAR به دلیل آفساید در برابر ضربه بالای سر انوک موپو در مرحله آماده سازی واژگون می شود، اگرچه هافبک با توپ ارتباط برقرار نمی کند یا به نظر می رسد که روی ضربه سر جیمز جاستین به سمت مک آلیستر تأثیر بگذارد.

زمان گرفته شده توسط VAR: چهار دقیقه و 31 ثانیه

حکم درموت: تصمیم درست

درموت می گوید: مشکل این بود که آنها باید مشخص می کردند که آیا بازیکن در موقعیت آفساید قرار دارد یا خیر.

“تنها کسی که می تواند چنین تصمیمی بگیرد، داور در زمین است. بخش واقعی آفساید سپس در اینجا به بیرون می رود زیرا داور سپس به صفحه نمایش فرستاده می شود تا تصمیم بگیرد که آیا ضربه بالای سر نقشی در کاهش ضربه مدافع دارد یا خیر. توانایی ضربه زدن به توپ با سر

او احساس کرد که پاسخ مثبت است – و من با او موافقم، که مایه شرمساری است زیرا این یک گل عالی است. می خواهم.

“از آنجایی که او از موقعیت آفساید آمد، باید آفساید باشد. این روند طولانی است زیرا آنها باید هر مرحله را پشت سر می گذاشتند. مایه تاسف است زیرا این یکی از بهترین گل هایی است که تا به حال دیده اید.”

استون ویلا 1-1 من سیتی

لطفاً از مرورگر کروم برای پخش‌کننده ویدیویی در دسترس‌تر استفاده کنید

فیلیپه کوتینیو بازیکن استون ویلا در جریان تساوی 1-1 مقابل منچسترسیتی توپ را وارد دروازه کرد، اما مسئولان قبل از زدن توپ او به اشتباه تصمیم گرفتند که بازیکن برزیلی آفساید است.

حادثه: فیلیپه کوتینیو به دلیل یک تصمیم اشتباه آفساید گلی که به نظر می رسد یک گل کاملاً خوب است، رد می شود. VAR نمی تواند پرچم کمک داور را رد کند، زیرا سوت قبل از اینکه شوت کوتینیو از خط عبور کند، به صدا درآمده است.

حکم درموت: تصمیم نادرست

درموت می گوید: “این یک خطا از سوی کمک بود – فکر نمی‌کنم خطای داور باشد. دستیار زمانی که آفساید نیست، علامت زده است.

“داوران تشویق می شوند که اجازه دهند بازی جریان داشته باشد، اما به خاطر داشته باشید که کوتینیو شش، هفت یا هشت یارد برگشت تا توپ را بیاورد.

“در آن مرحله، اگر داور پرچم یک دستیار را دیده باشد… حتی اگر او تشویق شود که سوت خود را به تاخیر بیاندازد یا به تاخیر بیاندازد، با توجه به اینکه چقدر طول کشید تا کوتینیو برگشت، در ذهن شما همیشه سوت میزنید.”

زمانی که کوتینیو شوت زد، سوت مدت هاست که از بین رفته بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *