یورگن کلوپ گفت: «این یک بازی است که در آن 100 درصد مشخص بود که یونایتد چه خواهد کرد. “آیا آنها در ابتدا تهاجمی تر از ما بودند؟ احتمالاً، بله. این دقیقاً همان بازیی بود که یونایتد می خواست انجام دهد.”

زمانی بود که لیورپول با آن شدت بازی می کرد اما در حال حاضر نه. شکست مقابل منچستریونایتد به این معنی است که آنها برای اولین بار در یک دهه گذشته نتوانسته اند در هیچ یک از سه بازی اول فصل خود در لیگ برتر پیروز شوند.

دو مورد قبلی گم نشدند – در واقع 21 مورد قبلی گم نشدند – اما روندی در حال ظهور است. لیورپول اکنون در هفت بازی اخیر خود در لیگ برتر اولین گل را دریافت کرده است. شروع های آهسته به یک ویژگی برای تیم کلوپ تبدیل شده است.

لطفاً از مرورگر کروم برای پخش‌کننده ویدیویی در دسترس‌تر استفاده کنید

تماشای رایگان: نکات مهم پیروزی منچستریونایتد مقابل لیورپول

او مدتهاست که از فوتبال هوی متال که مشخصه سالهای اولیه او بود، دور شده است. اکنون لیورپول بیشتر یک تیم مالک توپ است – آمار این را نشان می دهد. اما هنوز هم دیدن آنها در اولدترافورد اینقدر منفعل بود. برای دیدن بیت تلخ.

جیمی کاراگر گفت: «آنها اصلاً در مسابقات حضور نداشتند اسکای اسپورت. یونایتد فوق العاده بود، اما لیورپول برای بازی دربی آماده نبود.

یونایتد عصر دوشنبه 118 دوی پر شدت بیشتر از لیورپول انجام داد و 3.1 کیلومتر زمین بیشتر را پوشش داد. دیدن چنین انرژی یونایتد غیرعادی بود اما هواداران لیورپول به دیدن تیمشان با عجله عادت کرده اند.

کریستال پالاس نیز سه کیلومتر از آنها پیشی گرفت. فولام در آخر هفته افتتاحیه تقریباً هفت کیلومتر بیشتر را طی کرد زیرا لیورپول کمتر از هر یک از بازی‌های فصل گذشته خود در لیگ برتر در آنجا دوید. فولام 426 دوش با شدت زیاد دیگر انجام داد.

شروع به طرز عجیبی کند بوده است.

البته چیزهای بیشتری از دویدن در بازی وجود دارد. تغییر رویکرد لیورپول نشان دهنده تغییرات در کادر فنی است. تیاگو پاس می گیرد. فابینیو از عمق کنترل می کند. اما جردن هندرسون و جیمز میلنر در اولدترافورد بودند. این باید به معنای انرژی باشد.

لطفاً از مرورگر کروم برای پخش‌کننده ویدیویی در دسترس‌تر استفاده کنید

یورگن کلوپ احساس کرد منچستریونایتد تهاجمی‌تر از لیورپول شروع کرد

این تنها سومین باری بود که آنها در 32 بازی اخیر لیگ برتر در خط هافبک با هم جفت شدند و نتیجه ای نداشت. با توجه به اینکه میلنر اکنون 36 ساله است، ممکن است در آینده چندین بار کار نکند. لیورپول با کمبود خلاقیت و سرعت، خسته به نظر می رسید.

حتی در بهترین حالت خود، خط میانی کلوپ در طول سال‌ها مورد تمجیدهای ضعیف قرار گرفته است – واژه‌ای کاربردی که اغلب استفاده می‌شود. کار گل زدن یا خلق کردن نبود، بلکه خفه کردن و بازیافت، گسترش بازی به مدافعان کناری مهاجم و حفظ حملات بود.

زمانی که سه تیم جلو شلیک می کردند همین کافی بود، اما ترکیب این تیم لیورپول در حمله اکنون نیز کمی متفاوت است. سادیو مانه فروخته شده است و اگرچه خوش بینی وجود دارد که او با استعدادهای هیجان انگیز جایگزین شده است، مجموعه مهارت ها کاملاً یکسان نیست.

نقشه حرارتی روبرتو فیرمینو برای لیورپول مقابل منچستریونایتد
تصویر:
نقشه حرارتی روبرتو فیرمینو برای لیورپول مقابل منچستریونایتد

اولا، روبرتو فیرمینو، 31 ساله در ماه اکتبر، از دروازه حریف بیشتر و بیشتر می شود. بازی‌های خوبی مقابل منچستریونایتد انجام شد، اما آن‌ها به محوطه جریمه نزدیک نشدند و این مسئولیت بزرگی را بر دوش مهاجمان پهن برای گلزنی می‌گذارد.

کلوپ خاطرنشان کرد که محمد صلاح در نیمه اول خیلی باز عمل می کرد و تنظیمات انجام شد اما لوئیز دیاز بازیکنی متفاوت از مانه است. گل او مقابل کریستال پالاس باشکوه بود، اما او موقعیت هایی را که سلف خود انجام داد را پیدا نمی کند.

نقشه شوت لوئیس دیاز برای لیورپول در فصل 2022/23 لیگ برتر
تصویر:
نقشه شوت لوئیز دیاز برای لیورپول در فصل 2022/23 لیگ برتر

داروین نونز، خرید جدید بنفیکا، یک مهاجم مرکزی طبیعی است و می توان انتظار داشت که در این زمینه تغییراتی ایجاد کند. دیوگو جوتا نیز کمک خواهد کرد. او می تواند در داخل محوطه شش قدم شکارچی متخلف باشد و بازگشت او از مصدومیت گزینه ها و شدت حمله را اضافه می کند.

در مقابل یونایتد، تنها تعویض هجومی کلوپ، معرفی فابیو کاروالیو جوان بود. نوجوان خوب عمل کرد اما به سختی ایده آل است. آخرین تغییر یک سوئیچ مشابه در دفاع چپ بود که کوستاس تسیمیکاس را برای اندی رابرتسون به خدمت گرفت. که حکایتی دارد.

در حال حاضر این موضوع اصلی کلوپ است – پس از کاهش بحران مصدومیت، چه تعداد از این مشکلات قابل حل هستند؟ در حال حاضر، او می تواند به چیزی که او آن را نفرین جادوگر می نامد اشاره کند، اما چند نفر از آنها ممکن است اینجا بمانند حتی اگر او یک تیم کامل در دسترس داشته باشد؟

محمد صلاح بازیکن لیورپول و هم تیمی اش اندرو رابرتسون در پایان بازی لیگ برتر فوتبال انگلیس بین منچستریونایتد و لیورپول در ورزشگاه اولدترافورد، در منچستر، انگلیس، دوشنبه، 22 اوت 2022، زمین بازی را ترک کردند. (AP Photo/ دیو تامپسون)
تصویر:
محمد صلاح و اندرو رابرتسون از لیورپول از زمین بازی در اولدترافورد فرار می کنند

لیورپول در تلاش های خود برای تکامل تیم هوشمندانه عمل کرده است و استعدادهای جوان و گرسنه را در حالی که سایرین از اوج سن عملکرد خود عبور می کنند، جذب می کند. با این وجود، طبیعی است که آنها همچنان به بهترین بازیکنان خود متکی هستند و بهترین بازیکنان در حال پیر شدن هستند.

ویرجیل فن دایک که در مقابل یونایتد برای گل جیدون سانچو بسیار منفعل است، 31 سال دارد. صلاح اکنون 30 سال دارد. تا اینجای فصل، تنها چلسی و وستهم ترکیب های اصلی را با میانگین سنی بالاتر از لیورپول معرفی کرده اند. در همین حال، آرسنال، صدر جدول، جوان ترین ها را دارد.

خیلی زود است که نتیجه گیری های گسترده ای از آن حاصل شود، اما آنچه مسلم است این است که وقتی نیوکاسل هفته آینده به آنفیلد می رود، آنها به نظر تهاجمی خواهند بود. سرمربی تیم ادی هاو می گوید: “آمار دویدن با موفقیت در بازی مدرن مرتبط است.”

“این راهی است که بازی پیش می رود.”

کنجکاوی این است که لیورپول کلوپ که زمانی پیشتاز چنین تفکری بود، به نظر می رسد در جهت مخالف حرکت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.