درموت گالاگر در حالی که لیگ برتر از تعطیلات نیم فصل خود بازگشته بود، نقاط اشتعال بزرگ داوری را از اقدام Boxing Day تشریح می کند.

برنتفورد 2-2 تاتنهام

لطفاً از مرورگر کروم برای پخش‌کننده ویدیویی در دسترس‌تر استفاده کنید

تماشای رایگان: نکات مهم بازی برنتفورد و تاتنهام هاتسپور در لیگ برتر

حادثه: هری کین بعد از درگیری با بن می در محوطه جریمه برنتفورد پنالتی نگرفت.

حکم: بدون پنالتی

درموت می گوید: فکر می کردم می و کین همدیگر را می گیرند. کین می‌تواند می را در دفاع نیز مهار کند، بنابراین فکر می‌کنم این یکی از مواردی است که اگر قرار است پنالتی گرفته شود، باید تصمیمی در زمین باشد. VAR قرار نیست آن را واژگون کند. باید شک کافی وجود داشته باشد و این چیزی است که در حرکت رو به جلو خواهیم دید. VAR تنها زمانی وارد عمل می شود که واضح و آشکار باشد.

استفن وارناک می گوید: به نظر من این یک پنالتی است. من فکر می کنم بن می توپ را از دست داده است و او در جایی که کین است نیز گم شده است. کین این حق را دارد که سعی کند از میه عبور کند، اما وقتی به موقعیت مدافع با دستانش دور کمر نگاه می کنید، فکر می کنم به شما می گوید که این یک پنالتی است.

سو اسمیت می گوید: من این بازی را پوشش می دادم و آنقدر تعجب کردم که به عنوان پنالتی داده نشد. شما ممکن است احساس کنید که کین نیز دست به گریبان است، اما او فقط سعی می کند بن می را از او دور کند. من واقعا تعجب کردم که این به عنوان پنالتی داده نشد.

کریستال پالاس 0-3 فولام

لطفاً از مرورگر کروم برای پخش‌کننده ویدیویی در دسترس‌تر استفاده کنید

تماشای رایگان: نکات مهم بازی کریستال پالاس مقابل فولام در لیگ برتر

حادثه: کار کریستال پالاس زمانی سخت تر شد که جیمز تامکینز که قبلاً به دلیل خطا روی الکساندر میتروویچ با کارت زرد جریمه شده بود، در دقیقه 57 پس از دریافت کارت زرد دوم، هنگامی که بازوی بلند شده او با صرب تماس پیدا کرد، او را ترک کرد.

حکم: داور خود را بدون چاره گذاشت.

درموت می گوید: مشکل اینجاست که داور خطا کرده است و یک بار هم که این کار را انجام می دهد احساس می کنم به خاطر خود حرکت باید اقدام کند. او فکر می کند این یک خطا و یک کارت زرد است. از آنجایی که او قبلاً زرد شده است، به این معنی است که برای دو رزرو قرمز است. VAR فقط روی کارت های قرمز مستقیم می تواند مداخله کند.

لطفاً از مرورگر کروم برای پخش‌کننده ویدیویی در دسترس‌تر استفاده کنید

آیا جیمز تامکینز باید کارت زرد دوم را برای مبارزه با الکساندر میتروویچ دریافت می کرد؟ درموت گالاگر، داور سابق لیگ برتر، نگاه دقیق‌تری به رف واچ دارد

آیا کارت زرد دوم باید توسط VAR بررسی شود؟

درموت می گوید: اگر به تامکینز به دلیل رفتار خشونت آمیز قرمز مستقیم نشان داده می شد، من فکر می کنم که توسط VAR لغو می شد و او در زمین می ماند. PGMOL بدون توجه به اینکه چه کسی در قدرت است نمی تواند قوانین را وضع کند. پروتکل در حال حاضر این است که کارت زرد دوم جایز نیست.

ما نمی دانیم که آیا در سال های آینده تغییری رخ خواهد داد یا خیر. مردم به تازگی شروع به استقبال از VAR کرده‌اند و به تازگی در اسکاتلند معرفی شده است، بنابراین در حال حاضر، این همان جایی است که هست. این واقعیت که شما یک افسر داور جدید دارید [Howard Webb]، نحوه کمک به داور در زمین را تغییر نمی دهد.

در این مورد، این تصمیم اندرو مادلی بود و VAR هیچ نقشی نداشت.

“من فکر می کردم تصمیم خیلی سخت بود. او نمی توانست آن را باور کند زیرا حتی بازیکن را ندید. فکر نمی کنم این یک کارت زرد دوم بود.”

سو اسمیت از Sky Sports

حادثه: تاریک میچل پاس تامکینز را به اشتباه کنترل کرد و با ساق پای کنی تته تماس گرفت تا توپ را پس بگیرد. داور اندی مدلی در نشان دادن کارت قرمز تردیدی نداشت، این تصمیم به سرعت توسط VAR تایید شد.

حکم: تصمیم درست

درموت می گوید: اگر کسی امروز یک دوره داوری را شروع می کرد، تنها چیزی که به شما نشان می دادم کلیپ این اخراج است. من به فرد می گویم که از قبل قضاوت نکند بلکه اجازه دهد همه چیز پیش برود.

اما اگر بازیکنی توپ را به این دلیل از دست بدهد که اولین لمس سنگین است و غریزه او این است که “باید سریع آن را پس بگیرم”. فکر نمی‌کنم منظور میچل هیچ آسیبی داشته باشد، اما این زمانی است که داور باید هوشیاری خود را نسبت به اتفاقاتی که ممکن است رخ دهد افزایش دهد و میچل خیلی دور می‌شود.

وقتی در آن زمان این اتفاق افتاد، فکر کردم او اخراج خواهد شد.

اورتون 1-2 وولوز

لطفاً از مرورگر کروم برای پخش‌کننده ویدیویی در دسترس‌تر استفاده کنید

درموت گالاگر، داور سابق لیگ برتر انگلیس می گوید که داور حق داشت که فقط به مکس کیلمن از وولوز به خاطر کفش بلندش مقابل اورتون کارت زرد داد.

حادثه: مکس کیلمن در نیمه دوم شکست خانگی اورتون مقابل ولوز با یک چکمه روی ادریسا گیه عالی است. امتیاز امتیاز در زمان حادثه در گودیسون پارک با داور کریگ پاوسون با کارت زرد یکسان بود. اما آیا کیلمن خوش شانس بود که از قرمزی فرار کرد؟

حکم: تصمیم درست

درموت می گوید: فکر می کنم تصمیم درستی است. این یک کفش بلند است، بی پروا است اما چشمان او همیشه به توپ است. بازیکن اورتون در واقع به فضای خود می آید و من فکر نمی کنم کیلمن بداند که وارد شده است.

آرسنال 3-1 وستهم

لطفاً از مرورگر کروم برای پخش‌کننده ویدیویی در دسترس‌تر استفاده کنید

تماشای رایگان: نکات جالب آرسنال مقابل وستهام در لیگ برتر

حادثه: آرسنال در طول نیمه اول تهدید می کرد و 72 درصد مالکیت توپ را در اختیار داشت، اما ناامید شد زیرا ضربه نقطه ای سعید بنراهما تنها گل در وقت استراحت بود، پس از اینکه ویلیام سالیبا روی جرود بوون در داخل محوطه جریمه خطا کرد. اما آیا تماسی وجود داشت؟

حکم: پنالتی

درموت می گوید: این تاریخ از بسیاری جهات بازنویسی می شود زیرا به نظر من یک پنالتی است. احساس می کنم صلیبا او را گرفته است و او را از کار انداخته است.

به همین دلیل است که توپ فرار کرده است و طعنه آمیز است زیرا وقتی دیشب داشتم آن را تماشا می کردم اتفاقی رخ داد که مت جارویس سال ها پیش در همین زمین درگیر بود و او سعی کرد روی پای خود بماند و داور آن را نداد. ما نمی خواهیم بازیکنان را وادار کنیم که فکر کنند باید به زمین بروند و این کاری است که مایکل اولیور داور اینجا انجام داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *