اولکساندر اوسیک زمانی که آنتونی جاشوا را بدجنس کرد تا در اولین مبارزه آنها در ماه سپتامبر پیروز شود و سه عنوان از چهار عنوان اصلی سنگین وزن را در اختیار بگیرد، وارد رده بالای دسته سنگین وزن شد.

این نمایش به ویژه چشمگیر بود زیرا Usyk، قهرمان بلامنازع سابق در وزن رزمی، تنها دو بار پیش از این در بخش بوکس شده بود. او قبل از اینکه در غلبه بر جاشوا به برتری برسد، با دو حرکت کم‌کلید، جلوی چز ویترسپون و پیشی گرفتن از Dereck Chisora، به وزن سنگین صعود کرد.

تاثیر او به عنوان یک وزنه سنگین برای پیتر فیوری، یکی از مربیان برجسته کشور که پسرش و مدعی سنگین وزن، هیو فیوری و همچنین ساوانا مارشال را مربیگری می کند، شوکه کننده نبود.

لطفاً از مرورگر کروم برای پخش کننده ویدیویی در دسترس تر استفاده کنید

دیوید ‘کی دی’ غانسا – که بخشی از اردوی AJ است – نشان می دهد که چگونه جلسات اسپارینگ قبل از بازی برگشت Usyk پیش می رود.

فیوری گفت: “من یکی از اینها نیستم که روی قطار آبمیوه بپرم. من همیشه تحت تاثیر Usyk قرار گرفته ام، از مدت ها قبل. من همیشه می دانستم که Usyk معامله واقعی بود.” اسکای اسپورت.

“او یک جنگنده خوب Usyk، با استعداد و همچنین یک جنگنده طبیعی است. این تفاوت است. به همین دلیل است که او یک اپراتور با کیفیت است. این مرد می تواند در خواب باکس کند. او متولد شده است، برای مبارزه با این Usyk. بنابراین او به همان اندازه واقعی است. می شود، او از نظر من یک مبارز مناسب است.”

“در این مرحله باید کمی از Usyk در آن حمایت کنم. اما تعجب نمی کنم اگر جاشوا بتواند این کار را انجام دهد و برنده شود.”

پیتر فیوری در مورد ریمچ بزرگ AJ با Oleksandr Usyk

Usyk به عنوان قهرمان یکپارچه WBO، IBF و WBA، جانشین ولادیمیر کلیچکو به عنوان وزنه بردار بعدی از اوکراین می شود. اما Usyk نوع بسیار متفاوتی از جنگنده است.

“کلیچکو همانطور که باید مردان بزرگ جنگید، و در زمان خود مبارز خوبی بود. این زمان متفاوت است و یوسیک یک بسته است. نه اینکه بگویم او بهتر از آنهاست، آنها وقت خود را داشته اند و من این را نمی گویم. فیوری، که برادرزاده‌اش تایسون فیوری را زمانی که ولادیمیر کلیچکو را از سلطنت خلع کرد، آموزش داد، گفت، اما این مرد بیشتر یک جنگنده است.

“او [Usyk] مشت می زند، با آنها غلت می زند، می لغزد، تمام مهارت های دنیا را دارد. او فقط به یک مهارت تسلط ندارد و به آن پایبند است. این مرد چند چرخ دنده در کمد خود دارد و می تواند گرما را کم و زیاد کند. او تمام جعبه ها را تیک می زند.”

جاشوا به طور معروف کلیچکو را نیز شکست داد. اما او هنوز برای تمام سوالاتی که یوسایک می تواند مطرح کند، پاسخی پیدا نکرده است. اما این بدان معنا نیست که انتقام او در بازی برگشت غیرممکن است.

جاشوا از مبارزه اول هم چیزهای زیادی برای اصلاح وجود دارد. مسئله این است که آیا او می تواند. فیوری گفت: این یک سوال بزرگ است. او باید این کار را انجام دهد، او مربیان مختلفی دارد و من مطمئن هستم که آنها چیزهای زیادی را به آن وارد خواهند کرد.

“اما در نهایت وقتی که او زنگ بازی خود را بالا می برد و آن را تغییر می دهد، Usyk نیز خواهد رفت. Uysk خواهد فهمید که چه چیزی در راه است. پس بیایید ببینیم.

جاشوا می‌تواند مبارز متفاوتی باشد، دست‌هایش را رها کنید، برد را بیشتر ببندید و فقط فکر کنید، “درسته، بیایید در گیر کنیم.” از سوی دیگر، او می‌تواند خود را آسیب‌پذیرتر، بازتر و گرفتارتر کند.

لطفاً از مرورگر کروم برای پخش کننده ویدیویی در دسترس تر استفاده کنید

جانی نلسون قهرمان اسبق وزن رزمناو جهان معتقد است که جاشوا در صورت شکست مجدد مقابل اوسیک ممکن است از بوکس بازنشسته شود.

طرز فکر او برای حضور در بازی برگشت Usyk بسیار مهم خواهد بود. زمانی که از رینگ بالا رفت به یکی گفت [before the first fight], “چگونه در مورد آن اقدام می کنید؟” فیوری خاطرنشان کرد: به سختی این ذهنیت درستی نیست.

“بنابراین او قبلاً به آن نگاه می کرد [thinking,] عیسی، من کوهی برای بالا رفتن از اینجا دارم. این پسر خیلی خوبه چه هستم من رفتن به انجام؟’ این یک دستور برای فاجعه است.

“بنابراین فکر می‌کنم او می‌تواند آن را جمع کند. فکر می‌کنم این بار مبارزه سخت‌تری خواهد بود. اما او باید چیزهای زیادی را تغییر دهد. آیا می‌تواند آن را برنده شود؟ آره، او می‌تواند آن را برنده شود. او قوی‌تر است. مرد. او فداکار است. اما باز هم، شما می توانید بیش از حد به چیزها فکر کنید و اگر او شروع به فکر کردن در مورد برنامه های بازی زیاد کرد، این و آن و چیزهای دیگر، “من باید بی نقص باشم، باید کاملا درست باشم”، به این نیاز دارم. ، من به آن نیاز دارم – او شکست خواهد خورد.

هیاهوی زیادی در اطراف آن وجود دارد، همه مشتاقانه منتظر آن هستند، من مشتاقانه منتظر آن هستم. فکر می کنم این یک مبارزه فوق العاده خواهد بود. ببینید، برای هر دوی آنها بهترین ها را آرزو می کنم. من طرفدار هیچ کدام نیستم. این مبارزه خوبی است و یوسیک مبارز خوبی است و اگر جاشوا وارد شود، خودش را ثابت کرده است. اما این یک دستور بلند است. من در این مرحله باید کمی از یوسایک در آن حمایت کنم. اما اگر جاشوا تعجب نکنم. می تواند با آن بیاید و برنده شود.»

لطفاً از مرورگر کروم برای پخش کننده ویدیویی در دسترس تر استفاده کنید

جاشوا می‌گوید این ذهنیت را دارد که شنبه شب Usyk را شکست خواهد داد و احساس می‌کند بدون شکست دادن تایسون فیوری نمی‌تواند ادعا کند که بهترین در جهان است.

فیوری به خوبی می داند که برای پیروزی در یک مبارزه قهرمانی سنگین وزن چه چیزی لازم است. او گفت: “همه اتحادها را فراموش کنید، جدیت آن را فراموش کنید، بهترین خودتان باشید.” “همین. نه بیشتر. نه کمتر.”

به آخرین پادکست Toe2Toe از قلب هفته مبارزه Usyk vs Joshua گوش دهید

مسابقه مجدد سنگین وزن آنتونی جاشوا در برابر اولکساندر اوسیک در روز شنبه 20 آگوست به صورت زنده از اسکای اسپورت باکس آفیس است. همین حالا Usyk vs Joshua 2 را رزرو کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.