ریچارلیسون، مهاجم تاتنهام، در جریان بازی دوستانه برزیل مقابل تونس در پاریس، در روز سه‌شنبه زمانی که مورد آزار نژادپرستانه قرار گرفت، موزی به سمت او پرتاب کردند.

این حادثه زمانی رخ داد که مهاجم سابق اورتون به سمت پرچم کرنر دوید تا گل دوم تیمش را در پیروزی 5-1 خود در پارک دو پرنس جشن بگیرد.

فیلم هافبک منچستریونایتد فرد را نشان می دهد که موز را با لگد دور می کند در حالی که اشیاء دیگری نیز به داخل زمین پرتاب می شوند.

قبل از بازی، برزیل قهرمان پنج دوره جهان با یک بنر ضد نژادپرستی عکس گرفته بود که روی آن نوشته شده بود: “بدون بازیکنان سیاهپوست ما ستاره روی پیراهن خود نداشتیم”.

فدراسیون فوتبال برزیل (CBF) بعداً با انتشار بیانیه ای از طریق توییتر سوء استفاده از ریچارلیسون را محکوم کرد و خواستار مجازات شدید شد.

در این نامه آمده است: “پس از گل دوم برزیل، یک موز به سمت ریچارلیسون پرتاب شد. CBF موضع خود را در برابر تبعیض تقویت می کند و به شدت قسمت دیگری از نژادپرستی در فوتبال را رد می کند.

چه در زمین و چه خارج از زمین، چنین نگرش هایی را نمی توان تحمل کرد.»

ادنالدو رودریگز، رئیس CBF افزود: “یک بار دیگر، من علناً آمده ام تا رد خود را اعلام کنم. این بار آن را با چشمان خودم دیدم. این ما را شوکه می کند. ما باید همیشه به یاد داشته باشیم که همه ما یکسان هستیم، صرف نظر از رنگ، نژاد یا مذهب. .

“مبارزه با نژادپرستی یک علت نیست، بلکه یک تغییر (نبرد برای) اساسی برای محو این نوع جنایت از کره زمین است. من اصرار دارم که بگویم مجازات ها باید شدیدتر باشد.”

گل ریچارلیسون پس از اینکه مونتاسار تالبی گل رافینیا را لغو کرد، برزیل را پیش انداخت. نیمار یک پنالتی اضافه کرد، رافینیا دومین پنالتی خود را گرفت و پدرو پس از اخراج دیلان برون توسط تونس، گل را به پایان رساند.

نفرت پیروز نخواهد شد

اسکای اسپورت متعهد است که skysports.com و کانال‌های ما را در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی محلی برای اظهار نظر و مناظره بدون سوءاستفاده، نفرت و فحاشی کند.

برای اطلاعات بیشتر، لطفاً از: www.skysports.com/againstonlinehate دیدن کنید

اگر پاسخی به اسکای اسپورت پست‌ها و/یا محتوای حاوی ابراز نفرت بر اساس نژاد، جنس، رنگ، جنسیت، ملیت، قومیت، ناتوانی، مذهب، جنسیت، سن یا طبقه، لطفاً URL را در پست نفرت‌انگیز کپی کنید. و آن را انتخاب کنید و برای ما ایمیل کنید اینجا.

گزارش نژادپرستی Kick It Out

فرم گزارش آنلاین | آن را بیرون بزن

Kick It Out یک سازمان برابری و شمول فوتبال است – در سراسر بخش های فوتبال، آموزشی و اجتماعی برای به چالش کشیدن تبعیض، تشویق شیوه های فراگیر و کمپین برای تغییرات مثبت کار می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *