پس از یک بلیتز ناگهانی، کالیدو کولیبالی برای تکمیل در غرب لندن فرود آمد انتقال او به چلسیبا پشت سر گذاشتن هواداران دلشکسته در ناپولی. سنگالی یکی از بهترین مدافعان اروپا در سال های گذشته بوده است، اما او اولین نفری نخواهد بود که شبه جزیره ایتالیا را پشت سر گذاشته و به آبی ها می پیوندد. در واقع تاریخ چلسی مملو از ستاره های سری آ است که پس از ایجاد نام در استمفوردبریج به استمفورد بریج رفتند. کالچوبرخی از آنها در لیگ برتر به موفقیت های بزرگی دست یافتند، در حالی که برخی دیگر در نهایت روزی که ایتالیا را ترک کردند را خراب کردند.

در حالی که جانفرانکو زولا ممکن است مشهورترین آنها در میان آنها باشد، ما فقط روی بازیکنانی تمرکز می کنیم که از آغاز هزاره جدید انتقال از ایتالیا به چلسی را تکمیل کرده اند و آنها را بر اساس موفقیت هایی که در دوران حضورشان در کوبهم پیدا کرده اند رتبه بندی می کنیم.

11- آدریان موتو

آدریان موتو با تعداد زیادی شکست در لیست، مطمئناً بدترین بازیکن زمین نبود. این بازیکن رومانیایی یکی از اولین خریدهای دوران رومن آبراموویچ بود که در سال 2003 از پارما جدا شد.

این استعداد مرموز اولین دوره لیگ برتر را زیر نظر کلودیو رانیری تجربه کرد، اما به دلیل شرایطی که با خروجش همراه بود، در انتهای جدول قرار گرفت.

موتو به دلیل مثبت بودن تست کوکائین از حضور در فوتبال محروم شد و متعاقباً چلسی را پیش از از سرگیری تجربه سری آ در یوونتوس ترک کرد.

10- آندری شوچنکو

علیرغم اینکه دیدیه دروگبا را در میان رده‌های خود داشتند، غول‌های انگلیسی تصمیم گرفتند پول نقد را روی دوست خوب آبراموویچ، آندری شوچنکو بپاشند.

با این وجود، اسطوره میلان از قبل به سمت رکود پیش می رفت و به طرز شگفت انگیزی نتوانست قیمت 50 میلیونی خود را (که مبلغ هنگفتی در طول روز بود) توجیه کند.

بمب افکن اوکراینی در نهایت دو سال پس از خروجش برای دومین دوره در سن سیرو بازگشت، اما حرفه او در آن مرحله فراتر از نجات بود.

9- خوان کوادرادو

در دوره دوم ژوزه مورینیو در چلسی، چندین ستاره بدون هیچ اثری آمدند و رفتند و یکی از آنها خوان کوادرادو بود.

این بازیکن کلمبیایی در فوریه 2015 پس از حضور در فیورنتینا با لندنی‌ها قرارداد امضا کرد، اما چند ماه بعد وقتی یوونتوس به او پیشنهاد داد تا بار دیگر در ایتالیا بازی کند، بریج را ترک کرد.

8- گونزالو هیگواین

فصل 2018/19 مطمئناً برای گونزالو هیگواین یک فصل عجیب بود. همه چیز با ورود کریستیانو رونالدو شروع شد که او را به سمت میلان سوق داد. با این حال، زمان خود را با روسونری خوشحال نبود، بنابراین وقتی مائوریتزیو ساری تماس گرفت، با خوشحالی از کشتی در وسط مبارزات پرش کرد.

با این حال، این بازیکن آرژانتینی در مجموع 18 بازی در چلسی تنها در 5 بار موفق به گلزنی شد و دوباره به چلسی پیوست. بیانکونری پس از پایان دوره وام او.

7- روملو لوکاکو

خوب، این یکی هنوز کاملاً آشکار نشده است، زیرا روملو لوکاکو علیرغم بازگشت قرضی اخیراً به اینتر، بازیکن چلسی است.

با این وجود، کمپین قبلی او بدبختی بود، زیرا توماس توخل پس از تلاش برای انطباق با سیستم تاکتیکی خود، او را به نیمکت نشیند و این بازیکن بلژیکی با اعلام علنی غمگین بودنش در چلسی و رسیدن به نتیجه، اوضاع را بدتر کرد. درخواست -and-get-me به نراتزوری.

اما به اعتبار او، این مانور در نهایت به نتیجه رسید.

لوکاکو و پوگبا: قهرمانان بازگشته یا فاتحان شکست خورده؟

6- هرنان کرسپو

همانطور که نام های موجود در لیست نشان می دهد، چلسی استعداد جذب مهاجمان سری آ را دارد. اما متأسفانه برای آنها، به ندرت به بهترین نتیجه می رسد.

به نوبه خود، هرنان کرسپو دو دوره را با غول لیگ قهرمانان اروپا سپری کرد و در 72 بازی 25 گل به ثمر رساند. شاید آمار فاجعه‌باری نباشد، اما با آماری که او در دوران به یاد ماندنی‌اش در پارما و لاتزیو ثبت کرد، فاصله زیادی دارد.

به ناچار، آرژانتینی چمدان های خود را بست و مانند موارد قبلی که در بالا ذکر شد، به شبه جزیره ایتالیا بازگشت.

5- داویده زاپاکوستا

اگرچه او در آن زمان یک ستاره واقعی نبود، اما داوید زاپاکوستا در سال 2017 به درخواست هموطنش آنتونیو کونته، از تورینو به چلسی رفت.

این مدافع کناری همه کاره در 55 بازی برای آبی ها دو گل و چهار پاس گل داد و دو سال بعد به طور طبیعی به کشورش بازگشت.

در حالی که این آمارها چشمگیرترین آمار نیستند، کافی است تا او را در 5 رتبه برتر تضمین کنیم.

4- امرسون پالمیری

پس از چند نمایش خوب برای رم، کونته امرسون پالمیری را به عنوان بازیکن مناسب برای تقویت جناح چپ در ژانویه 2018 معرفی کرد.

علیرغم جدایی سرمربی در آن تابستان، این مربی ایتالیایی- برزیلی توانست اعتماد جانشین کونته را به مائوریتزیو ساری جلب کند و به طور موقت مارکوس آلونسو را برای نقش اصلی غصب کرد.

با این حال، برنده یورو 2020 از زمان آمدن بن چیلول در حال خروج بوده است و دوره قبلی را به صورت قرضی در لیون سپری کرده است.

3- مارکوس آلونسو

پس از به خدمت گرفتن این بازیکن اسپانیایی از فیورنتینا در سال 2016، تعداد کمی از هواداران چلسی انتظار داشتند که مارکوس آلونسو خود را به عنوان یک بازیکن ثابت قدم در این باشگاه تثبیت کند، به خصوص پس از دوران فراموش نشدنی انگلیسی او در بولتون و ساندرلند در اوایل دوران حرفه ای خود.

با این حال، این بازیکن 31 ساله تاکنون در 211 بازی رقابتی برای این باشگاه به میدان رفته است، در این روند 29 گل به ثمر رسانده و 23 پاس گل به هم تیمی هایش داده است.

برای یک بال بک آمار بدی نیست.

2- جورجینیو

زمانی که ساری در سال 2018 هدایت کوبهام را بر عهده گرفت، دیدار مجدد با شاگرد ناپولی خود در صدر فهرست آرزوهای او قرار داشت.

بنابراین، بخشی از هواداران باشگاه جورجینیو را صرفاً به دلیل وابستگی به مدیر سیگاری زنجیره ای دوست نداشتند.

به طرز عجیبی بهترین عملکرد این هافبک در چلسی پس از جدایی مربی قدیمی اش رقم خورد و خود را به عنوان یکی از بهترین بازیسازان عمیق جهان تحت هدایت فرانک لمپارد و سپس توخل تثبیت کرد.

را ثبت نام کنید نقش مهمی در قهرمانی باشگاه در لیگ قهرمانان اروپا در سال 2021 ایفا کرد و در نهایت بر سکوی توپ طلا نشست (به موازات قهرمانی او در یورو 2020).

1- آنتونیو رودیگر

در حالی که او مطمئناً در دوران حضورش در رم یک مدافع جوان قوی بود، آنتونیو رودیگر به آرامی اما مطمئناً به یکی از بهترین مدافعان میانی در چلسی تبدیل شد.

همانند جورجینیو، این بازیکن آلمانی حضوری ضروری در ترکیب توخل بود که چلسی را به سوی افتخار اروپا در سال 2021 هدایت کرد.

بازیکن سابق اشتوتگارت اخیراً به عنوان بازیکن آزاد به رئال مادرید پیوسته است، اما برای هواداران چلسی، او همیشه یکی از بهترین خریدهای آنها از سری آ خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.