یورگن کلوپ، سرمربی لیورپول معتقد است که به دلیل قدرت مالی که قهرمان لیگ برتر در اختیار دارد، هیچ کس نمی تواند در این فصل با منچسترسیتی رقابت کند.

قرمزهای کلوپ در چهار فصل گذشته در صدر جدول لیگ برتر با تیم پپ گواردیولا رقابت کرده‌اند، اما سیتی در دیدار سوپر یکشنبه این هفته در آنفیلد با 13 امتیاز بالاتر از باشگاه مرسی ساید، که شروع ضعیفی در این فصل داشته است، می‌رود.

پشت سر موفقیت سیتی، معرفی تاثیرگذار ارلینگ هالند، مهاجمی است که از زمان انتقال 51.1 میلیون پوندی اش از دورتموند، 15 گل در 9 بازی اول لیگ برتر به ثمر رسانده است – و کلوپ اصرار دارد که لیورپول نمی تواند مانند قهرمان عمل کند. هزینه های مالی

یکشنبه 16 مهر ساعت 16:00

شروع ساعت 16:30


سرمربی لیورپول در کنفرانس خبری پیش از بازی خود گفت: “هیچکس نمی تواند با سیتی رقابت کند.” “شما بهترین تیم جهان را دارید و بهترین مهاجم بازار را به خدمت گرفته اید. مهم نیست که چه هزینه ای داشته باشد، فقط این کار را انجام می دهید.”

سیتی آن را دوست نخواهد داشت، هیچ کس آن را دوست نخواهد داشت، اما شما پاسخ را می دانید. لیورپول چه می کند؟ ما نمی توانیم مانند آنها رفتار کنیم. این ممکن نیست، ممکن نیست.”

کلوپ حتی تا آنجا پیش رفت که ادعا کرد تیم‌های فوتبالی در جهان وجود دارند که می‌توانند «از نظر مالی هر کاری را که می‌خواهند انجام دهند» – با تیم لیگ برتری نیوکاسل در آن گروه با سیتی.

کایران تریپر ابتدا به دلیل مبارزه با کوین دی بروین در نیمه دوم کارت قرمز دریافت کرد.  جرد ژیلت، داور، تصمیم اولیه خود را مبنی بر دادن کارت زرد به تریپر پس از بررسی این اتفاق روی مانیتور کنار زمین تغییر داد.
تصویر:
کلوپ می گوید نیوکاسل و سیتی دو تیم از سه تیمی هستند که از نظر مالی می توانند هر کاری که بخواهند انجام دهند.

این بازیکن آلمانی افزود: “این کاملاً واضح است: سه باشگاه در فوتبال جهان وجود دارند که می توانند از نظر مالی آنچه را که می خواهند انجام دهند.” “قانونی است، همه چیز خوب است، اما آنها می توانند هر کاری که می خواهند انجام دهند. رقابت با آنها؟ نمی توان با آن مقابله کرد.

“من صدای نیوکاسل را شنیدم [sporting director Dan Ashworth] می گویند هیچ سقفی برای این باشگاه وجود ندارد – او کاملاً درست می گوید. برای نیوکاسل سقفی وجود ندارد. تبریک می گویم – برخی از باشگاه ها سقف دارند.”

پپ: چرا باید لیورپول را نادیده بگیرم؟ آنها مدعی هستند

لطفاً از مرورگر کروم برای پخش‌کننده ویدیویی در دسترس‌تر استفاده کنید

گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی تاکید کرد که لیورپول با وجود شروع ضعیف فصل، همچنان بزرگترین رقیب تیمش برای قهرمانی است.

گواردیولا، سرمربی سیتی در کنفرانس مطبوعاتی خود قبل از بازی، از کنار گذاشتن لیورپول به عنوان مدعی قهرمانی در این فصل امتناع کرد، و این بازیکن اسپانیایی مدعی شد که کلوپ زمان زیادی دارد تا اوضاع را به نفع خود تغییر دهد.

سیتی در بازی سوپر یکشنبه در آنفیلد با یک امتیاز کمتر از آرسنال، رهبر اولیه لیگ برتر، می رود، اما گواردیولا معتقد است که هر تیم «شش بزرگ» همچنان می تواند قهرمان را برای عنوان قهرمانی در این دوره به چالش بکشد – به خصوص با تعطیلات جام جهانی که در نوامبر و دسامبر اتفاق می افتد.

گواردیولا گفت: رقیب اصلی، چند تیم هستند. “آرسنال در حال حاضر آنجاست. برای مدت طولانی آنها نبودند، آنها با میکل (آرتتا) صبور بودند، آنها باشگاه را تغییر دادند و آنها یک مدعی هستند. تاتنهام آنجا خواهد بود، چلسی و لیورپول آنجا خواهند بود.

یورگن کلوپ (چپ) لیورپول در سوپر یکشنبه میزبان منچسترسیتی و پپ گواردیولا است.
تصویر:
گواردیولا با وجود 13 امتیاز کمتر از سیتی، همچنان لیورپول را مدعی قهرمانی می داند

حتی لیورپول، من همیشه آنها را مدعی می دانم. شاید [if this was] دو ماه مونده، خیلی دیر میشه اما این یک قسمت از فصل است.

“لیگ برتر همیشه جذاب است، قهرمان شدن یک چالش است. لیورپول و ما روی قهرمانی تمرکز کرده بودیم، اما چرا باید او را در حال حاضر نادیده بگیرم که در ماه اکتبر هستیم؟ [trying to be] قهرمانان

واقعیت این است که من سیتی به اینجا آمده و می‌خواهد در مقابل لیورپول اینجا بماند. [Manchester] یونایتد و بقیه تیم ها.”

کلوپ: هالند استانداردهای جدیدی را تعیین می کند

لطفاً از مرورگر کروم برای پخش‌کننده ویدیویی در دسترس‌تر استفاده کنید

کلوپ، ارلینگ هالند از منچسترسیتی را “بهترین مهاجم حال حاضر جهان” نامید و معتقد است که او در باشگاه جدیدش شرایط مناسبی پیدا کرده است.

با توجه به هالند، کلوپ ادعا کرد که لیورپول باید خط عرضه هالند را قطع کند تا نفوذ او را محدود کند – اما سرمربی آلمانی اعتراف کرد که این تنها یکی از چندین مشکل سیتی را برطرف می کند.

کلوپ گفت: “زمانی که در حال حاضر مقابل بهترین مهاجم جهان بازی می کنید، باید مطمئن شوید که او توپ های زیادی دریافت نمی کند. این چالش با اوست. این چیزی است که ما تلاش خواهیم کرد.”

در مقابل سیتی، اگر هالند را با بازیکنان زیاد ببندید، شکاف هایی را برای سایر بازیکنان در کلاس جهانی باز می کنید.

عکس فایل مورخ 05-10-2022 ارلینگ هالند منچسترسیتی.  ویکتور کلاسون، کاپیتان تیم فوتبال کپنهاگ، اعتراف کرد که متوقف کردن منچسترسیتی و ارلینگ هالند قاتل، سخت‌ترین وظیفه فوتبالی او بوده است.  تاریخ صدور: دوشنبه 10 اکتبر 2022.
تصویر:
هالند در 9 بازی لیگ برتر 15 گل به ثمر رسانده است

“از نظر فیزیکی، او [Haaland] استانداردهای جدیدی را تعیین می کند. ترکیبی از اینکه او واقعاً فیزیکی، فنی و هوش هیجانی است. جهت گیری او در زمین، او به سختی در آفساید است و این را واقعا خوب می خواند.

“خیلی چیزهای خوب او را به یک مهاجم تبدیل می کند. برخی از بهترین بازیکنان جهان در گلزنی و پاس کردن. دی بروین، گوندوگان، فودن، محرز. این کاملا مناسب است، بدون شک.”

در همین حال، گواردیولا حاضر نشد به پیشنهاداتی مبنی بر اینکه هالند می تواند در یک محیط بزرگ و جوی که آنفیلد می تواند ایجاد کند با مشکل مواجه شود، کشیده شود.

سرجیو آگوئرو، رکورددار گلزنی سیتی، هرگز در 11 سفر حرفه ای خود به آنفیلد موفق به گلزنی نشد، اما گواردیولا احساس نمی کند هالند، که با ذهنیت خود، اسپانیایی را شگفت زده کرد، احتمالاً از خشکسالی مشابه مرسی ساید رنج می برد.

لطفاً از مرورگر کروم برای پخش‌کننده ویدیویی در دسترس‌تر استفاده کنید

هالند به سریع‌ترین بازیکن تاریخ لیگ برتر تبدیل شد که به رکورد 15 گل رسیده است، پس از پشت سر گذاشتن یک پاس باورنکردنی 21 گل مقابل ساوتهمپتون در پیروزی 4-0 در ورزشگاه اتحاد.

سرمربی سیتی گفت: “نمی دانم – این باید برای سرجیو سوال باشد.” “یازده در مقابل یازده است، زمین یکسان است. به این دلیل است که حریف سخت است، نه به خاطر استادیوم. من هرگز در آنفیلد بازی نکرده ام بنابراین چنین احساسی نداشته ام. اما نباید اینطور باشد. [the same for Haaland].

“بزرگترین چالش [for Haaland] در سریع ترین زمان ممکن سازگار می شود. شناخت هم تیمی های خود، دانستن نحوه بازی ما و سبک زندگی در انگلیس. این مهمترین چیز است. سپس باید تا جایی که می توانید در خودتان بهترین عملکرد را داشته باشید.

“وقتی بازیکنی می آید، من همیشه انتظار بهترین ها را دارم. تا اینجای کار، اعداد باورنکردنی هستند و او مرتب بازی می کند. او می تواند پیشرفت کند و لحظات بد زیادی در راه است. همین حالا، به سراغ این یکی بروید.”

بازی لیورپول و منچسترسیتی را به صورت زنده در اسکای اسپورت این آخر هفته در سوپر یکشنبه از ساعت 4 بعد از ظهر، شروع ساعت 16:30 تماشا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.