یورگن کلوپ متخاصم قول داده است که لیورپول در فصل آینده قوی‌تر باز خواهد گشت و به هواداران گفته است که هتل‌ها را برای فینال لیگ قهرمانان سال آینده در استانبول رزرو کنند.

لیورپول از هفتمین تاج اروپایی محروم شد، زیرا رئال مادرید بار دیگر به لطف ضربه وینیسیوس جونیور در یک نمایش لیگ قهرمانان اروپا که با هرج و مرج خارج از ورزشگاه دو فرانس خدشه دار شد، پادشاه قاره شد.

شروع بازی به دلیل مسائل امنیتی قابل توجه در خارج از ورزشگاه پاریس 37 دقیقه به تعویق افتاد، جایی که لیورپول در نهایت با نتیجه 1-0 مغلوب شد.

قرمزهای کلوپ نتوانستند پاسخی به ضربه نیمه دوم بیابند زیرا کارلو آنچلوتی که تنها یک سال پس از ترک اورتون در پنجمین فینال لیگ قهرمانان اروپا به ثبت رسید و چهاردهمین قهرمانی غول اسپانیایی در جام اروپا را زیر نظر داشت.

این پایانی دلخراش برای یک فصل به یاد ماندنی برای لیورپول بود که قبل از اینکه با یک امتیاز توسط منچسترسیتی به عنوان قهرمانی لیگ برتر برسد و در پایتخت فرانسه شکست بخورد، قهرمان جام کارابائو و جام حذفی شد.

با این حال کلوپ به تیمش برای حضور دوباره در فصل آینده اعتماد کامل دارد.

او گفت: “بد نیست که به فینال برسیم – این یک نوع موفقیت است، اگرچه موفقیتی که شما می خواهید نیست.” بی تی اسپورت.

“من احساس قوی دارم که دوباره خواهیم آمد. پسرها واقعاً رقابتی هستند و گروه برجسته ای هستند – آنها دوباره در فصل آینده خواهند بود. و ما دوباره می رویم. فصل بعد کجاست؟ استانبول؟ هتل را رزرو کنید!”

یورگن کلوپ، سرمربی لیورپول، پس از فینال لیگ قهرمانان اروپا ناراحت به نظر می رسد
تصویر:
کلوپ پس از سوت پایان بازی ناامید به نظر می رسد

او اضافه کرد: «حال و هوای رختکن باعث می‌شود در این لحظه احساس شود که فصل خوبی نیست – برای آن به چند دقیقه یا چند ساعت زمان نیاز داریم.»

“ما یک بازی خوب و نه عالی انجام دادیم. یک بازی بی نقص با نحوه چیدمان حریف با ترکیب عمیق، ضد حملات و توپ های بلند امکان پذیر نبود – این مشکل بود. مانند گل مردود در نیمه اول. توپ بلندی بود که در وهله اول نمی توانستیم از آن دفاع کنیم. ما شوت های زیادی داشتیم، اما واضح ترین ضربه ها را نداشتیم – تنها سه ضربه (تیبو) کورتوا را مجبور به مهار توپ کردند.

“ما یک گل دریافت کردیم. (فدریکو) والورده می خواست شوت بزند، وینیسیوس آنجا بود و تمام.

“بچه ها همه چیز را امتحان کردند، به خصوص در 1-0 شکست، سپس ما طوری بازی کردیم که می خواستیم بازی قبلی را انجام دهیم. ما هافبک های خود را خیلی عمیق در اختیار داشتیم. این تهدیدی است که آنها با ضد حملات هستند. ما می خواستیم در نیمه دوم شجاع تر باشیم. این چیزی است که ما در نیمه دوم گفتیم. ما دور آنها بازی کردیم. باید بیشتر در ترکیب بازی می کردیم تا دور آنها.”

تیم کلوپ روز یکشنبه به خانه بازمی گردد و به رژه در اطراف شهر می رود.

باشگاه و شورا تصمیم گرفتند پس از اینکه قرمزها قهرمانی کارابائو و جام حذفی را در این فصل تضمین کردند، رژه را ادامه دهند.

کلوپ گفت: “و فردا، فصل را جشن خواهیم گرفت.”

“خوب است که ما مجبور نیستیم فوراً این کار را انجام دهیم. اما پس از یک خواب شبانه و شاید صحبت یا سخنرانی دیگری از من، پسرها متوجه خواهند شد که این کاری که انجام داده اند چقدر خاص بوده است. حتی اگر هیچ کس در این سیاره این را درک نکند. ما فردا یک رژه داریم، هنوز هم این کار را انجام خواهیم داد و من واقعاً امیدوارم که همه کسانی که شانس رسیدن به لیورپول را دارند فردا آنجا باشند و با ما فصل فوق العاده ای را که همه با هم داشتیم جشن بگیرند. آنطور که می خواستیم تمام نشد. اما بله، این واقعیت است.

اما همانطور که گفتم، باشگاه در شرایط خوبی است، ما دوباره خواهیم رفت.

رابرتسون: رئال می داند چگونه در فینال ها پیروز شود

اندی رابرتسون پس از شکست لیورپول در پاریس، دیدی از رختکن لیورپول ارائه کرد و می‌گوید که تجربه رئال مادرید در فینال‌های لیگ قهرمانان اروپا در نهایت درخشید.

او گفت بی تی اسپورت: «معلوم است [the dressing room] ساکت است، ویران شده است – وقتی به فینال می آیید و برنده نمی شوید این اتفاق می افتد.

ما موقعیت‌هایی داشتیم، امشب مقابل یک دروازه‌بان باورنکردنی قرار گرفتیم، او چند سیوهای باورنکردنی انجام داد.

“اما اگر صادق باشیم، فکر می‌کنم می‌توانستیم کمی بهتر بازی کنیم، به خصوص نیمه دوم. من فکر می‌کردم نیمه اول خوب بازی کردیم، کنترل را در دست داشتیم، ما کسانی بودیم که فشار می‌دادیم. نیمه دوم، ما عالی شروع نشد، آنها کمی بیشتر بازی را کنترل کردند.

وقتی شما مقابل یک تیم باتجربه قرار می گیرید، آنها می دانند که چگونه در فینال ها پیروز شوند. وقتی آنها جلوی چشمشان را گرفتند، این را نشان دادند.”

آنچلوتی: من رکورددار هستم

کارلو آنچلوتی سرمربی رئال مادرید پیروزی در فینال لیگ قهرمانان اروپا را جشن گرفت
تصویر:
کارلو آنچلوتی سرمربی رئال مادرید پیروزی در فینال لیگ قهرمانان اروپا را جشن گرفت

سرمربی رئال مادرید آنچلوتی خود را “مرد رکورددار” توصیف کرد و از پیروزی تیمش تجلیل کرد زیرا او اولین سرمربی شد که برای چهارمین بار قهرمان لیگ قهرمانان شده است.

او گفت: “باورم نمی شود. ما فصل فوق العاده ای را پشت سر گذاشتیم.”

ما در نیمه اول خیلی متحمل شدیم اما در نهایت شایسته پیروزی در این رقابت بودیم.

“من مرد رکورددار هستم. من این شانس را داشتم که سال گذشته به اینجا آمدم و طبق معمول یک باشگاه فوق العاده با یک تیم واقعا خوب با کیفیت و شخصیت ذهنی زیادی پیدا کردم.

“فصل برتر بود.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.