د. ژوئن 14th, 2021


سه باشگاه آخر که در سوپرلیگ ایستاده اند حاضر نیستند عقب نشینی کنند و یوونتوس ، رئال مادرید و بارسلونا صبح امروز با انتشار بیانیه مشترک “فشارها و تهدیدهای مداوم” از سوی یوفا را محكوم كردند.

9 باشگاه از 12 باشگاهی که پشت لیگ جداشده رادیکال بودند ، که سه هفته پیش رونمایی شد و ظرف 48 ساعت فروپاشید ، دیروز با یوفا توافق نامه هایی را انجام داد که جریمه آنها برای اقداماتشان است اما در ساختار لیگ قهرمانان باقی می ماند. با این حال دو تیم ثروتمند اسپانیا و یوونتوس – که همه آنها فشارهای مالی قابل توجهی را در ماه های اخیر احساس کرده اند – هنوز از لیگ سوپرلیگ خارج نشده اند ، موضعی که قرار است مجازات آنها را حتی از هیئت حاکمه فوتبال اروپا مجازات کند.

یوونتوس ، رئال مادرید و بارسلونا در بیانیه مشترک گفتند: “ما متاسف هستیم که دیدیم دوستان و شرکای بنیانگذار پروژه سوپرلیگ اکنون هنگام امضای تعدادی تعهد به یوفا در چنین موقعیت ناسازگار و متناقضی قرار گرفته اند.”

“با این حال ، با توجه به اینکه مسائل مادی که باعث شد 12 باشگاه بنیانگذار هفته های گذشته سوپر لیگ را اعلام کنند ، از بین نرفته است ، ما تکرار می کنیم که ، برای احترام به تاریخ خود ، پیروی از تعهدات خود در برابر سهامداران و طرفداران خود ، به خاطر فوتبال ، و برای پایداری مالی بخش ، ما وظیفه داریم که علی رغم فشارها و تهدیدهای غیر قابل قبول و مداوم دریافت شده از یوفا ، به روشی مسئولانه عمل کنیم و در جستجوی راه حل های مناسب استقامت داشته باشیم. “

READ  شانس یورو 2020 ، انتخاب های تخصصی ، پیش بینی ها: چه کسی از مرحله گروهی صعود می کند و همه را پیروز می شود؟

فلورنتینو پرز ، رئیس رئال مادرید قرار بود اولین رئیس سوپرلیگ با آندره آگنلی ، سرمربی یوونتوس ، یکی از دو معاون رئیس جمهور باشد که در کنار او خدمت می کردند. دو باشگاه آنها از مهمترین عوامل پیشنهاد بودند كه با عقب نشینی هر شش طرف انگلیسی به دلیل واكنش قابل توجه طرفداران ، آنها به سرعت از هم پاشیدند.

اتلتیکو مادرید ، آث میلان و اینترمیلان نیز روز جمعه قراردادهای تسویه حساب با یوفا را امضا کردند و متعهد شدند که فقط در مسابقات فعلی شرکت کنند و پنج درصد درآمد خود را از یک فصل بازی در فوتبال اروپا بازگردانند. رئال مادرید ، یوونتوس و بارسلونا اگر انصراف ندهند در معرض محرومیت از حضور پر سود در لیگ قهرمانان و سایر رقابت های یوفا هستند.

این سه باشگاه گفتند: “باشگاه های مingسس تحت فشارها ، تهدیدها و تخلفات غیرقابل قبول شخص ثالث برای کنار گذاشتن پروژه متحمل رنج شده و همچنان رنج می برند و بنابراین از حق و وظیفه خود در ارائه راه حل برای اکوسیستم فوتبال از طریق پیشنهادات مشخص و گفتگوی سازنده. این امر تحت حاکمیت قانون قابل تحمل نیست و دادگاه ها قبلاً به نفع پیشنهاد سوپرلیگ رای صادر کرده اند و به فیفا و یوفا دستور داده اند که مستقیماً یا از طریق نهادهای وابسته به آنها از هرگونه اقدامی که می تواند مانع این ابتکار عمل شود خودداری کنند. در حالی که روند دادرسی در جریان است. “

در مورد لیگ پیشنهادی ، که شامل ساختار کاملاً بسته ای است که 15 باشگاه “بنیانگذار” را از سقوط محافظت می کند ، بیانیه می افزاید: “ما کاملاً از تنوع واکنش به ابتکار سوپرلیگ و در نتیجه نیاز آگاهیم. برای تأمل در دلایل برخی از آنها. ما آماده هستیم که در صورت لزوم ، رویکرد پیشنهادی را مورد بازبینی قرار دهیم. با این وجود ، اگر از نیازها و بحران های سیستمی در بخش فوتبال آگاه باشیم ، که باعث شد ما اعلام کنیم سوپرلیگ ، ما چنین مأموریتی را رها کردیم تا پاسخی موثر و پایدار به س existالات وجودی که صنعت فوتبال را تهدید می کند ، ارائه دهیم. “

READ  امتیاز لیورپول و استون ویلا: الکساندر-آرنولد و صلاح پیروزی دیرهنگام شاگردان کلوپ را نجات دادند

By nassaji

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *