پیش از سیصد و سی و سومین دربی ادینبورگ، لوک شانلی، گزارشگر اسکای اسپورت به این موضوع نگاه می‌کند که چه کسی می‌تواند در مقابل هیبرنیان در تاین کسل پارک به برتری برسد.

غیبت کریگ گوردون

تصویر:
کریگ گوردون دربی ادینبورگ را پس از وقفه دو پا از دست خواهد داد

شروع این پیش نمایش برای اولین دربی ادینبورگ در سال 2023 بدون آرزوی بهترین ها برای دروازه بان هارتز و کاپیتان کریگ گوردون با بهبودی او پس از استراحت دو پا که در تساوی شب کریسمس برابر داندی یونایتد حاصل شد، اشتباه است. بازیکن ملی پوش اسکاتلندی در هاگمانای 40 ساله شد و باید منتظر حضور بیست و سوم خود در این مسابقه بود، امیدوارم فصل آینده اتفاق بیفتد.

در همین حال، هارتز با زندر کلارک شماره 1 سابق سنت جانستون، که در سال 2021 با تیم پرث قهرمان جام حذفی شد، گوردون را جایگزین کرده است. قلب ها در این فصل مصدومیت هایی داشته اند که باید با آن ها مبارزه کنند، بدون شک همه تیم ها همین را خواهند گفت، اما با اضافه شدن فوتبال مرحله گروهی لیگ کنفرانس اروپا به ترکیب، تیم دست به کار شده است.

زندر کلارک اولین شروع رقابتی خود را برای Hearts در سنت جانستون انجام خواهد داد
تصویر:
زندر کلارک جایگزین گوردون در دروازه Tynecastle Park شده است

دو برد مقابل RFS لتونیایی، جایزه باشگاه را به همراه داشت، اما آنها فیورنتینا و استانبول باشاکشهیر را یک پله در کلاس پیدا کردند. نگرانی رابی نیلسون قبل از حضور در اروپا، تأثیر بالقوه آن بر فرم لیگ آنها بود. با این حال، با رفتن به سال 2023، هارتز سوم است، سه امتیاز بیشتر از آبردین که یک بازی بیشتر انجام داده است. این به هارتز اطمینان می‌دهد که یک مقام سوم دیگر در کارت‌ها قرار دارد، به خصوص که نیلسون احساس می‌کند امسال چیزهای بیشتری از تیمش خواهد آمد.

آیا شنکلند می تواند رکورد 31 ساله را بشکند؟

لارنس شنکلند پس از گلزنی جشن می گیرد
تصویر:
لارنس شنکلند دومین گلزن برتر لیگ برتر اسکاتلند است

زمانی که لارنس شنکلند به هارتز پیوست، همه می دانستند که دارند یک گلزن ثابت شده را به خدمت گرفته اند، اما با 16 گل در حال حاضر، به نظر می رسد که او اولین بازیکن هارتز خواهد بود که برای اولین بار از سال 1992، بیش از 20 گل در یک فصل به ثمر می رساند. اسطوره باشگاه و پیشتاز همه جان رابرتسون، گلزن زمان، مردی بود که 31 سال پیش این کار را انجام داد.

رابرتسون همچنین با 27 گل در دربی های ادینبورگ مقابل هیبرنیان رکورددار گلزنی است، بنابراین اگر بخواهد در آینده با گل دیگری برابری کند، تنها 26 گل برای شانکلند پس از گلش در ایستر رود در ماه آگوست است.

بری مک کی پس از Hearts افسرده به نظر می رسد'  شکست
تصویر:
باری مک کی در این فصل پنج گل در لیگ به ثمر رسانده است

بری مک‌کی که تازه از پیروزی خود در برابر سنت جانستون در روز چهارشنبه گذشته بود، تهدیدی برای دفاع هیبرنیان در روز دوشنبه خواهد بود، در حالی که رابرت اسنودگراس با اولین طعم خود از دربی ادینبورگ، به تجربه گسترده خود در انگلیس و در سطح بین‌المللی اضافه خواهد کرد.

این فصل از Hearts کامل نبوده و از دست دادن گوردون ضربه بزرگی است، اما آنها از جایی که هستند و پیشرفتی که در سال 2022 حاصل شده راضی خواهند بود.

مشکلات استخدام در Hibs؟

ادینبورگ، اسکاتلند - 21 اکتبر: یان گوردون، رئیس بخش استخدام هیبرنیان در جریان یک مسابقه عالی لیگ برتر بین هیبرنیان و سنت جانستون در خیابان ایستر، در 21 اکتبر 2022، در ادینبورگ، اسکاتلند.  (عکس از مارک اسکیتز / گروه SNS)
تصویر:
ایان گوردون، پسر مالک ران، رئیس استخدام هیبرنیان است

در سراسر شهر نمی توان همین را گفت. زمانی که در ماه آگوست (آگوست) پیش از اولین دربی ادینبورگ فصل نوشتم، به جذب نیرو و اهمیت آن اشاره کردم.

هر سرمربی جدیدی می‌خواهد بازیکنان خودش به سبک خودش بازی کنند و لی جانسون در ماه ژوئیه وقتی از من پرسیده شد که استخدام در باشگاه چگونه کار می‌کند، این روند را با من در میان گذاشت. او گفت: «ما بودجه را از مالک دریافت می‌کنیم، مدیر اجرایی بودجه را در ارتباط با من و ایان گوردون (رئیس استخدام و پسر مالک ران گوردون) کنترل می‌کند.

“همه شناسه بازیکن و حرف آخر از من است، اما باید با پارامترهای مالی باشگاه مطابقت داشته باشد. اینجا کارهای خوبی در حال انجام است، تیم جذب بسیار گسترده است.”

از بین کسانی که روز چهارشنبه مقابل سلتیک شروع کردند، دیوید مارشال و الی یوان تنها خریدهای تابستانی بودند که بازی را آغاز کردند. زمانی که جک راس و شان مالونی هدایت آنها را برعهده داشتند، دیگر بازیکنان شروع کننده در باشگاه بودند. این نشان می‌دهد که خریدهای تابستانی وقت خود را صرف تطبیق می‌کنند یا به اندازه کافی خوب نیستند.

ادینبورگ، اسکاتلند - 08 نوامبر: هیبس دیوید مارشال در جریان یک مسابقه عالی لیگ برتر بین هیبرنیان و راس کانتی در خیابان ایستر، در 08 نوامبر 2022، در ادینبورگ، اسکاتلند.  (عکس از راس پارکر / گروه SNS)
تصویر:
دیوید مارشال یکی از دو بازیکنی بود که لی جانسون برای شروع آخرین بازی هیبرنیان در لیگ امضا کرد.

به نظر می رسید ماریجان کابراخا به اندازه کافی ثابت شروع کرده است اما اخیراً با مشکل مواجه شده است و بدون شک کنار آمدن با درگذشت پدرش در ماه آگوست بسیار دشوار بوده است. هافبک نوهان کنه نتوانسته به طور منظم نقش اصلی را حفظ کند. ژایر تاوارس که از بنفیکا B به خدمت گرفته شد آخرین بار در روز سوم بازی مقابل لیوینگستون به میدان رفت. در همین حال، آبردین لوئیس ‘دوک’ لوپس را از همان باشگاه به خدمت گرفت تا موفقیت های بیشتری کسب کند.

انتقال قرضی مومودو بویانگ از تیم فوتبال رنگین کمان گامبیا پس از گلزنی و تلاش برای تطبیق زودتر به پایان خواهد رسید. هری مک کردی نیز هنوز مشارکتی نداشته است.

دیگران به صورت قرضی ارسال شده اند و بعید به نظر می رسد که تأثیری در بازگشت آنها داشته باشند. آیدن مک گیدی در اوایل فصل مصدوم شد و باید دید که آیا او همچنان جادویی که اغلب با سلتیک نشان می داد را دارد یا خیر.

پس از شکست چهارشنبه مقابل سلتیک، جانسون به سال 2023 نگاه کرد و به من گفت: “ما به پنجره های نقل و انتقالاتی نیاز داریم زیرا باید بازیکنانی را وارد کنیم که با سبک بازی من مطابقت داشته باشند. گاهی اوقات وقتی مدیران به سرعت تغییر می کنند، می توانید با سه یا چهار مجموعه مختلف از بازیکنان مواجه شوید. این موضوع به مدیران و فلسفه‌های مختلف تعلق دارد. مهم است که ما این حق را به دست آوریم و اگر صادقانه بگویم همیشه آن را درست انجام نداده‌ایم، اما این چیزی است که ما به دنبال بهبود آن هستیم.”

بنابراین، جانسون یا قوطی را برای استخدام با توجه به بیانیه ماه جولای خود حمل می کند یا یک قوطی را برای تیم استخدام می گیرد.

آیا پاسخ می تواند به خانه نزدیکتر باشد؟

جذب بازیکنان مشکوک بوده است، زیرا بازیکنان زیادی در سال 2022 وارد می شوند و این استراتژی آنطور که باید کار نمی کند. تیم متورم است که برای باشگاه هزینه دارد. این یک صورت حساب تیم و دستمزد است که باید کاهش یابد. هیبرنیان به بازیکنان پروژه نیاز ندارد. خوب است که می‌بینیم باشگاه مایل است بازارهای مختلف را کشف کند تا جواهری را کشف کند، اما به ندرت از بین می‌روند و باشگاه نمی‌تواند به پونت زدن ادامه دهد.

شاید آنها باید به خانه نزدیکتر نگاه کنند. آنها یک تیم جوانان دارند که فصل گذشته لیگ اسکاتلند را بردند و به دور پلی آف لیگ جوانان یوفا راه یافتند، جایی که در ماه فوریه در ایستر رود با بوروسیا دورتموند بازی خواهند کرد.

این همیشه یک ریسک است که بازیکنان جوان را پرتاب می کند و ممکن است به مدیرانی که نیاز به پیروزی در بازی ها دارند کمکی نکند، اما باید مسیری وجود داشته باشد، چیزی که جاش دویگ اخیرا نشان داده می تواند در باشگاه اتفاق بیفتد. او اکنون در سری آ با هلاس ورونا بازی می کند و مبلغ خوبی را برای باشگاه به ارمغان آورد.

چه کسی می تواند هیبز را در Tynecastle الهام بخشد؟

لطفاً از مرورگر کروم برای پخش‌کننده ویدیویی در دسترس‌تر استفاده کنید

نکات مهم اولین دربی فصل ادینبورگ در لیگ برتر اسکاتلند

بازگشت مارتین بویل در میان هواداران با خوشحالی همراه شد و تاثیر فوری او در ماه آگوست مقابل هارتز، با زدن گل تساوی در زمان مصدومیت در دومین بازی خود، نشان داد که هیبرنیان در زمانی که بویل در عربستان سعودی بود، چه چیزهایی را از دست می داد. مصدومیت او که باعث شد جام جهانی با استرالیا را از دست بدهد، او را تا شروع فصل آینده دور از میدان خواهد دید که ضربه بزرگی است.

مارشال کاپیتان باشگاه شده است و تجربه او حیاتی است. او در آخرین دیدار با هارتز ثابت کرد که می تواند سیوهای بالایی داشته باشد و دو پنالتی لیوینگستون را در شب کریسمس مهار کرد. میکولا کوخارویچ، بازیکن قرضی اوکراینی پتانسیل دارد اما خام است، بازیکنی هم در الی یوان وجود دارد اما او باید تصمیم گیری خود را بهبود بخشد.

بیایید منصف باشیم، بازیکنان به زمان نیاز دارند تا در باشگاه و کشور جدید خود را تطبیق دهند. زمان چیزی است که اخیراً به مدیران نشان داده نشده است. رسیدن به فینال جام اتحادیه نتوانست جک راس را نجات دهد و شان مالونی تنها چهار ماه دوام آورد.

ادینبورگ، اسکاتلند - 26 نوامبر: لی جانسون، مدیر هیبرنیان در طی یک بازی دوستانه بین هیبرنیان و میدلزبورو در ایستر رود، در 26 نوامبر 2022، در ادینبورگ، اسکاتلند.  (عکس از Paul Devlin / SNS Group)
تصویر:
هیبرنیان از 10 بازی اخیر خود در لیگ زیر نظر جانسون فقط 2 پیروزی کسب کرده است

جانسون ممکن است فقط در تابستان به این سمت منصوب شود، اما عملکرد نامناسب به او کمک نکرده است که در 10 بازی فقط دو برد داشته باشد. او فقط باید از سلف خود بپرسد که از دست دادن دو دربی ادینبورگ در یک ماه چه پیامدهایی دارد. دو باشگاه دوباره در جام اسکاتلند در 22 ژانویه در ایستر رود به مصاف هم می روند. بنابراین پیروزی در این مسابقه هم برای آنهایی که در جایگاه و هم در اتاق هیئت مدیره هستند حیاتی است.

بازگشت کوین نیسبت در خط حمله مطمئناً یک تقویت کننده بوده است. گل‌های او مقابل رنجرز و لیوینگستون نشان می‌دهد که او تیزبین است و پس از یک مصدومیت بد زانو که او را از فوریه دور نگه داشته است، همچنان در محوطه جریمه چشم دقیقی دارد. مسئولیت و بار حضور در برگه امتیازات بر عهده او خواهد بود.

لطفاً از مرورگر کروم برای پخش‌کننده ویدیویی در دسترس‌تر استفاده کنید

Nisbet در بازگشت از مصدومیت مقابل رنجرز گلزنی کرد

روز سال نو پنجاهمین سالگرد یکی از بزرگترین بازی های هیبرنیان در تاریخ خود است.

در حالی که 1 ژانویه 1973، نخست وزیر محافظه کار ادوارد هیث، بریتانیا را وارد جامعه اقتصادی اروپا کرد، در پارک Tynecastle، تیم ادی ترنبول این تاریخ را به نقطه عطفی در زمین فوتبال تبدیل می کرد. هیبرنیان 7-0 هارتز را شکست داد تا تنها سه هفته پس از قهرمانی در جام اتحادیه، صدرنشین لیگ دسته اول اسکاتلند شود. در حالی که ترنبول می تواند از بازیکنانی مانند پت استنتون، الکس ادواردز، جان بلکلی و جان براونلی ببالد، اما لی جانسون نمی تواند از این کیفیت استفاده کند. یک برد با یک گل عجیب و غریب برای شروع سال 2023 با شکوه کافی است.

قلب ها در هفت دیدار اخیر شکست نخورده اند و در این دیدار با فرم بهتری نسبت به رقبای همشهری خود به میدان می روند. هواداران میزبان انتظار پیروزی دیگری را خواهند داشت.

با بازگشت جشن سنتی سال نو امسال به ادینبورگ پس از همه‌گیری کووید-19، نتیجه یکی از قدیمی‌ترین دربی‌های جهان مشخص می‌کند که کدام سمت شهر سال نوی مبارکی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *