ناپولی یازدهمین سمفونی خود را یکشنبه شب اجرا کرد و رم را در ورزشگاه المپیکو با ضربه دیرهنگام ویکتور اوسیمن شوکه کرد تا برتری انفرادی خود را در صدر جدول سری آ تقویت کند.

تلاش برنده نیجریه ای حاصل شد پس از 80 دقیقه بن بست پرتنش که طی آن رم ژوزه مورینیو موفق شد پارتنوپیاو قدرت شلیک را در اختیار داشت اما تلاش چندانی برای پیروزی در بازی یکشنبه شب انجام نداد.

ناپولی در این فصل بیش از آنچه تا به حال متحمل شده بود متحمل شد، اما در نهایت به یک بازی کلاسیک از فصل گذشته متوسل شد – توانایی اوسیمن برای ایجاد تفاوت و به معنای واقعی کلمه وارونه کردن بازی به تنهایی – حتی در روزی که کویچا کوارتسلیا کمتر از حد معمول درخشش داشت. و هیروینگ لوزانو به شدت خودش را هل داد اما نتوانست هدف را پیدا کند.

شاید این یک نسخه با اکتان بالا از ناپولی نبود که امشب در ورزشگاه المپیکو دیده شد، اما کسب سه امتیاز تنها چیزی بود که در چنین بازی خطرناکی مهم بود. دربی دل سوله (“دربی خورشید”)، که باشگاه های اصلی دو شهر ایتالیا را در مقابل یکدیگر قرار می دهد که توسط “بزرگراه خورشید” به هم متصل شده اند.

را پارتنوپی به این ترتیب یازدهمین برد متوالی خود را به دست آوردند و با روند مثبت آنها به سال 1996 برابری کرد – سالی که آنها اولین عنوان تاریخی خود را تحت مدیریت اتاویو بیانچی به دست آوردند. با توجه به اینکه آتالانتا، آتالانتا، تعقیب کننده مستقیم آنها در جدول لیگ، در اوایل روز در خانه توسط دیگر تیم رومی لاتزیو شوکه شد، لوچیانو اسپالتی و پسرانش چیزهای زیادی برای خوشحالی دارند.

به نظر می رسید برنامه مورینیو برای آن روز محدود کردن پتانسیل تهاجمی ناپولی است. نتیجه نیمه اول بسیار تاکتیکی بود که در آن ناپولی سعی کرد بازی خود را با تلاش های سریع و تک لمسی تقویت کند اما به طور سیستماتیک توسط بازیکنان مسدود شد. جالوروسیکه به نوبه خود بیشتر به توپ های بلند متوسل شد تا تامی آبراهام و نیکولو زانیولو را از جلو انتخاب کند.

پیوتر زیلینسکی و لوزانو تنها کسانی بودند که موفق به شوت زدن به سمت دروازه شدند اما تلاش آنها طعمه آسانی برای روی پاتریسیو از رم بود.

تنها فرصت قابل توجه درست قبل از تعطیلات نیمه اول به دست آمد زیرا تانگوی ندومبله خود را در محوطه جریمه با یک ترفند جادویی آزاد کرد تا با بازیکن تک به تک شود. جالوروسیدروازه بان. روی پاتریسیو او را سرنگون کرد اما تنها پس از هل دادن توپ به بیرون، زیرا VAR به سرعت تایید کرد که با پنالتی اولیه داور در تناقض است.

موشک لوزانو از دوربرد درست پس از شروع مجدد توسط پاتریسیو با نوک انگشت بالای میله قرار گرفت و نشان داد که روند تهاجمی ناپولی در دوره دوم تغییر نخواهد کرد. بعد نتیجه گیری الیف الماس بود که کریس اسمالینگ به طور مشروط به گوشه ای منحرف شد. از ضربات ایستگاهی بعدی، خوان ژسوس بهترین فرصت ناپولی را تا جایی که او هدف را از موقعیتی مطلوب در میانه میدان از دست داد، هدر داد.

دقیقه 70 بازی بیش از آن چیزی بود که در کل بازی تا اینجا دیده شده بود. رم به نوعی تنها شوت خود را روی دروازه داشت که به شکل ارسال تیز زانیولو از سمت راست بود. الکس مرت آن را دور زد، سپس زیلینسکی پیش بینی کرد که مدی کامارا ضد حمله ناپولی را آغاز کند. با این حال، ضربه نهایی اوسیمهن از کنار تیرک راست روی پاتریسیو به بیرون رفت. اما این نیجریه ای فقط هدف خود را تنظیم می کرد، همانطور که معلوم می شد.

را دربی دل سوله به نظر می رسد یک ماجرای قفس است و در دقیقه مشخص شد که تنها یک قسمت می تواند آن را باز کند. چیزی که در دقیقه 80 اتفاق افتاد، زمانی که متئو پولیتانو تعویضی (او فقط پنج دقیقه قبل جای لوزانو را گرفته بود…) باعث شکست سریع اوسیمن با یک سانتر شلاقی شد.

قاتل نیجریه ای اسمالینگ را شکست داد، توپ را با ضربه ای برق آسا از روی پاتریسیو در تیرک دروازه عبور داد تا معدود هواداران ناپلی در ورزشگاه المپیکو به آتش کشیده شود. این یک شاهکار مطلق بود.

خوزه مورینیو با انبوهی از تعویض‌ها واکنش نشان داد، اما چهار بازیکن جدید او نتوانستند تهدیدی برای مرت و ناپولی ایجاد کنند، زیرا می‌توانند به این ترتیب موفقیت چندمین بار در این فصل فوق‌العاده را جشن بگیرند. در مجموع، رم بازی شجاعانه‌ای انجام داد، اما برای بی‌ایده بودنش در حمله پرداخت.

کارت امتیاز مسابقه

23 اکتبر 2022 – دور یازدهم سری آ 2022-2023
رم – ناپولی 0-1

گلزن: 80 اوسیمن

رم (3-4-2-1): روی پاتریسیو؛ مانچینی (82 دقیقه الشعراوی)، اسمالینگ، ایبانز؛ کارسدورپ (82 دقیقه وینا)، کریستانته، کامارا (82 دقیقه ماتیچ)، اسپینازولا (85 دقیقه شومورودوف)؛ زانیولو، پلگرینی؛ آبراهام (63 دقیقه بلوتی) (بوئر، سویلار، کومبولا، بووه، ولپاتو، تریپی، تاهیروویچ) مربی: مورینیو
ناپولی (4-3-3): مرت؛ دی لورنزو، کیم مین جائه، خوان ژسوس، الیورا؛ اندومبله (دقیقه 12 الماس)، لوبوتکا، زیلینسکی (75 دقیقه گائتانو)؛ لوزانو (75 دقیقه پولیتانو)، اوسیمن، کواراتسلیا (مارفلا، آیداسیاک، دمی، ماریو روی، سیمئونه، زربین، زدادکا، اوستیگارد، زانولی، راسپادوری) مربی: اسپالتی
داور: آقای ایراتی از پیستویا
یادداشت: کارت های زرد: اسمالینگ، کریستانته، ایبانز (راست)، لوزانو، اندومبله، الیورا، لوبوتکا (N)؛ زمان اضافه شده: نیمه اول 3، نیمه دوم 5 دقیقه

ما را دنبال در اخبار گوگل برای اطلاعات بیشتر در مورد سری آ و فوتبال ایتالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.