بازی یکشنبه سری آ در داچیا آرنا به پایان می رسد زیرا اودینزه و رم در شرایطی مشابه به مصاف هم می روند. هر دو تیم از سه بازی اخیر خود در لیگ بازگشت های یکسانی داشته اند، که نشان می دهد فاصله زیادی بین آنها قبل از شروع بازی وجود ندارد.

پس از شکست 4-2 مقابل میلان قهرمان در هفته اول، اودینزه در هیچ یک از سه بازی بعدی خود در سری آ (2 برد، 1 تساوی) شکست نخورده است. سرمربی جدید آندره آ سوتیل می خواهد از تکرار تاریخ جلوگیری کند. تیم او در چهار روز ابتدایی فصل گذشته شانس مشابهی را تجربه کرد، اما در دور پنجم مغلوب رم شد.

از سوی دیگر، شاگردان ژوزه مورینیو شروع فوق العاده ای در این فصل داشته اند. به رهبری تامی آبراهام و پائولو دیبالا، جالوروسی سه بازی از چهار بازی ابتدایی خود در سری آ را برد (1 تساوی). با ورود به این رویارویی، رم یکی از تنها شش تیمی است که هنوز در یک مسابقه در رقابت های نخبگان ایتالیا شکست نخورده است. با انجام این کار، آنها یک گل مشترک لیگ را دریافت کردند که نشان می دهد مورینیو به عادت های قبلی خود بازگشته است.

برخلاف اودینزه که برخی از اعضای اصلی تیم اصلی خود را در تابستان از دست داد، از جمله براندون سوپی و ناهوئل مولینا، رم گروهی از بازیکنان را جمع آوری کرد که می توانند تلاش باشگاه را برای کسب اولین جایگاه خود در جمع چهار تیم برتر از فصل 2017/2018 تقویت کنند. علاوه بر دیبالا، آندره آ بلوتی، نمانیا ماتیچ و زکی چلیک سه چهره جدید باقی مانده در رقابت برای ترکیب روز مسابقه خواهند بود.

پیش نمایش مسابقه

اودینزه

پس از شروع دو بازی بدون برد در فصل 2022/23 سری آ (1، 1 شکست)، اودینزه پیروزی های متوالی مقابل مونزا و فیورنتینا به دست آورده است. اما با هر پیروزی که با یک گل اختلاف به همراه دارد، مردان سوتیل نمی توانند از پس رضایت خود برآیند. در عوض، آنها باید به دنبال اعتقاد بیشتری در برابر تیمی باشند که در 17 بازی از 19 بازی اخیر خود در لیگ شکست نخورده اند (D2، L15).

مهمتر از آن، اودینزه در ده مورد از 19 دوئل مقابل رم موفق به ثبت گل نشده است. مهاجم برجسته بتو می تواند پس از گلزنی در دو بازی آخر خود در سری آ، این روند را کاهش دهد. گلزن پرتغالی پیش از این سه بازی گلزن در لیگ برتر ایتالیا را با هم انجام داده است، بنابراین سخت است که از او عبور کنیم تا دوباره جدول امتیازات را به هم بزنیم.

اگرچه گلزنی در این فصل مناسب میزبان نبود، اما اودینزه می تواند از دفاع مستحکم خود اطمینان حاصل کند. شاگردان سوتیل در هر دو بازی سری آ در فریولی این فصل علیرغم اینکه به طور میانگین با 4 بار ضربه زدن به هدف در هر بازی روبرو شده اند، دروازه خود را بسته نگه داشته اند. دور نگه داشتن رم آسان نخواهد بود فریولانی در 10 بازی خانگی اخیر خود در لیگ H2H فقط یک بسته را ثبت کرده اند.

رم

جمع و جور ماندن در عقب یک دستور العمل برای تیم مورینیو در این فصل بوده است. هر یک از سه برد میهمان در سری آ در فصل 2021/22 با کلین شیت همراه بوده است. در واقع، تنها در تساوی 1-1 آخر هفته گذشته در یوونتوس، رم موفق به ثبت یک بسته نشد. این می تواند عظیم باشد زیرا آنها به دنبال یک تاریخ عطف تاریخی هستند.

مورینیو تیمش را به چهار پیروزی در پنج روز ابتدایی سری آ در فصل گذشته هدایت کرد. رم یک پیروزی تا کسب چهار پیروزی از چهار بازی اول خود در فصل های متوالی برای سومین بار در تاریخ باشگاه فاصله دارد. علاوه بر این، آنها در حال حاضر در آستانه دستیابی به یک نقطه عطف مهم هستند.

در هر یک از چهار فصل آخر لیگ برتر که در آن رم در چهار بازی اول خود در سری آ 10+ امتیاز کسب کرد، به عنوان نایب قهرمان رقابت ها پایان داد. این نویدبخش تلاش مورینیو برای هدایت این تیم است جالوروسی بازگشت به لیگ قهرمانان اروپا. و با وجود دیبالا در کنار او، این باید یک حرکت ساده دیگر برای سرمربی پرتغالی باشد.

این بازیکن آرژانتینی 10 گل مقابل اودینزه به ثمر رسانده و آنها را به قربانیان ثابت او در سری آ تبدیل کرده است.

اخبار تیم

آدام ماسینا، مدافع چپ مراکشی و لئوناردو بوتا، مدافع پرتغالی، به دلیل مصدومیت برای انتخاب در اردوی اودینزه در دسترس نیستند.

در مورد رم، جورجینیو واینالدوم، نیکولو زانیولو، ماراش کومبولا و استفان الشاراوی با بقیه اعضای تیم این سفر را انجام نخواهند داد.

ترکیب احتمالی اودینزه و رم

اودینزه (3-5-2): مارکو سیلوستری، رودریگو بکائو، ژاکا بیژول، برام نویتینک، روبرتو پریرا، سندی لووریچ، لازار سامارزیچ، ژان ویکتور ماکنگو، دستینی اودوگی، جرارد دلوفئو، بتو.

رم (3-4-2-1): روی پاتریسیو، جانلوکا مانچینی، کریس اسمالینگ، راجر ایبانز، زکی چلیک، برایان کریستانته، نمانیا ماتیچ، لئوناردو اسپیناتزولا، پائولو دیبالا، لورنزو پلگرینی، تامی آبراهام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *