مردی که مسئول توسعه بازیکن در فوتبال ایالات متحده است، می‌گوید که استعدادهای بکر و عظیم در این کشور در حال شناسایی است و او انتظار دارد ستاره‌های آمریکایی بیشتری را برای بازی در لیگ برتر و سایر لیگ‌های بزرگ اروپایی در این کشور ببیند. چند سال آینده

لیگ یونایتد ساکر که در یک سطح پایین تر از MLS فعالیت می کند، به تازگی با فروش کوبی هانری به تیم لیگ 1 استادد ریمز، رکورد نقل و انتقالات خود را شکست.

مارک کارترایت، مدیر ورزشی USL گفت اخبار اسکای اسپورت: برای لیگ ما به عنوان یک لیگ نوظهور، این مبلغ قابل توجهی برای انتقال شش رقمی با توانایی هفت رقمی بود.

“و اگر او دوباره حرکت بزرگی کند، چشم انداز هزینه های فروش زیادی نیز وجود دارد. بنابراین این بسیار زیاد بود. یک هزینه انتقال رکوردشکنی.

“شما خواهید دید که تعداد بیشتری از این بازیکنان به طور منظم به اروپا می روند و حرفه ای طولانی خواهند داشت. و این گام بعدی برای USL است – تاثیرگذاری این بازیکنان در لیگ برتر، یا بوندسلیگا یا لالیگا. اینجا جایی است که همه آنها می خواهند بازی کنند.”

کارترایت در فوتبال انگلیس به خوبی شناخته شده است و تا سال 2019 به مدت هفت سال مدیر فنی استوک سیتی بوده است. او کمی بیش از یک سال است که مسئولیت توسعه فوتبال USL را بر عهده داشته است.

پس چگونه تمپا، فلوریدا با استوک آن ترنت مقایسه می شود؟

او با پوزخند می گوید: “ها، ها! اینجا باران می بارد، اما هوا خیلی گرم تر است که مطمئناً! این یک سفر بوده است.”

“من سعی می کنم از افرادی که در بریتانیا و اروپا می شناسم استفاده کنم و آنها را به آنچه اینجا می گذرد متصل کنم.

“شش انتقال بزرگ اخیری که انجام دادیم همگی زیر 20 سال بوده اند. دو نفر به باشگاه های بزرگ در فرانسه رفته اند، یکی به رئال سوسیداد، یکی به دانمارک. و آنها به این تیم ها آمده اند و واقعا خوب کار کرده اند. هر کدام 40 بازی انجام داده اند یا بیشتر.

بنابراین سایر باشگاه‌ها در انگلیس و اروپا این موضوع را دنبال می‌کنند، زیرا همه آنها در تلاش هستند تا جواهرات پنهان را کشف کنند.»

کارترایت همچنین متقاعد شده است که – با شکستن چندین بار رکورد نقل و انتقالات لیگ در سال های اخیر – آنها به زودی دوباره این کار را خواهند کرد.

او اضافه می کند: “فکر می کنم یک سال دیگر دوباره آن را شکست خواهیم داد. من واقعاً معتقدم که ویرجیل فن دایک بعدی را در لیگ خود خواهیم داشت.”

او 17 سال دارد و هر هفته بازی می کند و کاملاً باورنکردنی است – جاش وایندر که برای لوئیزویل بازی می کند.

در چند روز گذشته، اسکای اسپورت نیوز دریافته است که علاقه قابل توجهی به ویندر از سوی دو باشگاه بزرگ پرتغال وجود داشته است.

کارترایت می گوید: “من با برخی از تیم های برتر انگلیس و اروپا در مورد او صحبت کرده ام و آنها او را تماشا می کنند. و باشگاه او غرق تماس ها می شود.”

“استخر استعداد در اینجا باورنکردنی است. آمریکایی ها تمایل دارند بازیکنان ورزشکار و چابک با خلق و خوی عالی پرورش دهند.

“این فقط باعث می شود که آنها در 17، 18، 19 بازی را درک کنند، تا بتوانند قدم بعدی را بردارند و در اروپا بازی کنند. هر چیزی که اکنون از تلویزیون تماشا می کنند لیگ برتر، بوندسلیگا، لیگ 1 است – آنها می خواهند برو تو اروپا بازی کن.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *