ناپولی در سومین دیدار متوالی خود در سری آ از استادیوم سن سیرو برای اولین بار از سال 1979 پیروز شد و مدافع عنوان قهرمانی میلان را 2-1 شکست داد. پس از تسلط بر نیمه اول بازی بدون محصول نهایی، روسونری در نیمه دوم پر جنب و جوش شکست خورد تا شروع بی باخت خود در لیگ را رها کند.

ناپولی در بحبوحه یک نبرد شدید برای کسب اسکودتو، بیانیه ای مبنی بر قصد خود ارائه کرد و روند شکست ناپذیر 22 بازی میلان در سری آ را در زمین بازی خود متوقف کرد. علیرغم اینکه شاگردان استفانو پیولی از جلو شروع کردند، نتوانستند شانس های اولیه خود را به ثمر برسانند. تئو هرناندز و اولیویه ژیرو فرصت‌های امیدوارکننده‌ای را در 15 دقیقه ابتدایی هدر دادند.

میلان در نیمه اول تسلط داشت و ناپولی را به سه بار تلاش برای دروازه محدود کرد و در عین حال 11 بار از جمله سه بار روی دروازه خود را به رخ کشید. با این حال پارتنوپی الکس مرت، توپ گیر، نمایشی تعیین کننده برای ژیرو و راده کرونیچ به نمایش گذاشت، حتی اگر او حق نداشت این سیوها را انجام دهد.

عملکرد مهیج مرت در نیمه اول باعث شد ناپولی یک حرکت رو به جلو را به ارمغان بیاورد زیرا او به تنهایی از تساوی بدون گل در نیمه اول اطمینان حاصل کرد. پیولی به سمت نیمکت رفت تا اوضاع را در وقت استراحت تغییر دهد و کاپیتان دیویده کالابریا را به نفع سرجینو دست، بازیکن قرضی بارسلونا کنار کشید، اما فایده ای نداشت.

پس از پیروزی در هر دو دیدار قبلی لیگ در سن سیرو، ناپولی دوباره ثابت کرد که دستور جدا کردن این قلعه را دارد. میلان با 6 برد خانگی در سری آ به دنبال این بود که برای اولین بار از سال 2013 به هفت پیروزی برسد. اما تیم لوچیانو اسپالتی برنامه های دیگری داشت.

Dest Khvicha Kvaratskhelia را در محوطه جریمه پایین آورد و Matteo Politano برای زدن پنالتی جلو آمد و ناپولی را در دقیقه 55 به برتری 1-0 رساند. میلان که از موقعیت برتر میهمان خسته نشده بود، به فشار در یک سوم حمله ادامه داد و گل تساوی خود را از طریق ژیرو بدست آورد.

هرناندز قبل از اینکه دروازه بان فرانسوی را روی یک سینی نقره ای قرار دهد، جناح چپ را ترکید و وارد محوطه جریمه شد. علیرغم اینکه میلان در دقیقه 69 گل تساوی خود را پیدا کرد، میلان چیزهای بیشتری می خواست، اما خط دفاعی محکم ناپولی هر تلاشی از سوی شاگردان پیولی برای تکمیل چرخش را خنثی کرد.

میلان به جای اینکه بازی را برگرداند، بهای نهایی را برای دنبال کردن بیش از حد هدف برای پیروزی پرداخت. تنها 12 دقیقه از زمان معرفی شدن با هزینه جاکومو راسپادوری، جیووانی سیمئونه سانتر دعوت کننده ماریو روی را با ضربه سر به خانه زد تا برتری میهمان و در نهایت هر سه امتیاز را به دست آورد.

میلان که تمایلی به تسلیم شدن نداشت، دوباره تلاش کرد تا به مقابله بپردازد، اما اولین تلاش پی یر کالولو از فاصله خالی از تیر دروازه به لرزه درآمد و سن سیرو را ناامید کرد. در نتیجه، روسونری از جمع چهار تیم برتر خارج شد، در حالی که ناپولی جایگاه خود را در قله در کنار آتالانتا محکم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.