باشگاه‌های ایتالیایی در پنج‌شنبه شب رکوردی بی‌نقص به دست آوردند و سه برد از سه در رقابت‌های اروپایی به دست آوردند. لاتزیو، رم و فیورنتینا همگی با یک نتیجه 2-1 حریفان خود را شکست دادند.

اما در حالی که دو تیم پایتخت ایتالیا که هر دو در لیگ اروپا بازی می کنند، باید هفته آینده منتظر بمانند تا بدانند آیا به مرحله حذفی صعود خواهند کرد یا خیر. ویولا بلیط خود را برای دور بعدی لیگ کنفرانس امشب رزرو کرده است.

پس بیایید با جزئیات بیشتر به اتفاقات این شب اروپایی نگاهی بیندازیم:

لاتزیو – میدتییلند 2-1

لاتزیو تا حدی انتقام شرم بازی رفت مقابل میدتیلاند را گرفت، زمانی که آنها با نتیجه 1-5 توسط تیم دانمارکی شکست خوردند. امشب در ورزشگاه المپیکو، گل های سرگی میلینکوویچ-ساویچ و پدرو به این تیم کمک کرد. بیانکوسلستی از عقب بیایند و یک قدم به صعود به مرحله بعدی لیگ اروپا نزدیکتر شوند.

تنها کاری که لاتزیو باید انجام دهد این است که پنج شنبه آینده در روتردام مقابل فاینورد حداقل یک امتیاز کسب کند.

تیم مائوریتزیو ساری در اوایل بازی یک گل را واگذار کرد زیرا گوستاو ایزاکسن از یک اشتباه دفاعی ماریو گیلا استفاده کرد و ایوان پروودل را سوراخ کرد و میتجییلند را پیش انداخت. اما میلینکوویچ-ساویچ در دقیقه 36 با نتیجه گیری دقیق پای راست، شاه بلوط را برای لاتزیو از آتش بیرون کشید.

پدرو در دقیقه 58 بازی را برای تیم میزبان به 2 گل رساند و ارواح میدتیلاند را بدرقه کرد.

HJK هلسینکی – رم 1-2

با کمی مشکلات بیشتر از حد انتظار، رم در فنلاند یک امتیاز کامل به دست آورد تا شانس خود را برای صعود به مرحله حذفی حفظ کند.

این جالوروسی با گل های تامی آبراهام و استفان الشعراوی 2-1 HJK هلسینکی را شکست داد. پرپریم هتماج بازیکن سابق سری آ گل تساوی موقت را برای تیم فنلاند به ثمر رساند که حتی در اواخر بازی به تساوی نزدیک شد زیرا دیوید براون با یک جیغ تماشایی از بیرون محوطه جریمه دروازه را پیدا کرد.

رم می‌توانست نفس راحتی بکشد زیرا تلاش براون توسط VAR نادیده گرفته شد، که در جریان بازی با خطا مواجه شد. با این حال، کار برای ژوزه مورینیو و همکارانش هنوز انجام نشده است زیرا آنها باید هفته آینده در ورزشگاه المپیکو لودوگورتس بلغارستان را شکست دهند تا بلیط خود را برای دور بعدی رزرو کنند.

دو طرف در امتیاز یکسان هستند اما بلغاری در بازی رفت پیروز شده است، بنابراین جالوروسی اگر می خواهند از سقوط به لیگ کنفرانس اجتناب کنند، هیچ گزینه دیگری جز گرفتن تمام امتیازات پیشنهادی ندارند.

فیورنتینا – باشاکشهیر 2-1

فیورنتینا از عقب در آرتمیو فرانچی به پیروزی رسید تا بساکشهیر را شکست دهد و صعود خود را به مرحله حذفی لیگ کنفرانس تضمین کند. این لوکا یوویچ بود که صحنه را با بریس دزدید ویولا بعد از اینکه دانیجل الکسیچ خون اول را برای تیم استانبول کشید به مسیر برگشت.

فیورنتینا هنوز شانس صعود به عنوان اول گروه خود را دارد. آن‌ها حتی با تیم ترکیه‌ای که تفاضل گل بهتری در بازی‌های رو در رو دارند هم امتیاز دارند (باشاکشهیر در بازی اول فیورنتینا را 3-0 شکست داد).

اما اگر آنها در هفته آینده بهتر از باشاک شهیر عمل کنند (یعنی اگر بردند و بشاک شهیر شکست خورد یا اگر مساوی شود و ترک ها شکست بخورند) در گروه اول خواهند شد و از عبور از مرحله پلی آف اجتناب می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *