راب پیج به خاطر کار خوبش به عنوان سرمربی ولز با قراردادی چهار ساله جدید پاداش دریافت کرد.

این مدافع سابق که 41 بازی ملی برای ولز به دست آورده بود، زمانی که رایان گیگز، سرمربی وقت تیم در نوامبر 2020 دستگیر شد، به طور موقت هدایت کشورش را بر عهده گرفت.

سپس به پیج این نقش به صورت تمام وقت واگذار شد، با قراردادی تا پایان جام جهانی 2022، زمانی که گیگز در ژوئن 2022 کنار رفت.

پیج دوران پرباری را به عنوان سرمربی سپری کرده است و ولز را با پیروزی 1-0 مقابل اوکراین در مرحله پلی آف در ماه ژوئن به جواز حضور در جام جهانی در زمستان امسال هدایت کرد.

ولز – که پس از 64 سال برای اولین بار در این مسابقات شرکت می کند – با انگلیس، آمریکا و ایران همگروه است.

بازیکنان ولز راهیابی به جام جهانی را جشن گرفتند
تصویر:
بازیکنان ولز جواز صعود به جام جهانی را در ژوئن جشن می گیرند

پیج – که پیش از این به عنوان سرمربی زیر 21 سال ولز و دستیار گیگز خدمت می کرد – همچنین ولز را به مرحله یک شانزدهم نهایی یورو 2020 و همچنین صعود به رده بالای لیگ ملت ها هدایت کرد.

پیج پس از امضای قرارداد جدیدش گفت: “هیچ افتخاری بزرگتر از مربیگری تیم ملی شما نیست و من نمی توانم منتظر چالشی باشم که چهار سال آینده با اولین جام جهانی ما در 64 سال گذشته آغاز می شود.”

این زمان هیجان انگیزی برای فوتبال ولز است و امیدوارم بتوانیم در ماه نوامبر این کشور را سربلند کنیم و با راهیابی به تورنمنت های مهم دیگر در آینده به موفقیت خود ادامه دهیم.”

استیو ویلیامز، رئیس اتحادیه فوتبال ولز (FAW) افزود: “خوشحالم که راب و FAW برای یک قرارداد چهار ساله برای صعود تیم ملی مردان Cymru به مرحله بعدی به توافق رسیدند.

جام جهانی فرصت عالی برای نشان دادن ولز در صحنه جهانی است و من مطمئن هستم که راب بهترین فرد برای این نقش در قطر و فراتر از آن است.

بازی های بعدی ولز در لیگ ملت ها برابر بلژیک در بروکسل در 22 سپتامبر و لهستان در کاردیف در 25 سپتامبر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *