بیست و نه باشگاه نامه ای به دولت ارسال کرده اند و از دولت خواسته اند تا برنامه های خود را برای یک تنظیم کننده مستقل ادامه دهد و هشدار داده اند که عدم اقدام به حذف باشگاه ها از نقشه منجر می شود.

یک رگولاتور مستقل توصیه اصلی این بررسی تحت رهبری هواداران بود که سال گذشته در پی رسوایی سوپر لیگ اروپا توسط دولت انجام شد.

کاغذ سفیدی که دامنه فعالیت تنظیم‌کننده را مشخص می‌کرد، ابتدا قرار بود در تابستان منتشر شود، اما از زمان تعیین زمان‌بندی برای اولین بار، سه نخست‌وزیر وجود داشته‌اند و این تحولات منجر به تاخیر و عدم قطعیت شده است.

لطفاً از مرورگر کروم برای پخش‌کننده ویدیویی در دسترس‌تر استفاده کنید

سانجی بانداری، رئیس کیک‌آوت اوت می‌گوید فوتبال با توجه به کد تنوع رهبری فوتبال اتحادیه فوتبال انگلیس در یک دوراهی قرار دارد و احساس می‌کند باید یک تنظیم‌کننده وجود داشته باشد تا الزامات اجباری در مورد برابری و شامل بودن را ایجاد کند.

حتی گزارش شد که لیز تراس، که در 20 اکتبر از سمت نخست وزیری استعفا داد و رهبری حزب را در سپتامبر بر عهده گرفت، در حال آماده شدن برای کنار گذاشتن برنامه های تنظیم کننده به طور کلی بود.

جانشین او، ریشی سوناک، علناً خود را متعهد به اجرای تمام 10 توصیه بازبینی تحت رهبری هواداران در طول رقابت رهبری محافظه‌کاران در تابستان کرد. اکنون، گروهی از باشگاه‌ها از سراسر هرم فوتبال، از جمله 15 باشگاه از لیگ‌های یک و دو، از دولت او خواسته‌اند تا به این تعهد عمل کند.

در نامه ای به میشل دونلان، وزیر فرهنگ، آمده است: “باشگاه های فوتبال در قلب جوامع ما قرار دارند، با کسب و کارهای محلی متعددی که به آنها وابسته هستند. انفعال در حال حاضر می تواند مستقیماً منجر به محو شدن باشگاه ها از نقشه و ویران شدن اقتصادهای محلی و جوامع شود.”

این نامه که توسط گروه مبارزات انتخاباتی اصلاحات فوتبال هماهنگ شده بود، به سخنرانی دونلان در کنفرانس حزب محافظه کار در ماه سپتامبر اشاره کرد که در آن او تأثیر باشگاه های حوزه انتخابیه خود را تشخیص داد و اینکه چگونه نمی تواند از خدمت به عنوان وزیر امور خارجه در این زمینه خوشحال باشد. ورزش در زمانی که “تعالی ورزشی بریتانیا در اطراف ما است”.

در ادامه نامه آمده است: «درست می‌گویید فوتبال باورنکردنی است، اما همه چیزهای بزرگی که به آن اشاره کردید در خطر هستند.

“فوتبال در یک دوراهی قرار دارد و آینده بازی در تعادل است.

ما شاهد بوده‌ایم که بیش از یک سوم باشگاه‌ها از ابتدای قرن جاری به مدیریت رسیده‌اند. و در سال 2020، 52 درصد از باشگاه‌ها از نظر فنی ورشکسته بودند. از آن زمان، همه‌گیری، باشگاه‌ها را به زانو درآورده و بحران هزینه‌های زندگی را به‌همراه داشته است. تهدید به زدن ضربه ناک اوت می کند.

“برای نجات فوتبال ما به یک تنظیم کننده مستقل نیاز داریم. هر تاخیر بیشتر به سادگی به نفع فوتبال نیست – و مهمتر از همه جوامعی که آنها به آنها خدمت می کنند.”

ما با علاقه منتظر کتاب سفید در مورد حکمرانی فوتبال هستیم و از شما می‌خواهیم که در سخنرانی پادشاه بعدی به قانون فوری برای تنظیم مقررات متعهد شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *