میلان شنبه شب از تلاش دنیل مالدینی جان سالم به در برد و به گل شاهکار اولیویه ژیرو متوسل شد تا مقاومت اسپتیا را خم کند و از آتالانتا در جدول سری آ پیشی بگیرد و با فاصله شش امتیازی در رده دوم قرار گیرد. کاپولیستا ناپولی

اسپزیا یک بار دیگر ثابت کرد که دشمنی است روسونری، که زودتر با تئو هرناندز پیش افتاد اما دید آکیلوتی با گل دوم سری آ توسط دانیل مالدینی – محصول آکادمی جوانان میلان و پسر پائولو افسانه ای – به تساوی رسید.

اما اولیویه ژیرو یک بار دیگر روز را برای شیاطین نجات داد و یک پاس ساندرو تونالی را با یک ضربه قیچی آکروباتیک درست قبل از وقت پایانی به پشت دروازه فرستاد و نتیجه را 2-1 کرد.

این بازیکن فرانسوی بلافاصله پس از دریافت کارت زرد دوم به دلیل اغراق در جشن های خود، تیمش را به دردسر انداخت. میلان مجبور شد 5 دقیقه وقت تلف شده باقیمانده را با یک بازیکن کمتر بازی کند، اما یک هفته پس از پاس اشتباه خود در تورینو، توانست مقاومت کند و یک پیروزی اساسی به دست آورد.

اسپزیا یک بار دیگر نتوانست امتیازی خارج از خانه در این فصل کسب کند، اما میلان را برای پول خود به ارمغان آورد. لوکا گوتی مربی آنها از ابتدا تا قبل از شروع بازی فرصتی را ارائه داد figlio d’arte مالدینی در حالی که امانوئل جیاسی را تنها چند ساعت قبل از بازی به دلیل مصدومیت از دست داد. ماتیا کالدارا در حالی که دیمیتریوس نیکولا در حال گذراندن یک جلسه محرومیت بود در دفاع میانی مستقر شد.

استفانو پیولی پس از آن مقداری گردش مالی انجام داد روسونریقهرمانی لیگ قهرمانان اروپا مقابل سالزبورگ، با دیووک اوریگی که سومین بازی متوالی خود را به عنوان شروع کننده بازی کرد.

بازی در سن سیرو از همان ابتدا احساساتی را به همراه داشت و هر دو دروازه بان باید برای حفظ نتیجه 0-0 کار می کردند. واضح ترین شانس این بود روسونریبا ضربه زدن راده کرونیچ به تیر افقی و بارتلومژی دراگوفسکی که براهیم دیاز را رد کرد.

سپس، در دقیقه 20، میلان گل باز خود را به دست آورد، زیرا تئو هرناندز یک پاس از راه دور کاملاً به موقع از اسماعیل بناسر گرفت و مهاجم داخلی خود را با یک ضربه رگبار مرگبار به گوشه سمت چپ پایین دروازه هدایت کرد. پنج دقیقه طول کشید تا گل به عنوان گل به ثمر رسید روسونری مدافع راست احتمالاً آفساید به نظر می رسید.

در خط دفاعی، سیپریان تاتاروسانو، دروازه بان پشتیبان میلان، اکثراً کار خود را به خوبی انجام داد، اما در دقیقه 43 با یک خروج بد موقع که به امبالا انزولا فرصتی عظیم برای تساوی را داد، ریسک زیادی کرد. برای او و میلان خوب است که مهاجم آنگولیایی پس از عبور از دروازه بان مبهوت هدف را از دست داد.

را آکیلوتی بوی خون را حس کرد و پس از ضربه سر آلبین اکدال که چند اینچ از بالای دروازه عبور کرد، خود را با مالدینی در مسیر قرار دادند. سومین نفر از سلسله مالدینی، توپ را با یک چرخش خوب پای راست به تور وارد کرد که باید باعث شد پدرش پائولو از روی صندلی خود در سن سیرو بلند شود و کف بزند.

تنها پنج دقیقه بعد، تونالی نامزدی خود را برای جایزه “گل شب” با یک جیغ مهیب پای راست ارائه کرد که باعث انفجار سن سیرو شد. با این حال، یک بار دیگر، یک بررسی بی پایان VAR وجود داشت – فقط این بار آن را خلاف آن اعلام کرد روسونری به عنوان یک خطای Fikayo Tomori در ساخت و ساز.

زمانی که به نظر می رسید که بازی قرار است با بن بست به پایان برسد (و شاید نتیجه عادلانه ای باشد…)، ژیرو شاه بلوط را برای میلان از آتش بیرون کشید – که باعث ناراحتی ناپولی شد، که از قبل منتظر رفتن به رختخواب بود. با برتری هشت امتیازی نسبت به گروه تعقیب کننده.

کارت امتیاز مسابقه

5 نوامبر 2022 – دور دوازدهم سری A 2022-2023
میلان – اسپزیا 2-1

گلزنان: 22 دقیقه هرناندز (M)، 59 دقیقه مالدینی (S)، 90 دقیقه ژیرو (M)

میلان (4-2-3-1): تاتاروشانو؛ کالولو، گابیا، توموری، تئو هرناندز؛ کرونیچ، بناسر (46 دقیقه تونالی)؛ مسیاس (72 دقیقه ربیچ)، براهیم دیاز (72 دقیقه دی کتلره)، رافائل لئو (91 دقیقه تیاو)؛ اوریگی (72 دقیقه ژیرو) (میرانته، یونگدال، بالو توره، کیار، باکایوکو، پوبگا، ورانکس، ادلی) مربی: پیولی
SPEZIA (3-5-2): دراگوفسکی؛ آمپادو، کالدارا، کیویور؛ آمیان (54 دقیقه رکا)، بورابیا (68 دقیقه الرتسون)، اکدال (91 دقیقه استرلچ)، آگودلو (68 دقیقه هریستوف)، هولم؛ D. Maldini (68′ Verde)، Nzola (Zoet، Zovko، Ferrer، Beck، Nguiamba، Sala، Sher، Sanca) مربی: گوتی
داور: آقای فابری از راونا
یادداشت: کارت های زرد: بناسر، تونالی، هرناندز (M)، آمپادو، الرتسون، نزولا (S)؛ کارت قرمز: ژیرو (M); زمان اضافه شده: نیمه اول 2، نیمه دوم 5 دقیقه

ما را دنبال در اخبار گوگل برای اطلاعات بیشتر در مورد سری آ و فوتبال ایتالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.