تقریباً 10 درصد از بازیکنان لیگ برتر و EFL که فصل گذشته توسط انجمن فوتبالیست‌های حرفه‌ای مورد بررسی قرار گرفتند، گفتند که در طول دوران حرفه‌ای خود قلدری را تجربه کرده‌اند، در حالی که تقریباً پنج درصد افکار خودکشی داشتند.

داده های رفاه منتشر شده توسط PFA در روز جهانی بهداشت روان چالش‌های سلامت اجتماعی و روانی را که متخصصان فعلی و سابق با آن روبرو هستند، اما همچنین کاری که اتحادیه برای کمک به اعضای خود انجام می‌دهد، برجسته می‌کند.

79 نفر از 843 بازیکن مرد در EFL و لیگ برتر که در طول فصل گذشته مورد بررسی قرار گرفتند، گفتند که در مقطعی از زندگی حرفه‌ای خود مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند، در حالی که 40 نفر گفتند که در این سه ماه افکار خود را در مورد خودکشی تجربه کرده‌اند. قبل از تکمیل نظرسنجی

دکتر مایکل بنت، مدیر سلامت PFA، درباره آمار قلدری گفت: “این ارقام واضح است که نشان می دهد چقدر این مسائل در بازی جدی هستند. بر اساس این بازخورد، ما جلسات این فصل را برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نوع قلدری تطبیق داده ایم. قلدری بازیکنان.

“ما به ویژه در مورد پنجره های نقل و انتقالات نگران هستیم. می دانیم که بازیکنان می توانند زمانی که یک باشگاه تلاش می کند به اجبار حرکت کند، از تیم های خود جدا شوند. ما اغلب با مواردی از این دست سر و کار داریم. در نهایت، چه زمین تمرین باشد یا ورزشگاه در یک روز مسابقه، محل کار یک بازیکن است. آنها حق دارند در محل کار احساس محافظت و امنیت کنند. بیان این موضوع بدیهی به نظر می رسد، اما هر شکلی از قلدری تاثیری پایدار بر سلامت روانی افراد خواهد داشت.”

داده ها در کارگاه های رفاهی که در طول کمپین 2021-2022 در باشگاه ها برگزار شد، جمع آوری شد.

حدود 12 درصد از بازیکنان (98) گفتند که برای دریافت واکسن کووید-19 تحت فشار بوده اند یا در مورد آن احساس ناراحتی عاطفی کرده اند، و 22 درصد (189) اضطراب شدید را تجربه کرده اند، تا حدی که احساس ترس یا چیز وحشتناکی داشته باشند. ممکن است اتفاق بیفتد.

دکتر بنت افزود: “ورزش نخبگان می تواند محیطی بسیار تحت فشار و رقابتی باشد. فوتبال حرفه ای یک صنعت مبتنی بر نتیجه است، هم برای بازیکنان و هم برای کارکنان، مشاغل در خط هستند. معیشت در خط است. این یک ترن هوایی ثابت است. یک بد است. پاس یا فرصت از دست رفته، اعتماد به نفس شما از بین می رود. گل بزنید و آدرنالین بالا می رود.

لطفاً از مرورگر کروم برای پخش‌کننده ویدیویی در دسترس‌تر استفاده کنید

هوپ پاول و روی هاجسون در اوایل سال جاری جوایز شایستگی PFA را برای کمک های برجسته خود به فوتبال دریافت کردند.

بازیکنان اغلب در معرض تمرکز کوتاه مدت و عوامل خارج از کنترل آنها هستند، مانند آسیب دیدگی، سیاست های نقل و انتقالات، و انتخاب تیم.

“ما میزبان کارگاه‌های رفاهی در باشگاه‌ها با بازیکنان در هر سنی، از آکادمی گرفته تا تیم اصلی هستیم. این جلسات برای ایجاد مکانی امن برای بحث در مورد سلامت روان ضروری است. داده‌ها نشان می‌دهد که اکثر بازیکنان حداقل در مورد برخی از آنها نگران خواهند بود. جنبه های رفاه آنها. این گفتگوها به عادی شدن صحبت در مورد سلامت روان با تیم کمک می کند.”

PFA همچنین فاش کرد که 520 عضو فصل گذشته از طریق Sporting Chance به خدمات مشاوره یا پشتیبانی دسترسی داشتند. چهل و هفت درصد بازیکنان فعلی، 48 درصد بازیکنان سابق و پنج درصد اعضای خانواده بازیکنانی بودند که اتحادیه موافقت کرد از آنها حمایت کند.

9 درصد از 520 بازیکن زن بودند که 86 درصد آنها بازیکنان فعلی و 14 درصد بازیکنان سابق بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *