برایتون و آژاکس مذاکرات اولیه ای را بر سر قراردادی برای جذب کالوین باسی از رنجرز انجام داده اند.

این مدافع همه فن حریف همچنین مورد توجه سری آ و بوندسلیگا قرار گرفته است و حداقل هفت تیم این بازیکن 22 ساله را دنبال می کنند.

اسکای اسپورت نیوز در ماه می گزارش داد که باسی همچنین هدف استیون جرارد، سرمربی سابق گرس، که اکنون در استون ویلا است، بوده است.

مشخص است که آلفرد شرودر، سرمربی آژاکس تلفنی با باسی صحبت کرده و تحت تاثیر قرار گرفته است، زیرا باشگاه هلندی در حال آماده سازی یک پیشنهاد رسمی برای جایگزینی لیساندرو مارتینز است که قرار است به منچستریونایتد بپیوندد.

رنجرز نسبت به علاقه مندی به بازیکن ملی پوش نیجریه ای آرام است و هیچ پیشنهادی را ارائه نخواهد کرد مگر اینکه از 20 میلیون پوند فراتر رود، یکی از منابع پیشنهاد می دهد که ممکن است نیاز به بهبود رکورد 25 میلیون پوندی اسکاتلندی در تاریخ اسکاتلند داشته باشد که کیران تیرنی از سلتیک به آرسنال پیوست.

اگر باسی – که دو سال پیش تنها با 230000 پوند از لسترسیتی به این تیم پیوست – تابستان امسال جدا شود، رنجرز برای دومین فصل متوالی رکورد انتقال باشگاه خود را خواهد شکست.

این به دنبال انتقال ناتان پترسون فارغ‌التحصیل آکادمی به اورتون در ژانویه با مبلغ 16 میلیون پوند خواهد بود، زیرا باشگاه به لطف مدل معاملاتی بازیکن خود به سمت پایداری مالی کامل حرکت می‌کند – بخشی کلیدی از استراتژی هیئت مدیره رنجرز.

ناتان پترسون ممکن است پس از مصدومیت به اسکاتلند بازگردد
تصویر:
رنجرز، ناتان پترسون، ملی پوش اسکاتلندی را با 16 میلیون پوند به اورتون فروخت

اگرچه گفته می شود باسی در رنجرز مستقر است، اما او آماده گفتگوهای بیشتر با آژاکس و برایتون است.

این مدافع که هنوز دو سال از قراردادش باقی مانده است – فصل گذشته 50 بازی در تمام رقابت ها انجام داد و پس از صعود باشگاه به فینال، در تیم منتخب لیگ اروپا نام گرفت.

او همچنین نقش کلیدی را در قهرمانی رنجرز در جام اسکاتلند در ماه مه ایفا کرد و به عنوان قهرمانی لیگ برتر اسکاتلند که در دوره قبلی کسب کرد، اضافه کرد.

لطفاً از مرورگر کروم برای پخش‌کننده ویدیویی در دسترس‌تر استفاده کنید

آنتونیو کولاک یکی از بازیکنان تابستانی رنجرز است و در مورد انتقال خود به ایبروکس صحبت کرده است

رنجرز در تابستان امسال آنتونیو کولاک، تام لارنس، خاخام ماتوندو و جان سوتار را به تیم خود اضافه کرده است، اما انتظار می‌رود که در طول پنجره حرکات بیشتری انجام دهند.

با توجه به علاقه گزارش شده به بورنا باریشیچ، دیگر مدافع چپ رنجرز، این باشگاه به دنبال افزودن گزینه های دفاعی بیشتر و همچنین تقویت ترکیب هجومی خود در تلاش است تا باشگاه برای جواز حضور در لیگ قهرمانان اروپا و بازپس گیری عنوان قهرمانی لیگ برتر اسکاتلند تلاش کند.

بیسی پتانسیل رسیدن به قله را دارد

جووانی ون برونکهورست و کالوین باسی
تصویر:
جووانی ون برونکهورست تحت تأثیر کالوین باسی قرار گرفته است

Sahil Jaidka از Sky Sports:

جای تعجب نیست که رنجرز می تواند یکی از بازیکنان برجسته فصل گذشته خود را بفروشد، اما هرکسی که او را بخواهد با یک نبرد واقعی برای به خدمت گرفتن مدافع روبرو می شود، این رقابت است.

پس از سال‌ها فراز و نشیب در تیم‌هایی مانند لیتون اورینت، چارلتون و لستر، این بازیکن 22 ساله در ایبروکس به برتری خود ادامه داد و به تیم نیجریه نیز راه یافت.

سرعت او در داخل و خارج از مالکیت توپ، حضور هوایی، تطبیق پذیری و قدرت باعث شد که فصل گذشته در ایبروکس به عنوان یکی از اولین نام‌ها در صفحه تیمی قرار بگیرد.

نه تنها در داخل کشور، بلکه در اروپا، باسی نشان داد که پتانسیل رسیدن به قله را دارد، پس از اینکه در فینال لیگ اروپا بهترین بازیکن مسابقه بود و چند روز بعد در فینال جام حذفی اسکاتلند.

هواداران رنجرز بدون شک از دیدن جدایی او ناراحت خواهند شد، اما اگر باشگاه بخواهد مبلغی بیش از 20 میلیون پوند دریافت کند، این نشان می دهد که مدل معاملاتی بازیکن کار می کند.

این راز نیست که رنجرز می‌خواهد بازیکنانی بخرد، آنها را توسعه دهد و سپس آنها را برای سود کلان بفروشد و با خروج باسی این اتفاق رخ خواهد داد.

از آنجایی که رنجرز به سمت پایداری مالی کامل حرکت می کند، باشگاه برای دریافت یک رکورد باشگاهی برای یک بازیکن برای دومین پنجره متوالی نیز خوشایند خواهد بود.

با وجود چهار مورد اضافه شدن در این پنجره، واضح است که هیئت مدیره از جیووانی فن برونکهورست در این پنجره نقل و انتقالات حمایت می کند و شکی نیست که راس ویلسون، مدیر ورزشی، لیستی آماده خواهد داشت تا اطمینان حاصل شود که چهره های بیشتری در چندین حوزه قبل از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات به آیبروکس می رسند. “

برک انتظار “جنگ پیشنهادی بیسی” را دارد

لطفاً از مرورگر کروم برای پخش‌کننده ویدیویی در دسترس‌تر استفاده کنید

کریس بورک، هافبک سابق، می گوید که رنجرز باید حداقل 25 میلیون پوند برای کالوین باسی در نظر بگیرد، اگر قرار بود او در میان علاقه باشگاه های لیگ برتر فروخته شود.

کریس بورک، وینگر سابق رنجرز به اسکای اسپورت نیوز گفت:

“من فکر می کنم او یک بازیکن برجسته بوده است، به خصوص در شش ماه گذشته. او می تواند در پست های متعددی بازی کند، همانطور که می توانید در دفاع سه یا چهار دفاعی ببینید.”

او یک نیروگاه محض است و با گذشت زمان بهتر و بهتر می شود.

جذب عالی از باشگاه و اگر او را بفروشند، پول زیادی خواهد داشت.

ما در مورد اینکه کیران تیرنی بیش از 25 میلیون پوند است صحبت می کنیم و نمی توانید ببینید که او کمتر از این خواهد بود.

من به خاطر رنجرز امیدوارم که او بماند، او هنوز در حال یادگیری است.

ما امیدواریم که بتوانیم کالوین باسی را در پیراهن رنجرز در فصل آینده ببینیم، اما اگر این یک جنگ پیشنهادی برای او باشد، تعجب نخواهم کرد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *