هوارد وب می‌گوید، بوپیندر سینگ گیل، داور مسابقه سیک-پنجابی، پیام امیدی را برای جوامع قومی مختلف در اولین بازی تاریخی او در لیگ برتر خواهد داشت.

اخبار اسکای اسپورت هنگامی که ساوتهمپتون در روز چهارشنبه میزبان ناتینگهام فارست بود، این خبر را منتشر کرد که سینگ گیل اولین سیک است که به عنوان کمک داور در تاریخ لیگ برتر بازی می کند.

برادر بزرگ بوپیندر، سانی، بالاترین رتبه داور میراث جنوبی کشور است. اخبار اسکای اسپورت در ژوئن سال گذشته فاش کرد که سانی به گروه داوران مسابقات ملی EFL ارتقا یافته است.

سانی راه پدرش را در ابتدای فصل دنبال کرد، زمانی که هدایت نورثهمپتون مقابل هارتلپول را بر عهده گرفت تا اولین بازیکن بریتانیایی جنوب آسیایی باشد که یک بازی لیگ را از زمان پدرش جرنیل سینگ بیش از یک دهه پیش داوری می کند.

جارنیل بین سال‌های 2004 تا 2010 هدایت بیش از 150 مسابقه لیگ فوتبال انگلیس را بر عهده گرفت و قبلاً به عنوان بخشی از داوری مشابه وب کار کرده است.

وب، که ریاست فینال جام جهانی 2010 را بر عهده داشت، به تازگی نقش جدیدی را به عنوان اولین مدیر ارشد داوری در هیئت مسئول انتصاب مقامات لیگ برتر، Professional Game Match Officials Limited (PGMOL) بر عهده گرفته است.

وب احساس می کند که لیگ برتر خوش شانس است که می تواند از کمک داوری با کالیبر Bhupinder استفاده کند و از این بازیکن 37 ساله حمایت کند تا چهارشنبه شب در سنت ماری بدرخشد.

وب: “اول و مهمتر از همه، خوشحالم که بهوپیندر این انتصاب را در لیگ برتر به دست آورد – برای او به عنوان یک فرد، و به خاطر به رسمیت شناختن مقام با استعداد و فداکاری که او در سطوح مختلف کار کرده است.” گفت اخبار اسکای اسپورت.

او از خانواده‌ای است که سابقه داوری زیادی دارد.

پدرش جرنیل از نظر ما یک داور افسانه‌ای بود، او یک داور عالی و دوست بزرگی بود. او اولین داوری بود که در بازی حرفه‌ای عمامه به سر کرد، بنابراین او برجسته بود و این به شما به عنوان داور فشار می‌آورد. او بدیهی است که این کار را به خوبی انجام داد و الگوی بسیار خوبی برای افرادی بود که از جمله پسرانش بوپیندر و سانی پیروی می کردند.

انتصاب بوپیندر به لیگ برتر و بهترین لیگ جهان به مخاطبان بیشتری در مورد آنچه برای افراد با پیشینه‌های مختلف ممکن است نشان خواهد داد.

هوارد وب و بوپیندر سینگ گیل
تصویر:
هوارد وب می گوید لیگ برتر خوش شانس است که روی توانایی و تخصص Bhupinder Singh Gill حساب می کند.

“این دیگر بریتانیا را خواهد داد [South] پسران و دختران آسیایی فرصتی برای دیدن شخصی که شبیه آنهاست در حال انجام کاری است که قبلاً فکر می کردند برای آنها ممکن نبود.

لطفاً از مرورگر کروم برای پخش‌کننده ویدیویی در دسترس‌تر استفاده کنید

بوپیندر و سانی سینگ گیل صبح روزی که به عنوان اولین زوج بریتانیایی جنوب آسیایی که در همان بازی چمپیونشیپ قضاوت کردند، تاریخ لیگ فوتبال انگلیس را ثبت کردند، به طور زنده با Sky Sports News صحبت کردند.

“این یک فرصت عالی برای استفاده از تخصص Bhupinder در ظرفیت به عنوان یک الگو است، اما همچنین برای ما که توانایی او را به عنوان یک مقام رسمی داشته باشیم – زیرا او در کاری که انجام می دهد خوب است. او عملکرد عالی را به همان شیوه ای ارائه می دهد که Sunny انجام می دهد. در لیگ فوتبال انجام می دهد.”

برادران سینگ گیلز در دور سوم جام حذفی حضور خواهند داشت

بوپس سانی سینگ گیل هوارد وب

همچنین وعده می دهد که آخر هفته ای به یاد ماندنی برای برادران سینگ گیل باشد که هر دو در ورزشگاه های اصلی در مرحله سوم جام حذفی حضور دارند.

وقتی که استون ویلا روز یکشنبه در پارک ویلا پارک میزبان لیگ دو استیونیج بود، بهوپیندر به زمین لیگ برتر بازگردد، با استقبال فوق العاده ای از ویلان پنجابی مواجه خواهد شد.

سانی توسط گروه حامیان پنجابی برنده جایزه 2021 Fans for Diversity تشویق خواهد شد، زمانی که او در مقابل بزرگترین جمعیت دوران حرفه ای خود به عنوان میزبان دربی کانتی بارنزلی در پارک پراید داوری خواهد کرد.

لطفاً از مرورگر کروم برای پخش‌کننده ویدیویی در دسترس‌تر استفاده کنید

پاو سامرا، بنیانگذار پنجابی رامز، می‌گوید که بوپیندر و سانی مسیرهای متفاوتی را برای ورود به فوتبال برای جوانان بریتانیایی جنوب آسیا نشان می‌دهند.

پاو سامرا، بنیانگذار پنجابی رامز، برادران سینگ گیل را به عنوان الگوهایی برای جوانان آسیای جنوبی توصیف کرد که مسیرهای جایگزین را برای ورود به فوتبال نشان می‌دهند.

وب افزود: “من برای آنها خوشحالم، مدت طولانی است که خانواده را می شناسم و با آنها در ارتباط با آنها در دوران داوری خود بوده ام.

لطفاً از مرورگر کروم برای پخش‌کننده ویدیویی در دسترس‌تر استفاده کنید

اولین زن سیک در تاریخ پارلمان، نماینده پارلمان پریت کائور گیل، به Sky Sports News Bhupinder گفت که زمانی که بوپیندر و سانی سینگ گیل در یک بازی قهرمانی قضاوت کنند، لحظه افتخاری برای سیک ها خواهد بود.

“من آنها را می شناختم [Bhupinder and Sunny] به عنوان بچه های جوانی که حتی داوری هم نمی کردند اما پدرشان را به عنوان یک پیشگام می دیدند و می خواستند راه او را ادامه دهند.

من خوشحالم که آنها این فرصت ها را دارند و می توانند به سایر مقامات مشتاق نشان دهند که چه چیزی ممکن است و می دانم که آنها کار بزرگی انجام خواهند داد.”

بریتانیایی‌های جنوب آسیا در فوتبال

برای داستان‌ها، ویژگی‌ها و ویدیوهای بیشتر، از صفحه پیشگامانه آسیای جنوبی ما در فوتبال در skysports.com دیدن کنید و با Sky Sports News همراه باشید. و پلتفرم های دیجیتال Sky Sports ما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.