ایگا سویاتک از لهستان با کسب دومین قهرمانی گرند اسلم فصل در مسابقات آزاد آمریکا، جایگاه خود را در صدر بازی زنان کسب کرد.

این بازیکن 21 ساله اونس ژابور را 6-2 7-6 (7-5) در یک ساعت و 50 دقیقه در فلاشینگ میدوز شکست داد تا اولین جام بزرگ خود در زمین سخت را به دو موفقیت خود در اوپن فرانسه اضافه کند.

دومین پیروزی او در رولان گاروس در ماه ژوئن بخشی از 37 بازی شکست ناپذیری بود و مناسب است که در تورنمنتی که سرنا ویلیامز تعظیم کرد، سویاتک اولین زن پس از آمریکایی در سال 2014 است که هفت عنوان در یک فصل را کسب می کند.

ایگا سویاتک، از لهستان، پس از شکست دادن اونس جابر، از تونس، در فینال انفرادی زنان در مسابقات تنیس آزاد آمریکا، شنبه، 10 سپتامبر 2022، در نیویورک، جام قهرمانی را می بوسد.  (AP Photo/Charles Krupa)
تصویر:
سویاتک دهمین قهرمان جوان فلاشینگ میدوز است

این بازیکن 21 ساله گفت: “من فقط انتظار زیادی ندارم، به خصوص قبل از این تورنمنت، زمان بسیار چالش برانگیزی بود. بازگشت پس از بردن یک گرند اسلم همیشه دشوار است.

“مطمئناً این تورنمنت واقعاً چالش برانگیز بود. این نیویورک است، آنقدر بلند و دیوانه کننده است. من آنقدر افتخار می کنم که می توانم از نظر ذهنی با آن کنار بیایم.”

لهستانی رو به Jabeur گفت: “من می دانم که این یک رقابت بسیار خوب است. من تقریباً مطمئن هستم که ما تعداد بیشتری از آنها خواهیم داشت و شما در برخی از آنها پیروز خواهید شد، بنابراین نگران نباشید.”

Swiatek vs Jabeur: آمار مسابقه

سویاتک آمار مسابقه جابر
1 آس 0
2 خطاهای دوگانه 4
58% درصد برد سرویس اول 53%
47% درصد برد سرویس دوم 32%
5/12 امتیاز شکست به دست آورد 3/9
19 مجموع برندگان 14
30 خطاهای غیر اجباری 33
81 مجموع امتیازات کسب شده 66
ایگا سویاتک، از لهستان، سمت راست، پس از پیروزی در فینال انفرادی زنان در مسابقات تنیس آزاد ایالات متحده، شنبه، 10 سپتامبر 2022، در نیویورک، به اونس جابر، از تونس سلام می کند.  (AP Photo/Matt Rourke)
تصویر:
سویاتک (سمت راست) و جابور پس از فینال در کنار تور در آغوش می گیرند

در حالی که نفر اول آزادانه می چرخید، به سختی اولین سرویس را از دست می داد و هر بار برگشتی انجام می داد، جابور با همه این چیزها دست و پنجه نرم می کرد و در سه بازی اول فقط دو امتیاز کسب کرد.

او خودش را ثابت کرد و Swiatek را با چهار برنده کاملاً شکست داد، اما موج دوباره به سرعت تغییر کرد.

جابر که در دومین فینال متوالی گرند اسلم خود پس از باخت به النا ریباکینا در ویمبلدون بازی می کند، زمانی که می تواند شخصیت پر جنب و جوش خود را بیان کند، در بهترین حالت خود قرار دارد، حریف را با ضربه های دراپ شات و ضربه های هوشمندانه به تور، اما سرعت و دقت توپ سویاتک را اذیت می کند. او را پشت خط پایه نگه می داشت.

دراپ‌شات‌هایی که او امتحان کرد، مانند حرکات ناامیدکننده بود و بیشتر در تور فرود آمد، در حالی که سرویس او، که یک سلاح قوی در این دو هفته بود، نیز کار نمی‌کرد.

ایگا سویاتک در طول مسابقه قهرمانی انفرادی زنان در مسابقات آزاد ایالات متحده 2022، شنبه، 10 سپتامبر 2022 در فلاشینگ، نیویورک.  (دارن کارول/USTA از طریق AP)
تصویر:
شماره 1 جهان پس از یک تای بریک فشرده در ست دوم پیروز شد

به طور قابل توجهی، سویاتک در بیش از نیمی از بازی های برگشتی که بازی می کند، بریک سرویس می دهد و ناامیدی ژابور با پیشروی قطبی در شروع ست دوم افزایش می یابد.

زمانی که ژابور امتیازات شکست را 3-0 نجات داد، کمی بیشتر از یک بارقه امید به نظر می رسید. اما با فریادهای مکرر جمعیت که سویاتک ظاهراً ناآرام بود، سطح شماره 1 جهان شروع به کاهش کرد.

ژابور با نتیجه 4-4 به تساوی رسید و اگر هر یک از سه امتیاز شکستی که در بازی بعدی ایجاد کرد را می گرفت، ممکن بود مسابقه به یک تصمیم گیرنده برسد.

اما سویاتک ادامه داد و با وجود از دست دادن یک امتیاز مسابقه در 5-6، شانس دوم خود را در تای بریک تبدیل کرد.

دو هفته شگفت انگیز، پشتیبان فینال من در ویمبلدون. من به سختی کار خواهم کرد و به زودی به آن عنوان خواهیم رسید.

اونس جابر

جابر گفت: “می خواهم از تماشاگران برای تشویق من تشکر کنم. من واقعاً تلاش کردم اما ایگا کار را برای من آسان نکرد. او امروز شایسته پیروزی بود. من در حال حاضر او را خیلی دوست ندارم اما خوب است.”

“دو هفته شگفت انگیز، پشتیبان فینال من در ویمبلدون. من به سختی کار خواهم کرد و به زودی به این عنوان خواهیم رسید.”

جابر خواستار تبدیل شدن به اولین زن آفریقایی و عرب برنده یک گرند اسلم شد و افزود: “من سعی می کنم خودم را برای انجام کارهای بیشتر تحت فشار قرار دهم. امیدوارم بتوانم نسل های بیشتری را الهام بخشم. این فقط آغاز بسیاری از چیزها است. “

روند پیروزی هیوت و رید به پایان می رسد

آلفی هیوت و گوردون رید پس از مسابقه قهرمانی دو نفره مردان با ویلچر در مسابقات آزاد US 2022، شنبه، 10 سپتامبر 2022 در فلاشینگ، نیویورک، با جام های خود عکس می گیرند.  (گرت الوود/USTA از طریق AP)
تصویر:
آلفی هیوت و گوردون رید نتوانستند به شش نفر متوالی برسند

پیروزی آلفی هیوت و گوردون رید در مسابقات دو نفره با ویلچر در US Open با شکست نهایی توسط مارتین د لا پوئنته و نیکلاس پیفر به پایان رسید.

هیوت و رید از سال 2017 هر سال این عنوان را به دست آورده بودند، اما نتوانستند آن را به شش عنوان متوالی برسانند و با نتیجه 4-6 7-5 (10-6) به اسپانیایی De La Puente و Peifer فرانسوی سقوط کردند.

رید علیرغم اینکه مجبور شد به دلیل مصدومیت از بازی انفرادی دور اول خود مقابل د لا پوئنته بازنشسته شود، بازی می کرد.

هیوت شانس دیگری در فینال انفرادی مردان در روز یکشنبه دارد، زمانی که او تلاش خواهد کرد شینگو کونیدا ژاپنی را از تکمیل گرند اسلم تقویم باز دارد.

دانه بالا بن بنترام اولین قهرمان گرند اسلم با ویلچر تک نفره پسران شد و همکار بریتانیایی داهنون وارد را 6-4 6-1 شکست داد.

جان پیرز، چپ، و استورم سندرز، از استرالیا، پس از پیروزی در فینال دونفره مختلط در برابر کرستن فلیپکنز، از بلژیک، و ادوارد راجر-واسلین، از فرانسه، در مسابقات تنیس آزاد آمریکا، شنبه، 10 سپتامبر، جام قهرمانی را می بوسند. ، 2022، در نیویورک.  (AP Photo/Matt Rourke)
تصویر:
جان پیرز (سمت چپ) و استورم سندرز اولین قهرمانی گرند اسلم خود را به عنوان تیم کسب کردند

جان پیرز و طوفان سندرز با پیروزی 4-6 6-4 (10-7) مقابل کریستن فلیپکنز بلژیکی و ادوارد راجر-واسلین فرانسوی، اولین استرالیایی از سال 2001 بود که عنوان قهرمانی دونفره مختلط را به دست آورد.

سندرز یک روز پس از شکست در نیمه نهایی دو نفره زنان گفت: بازی در بزرگترین زمین جهان تجربه بسیار به یاد ماندنی است. “ما سال آینده برمی گردیم.”

فراموش نکنید که ما را در skysports.com/tennis، حساب توییتر ما دنبال کنید @skysportstennis & Sky Sports – در حال حرکت! اکنون برای دانلود در دسترس است – آیفون و آیپد و اندروید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.