کارلوس آلکاراز، نوجوان اسپانیایی، اولین قهرمانی گرند اسلم خود را در مسابقات آزاد آمریکا یکشنبه شب به دست آورد تا جوانترین مردی شود که تا به حال در رنکینگ شماره یک جهان قرار گرفته است.

آلکاراز و حریفش کاسپر رود با هر دو پیشنهاد برای اولین عنوان گرند اسلم و صدرنشینی در رده بندی وارد مسابقه شدند و این بازیکن 19 ساله بود که با نتیجه 6-4 2-6 7-6 پیروز شد. (7-1) 6-3 در ورزشگاه آرتور اش.

این بازیکن اسپانیایی بیش از یک سال جوانتر از لیتون هویت است که در سال 2001 در صدر جدول رده بندی قرار گرفت.

کارلوس آلکاراز از اسپانیا پس از شکست دادن کاسپر رود از نروژ، جام قهرمانی را در اختیار دارد و فینال انفرادی مردان مسابقات تنیس اوپن ایالات متحده، یکشنبه، 11 سپتامبر 2022، در نیویورک را برنده شد. (AP Photo/Charles Krupa)
تصویر:
آلکاراز با شوت زنی آکروباتیک، نشاط جوانی و پایان های آخر شب، طرفداران خود را در نیویورک به وجد آورده است.

آلکاراز گفت: “این چیزی است که از کودکی آرزویش را داشتم. شماره یک جهان باشم، قهرمان گرند اسلم شوم.”

“تمام کارهای سختی که با تیمم، خانواده ام انجام دادم. من فقط 19 سال سن دارم، بنابراین بسیاری از تصمیمات با تیمم، والدینم است. این چیزی است که برای من بسیار خاص است.”

آلکاراز با لبخند اعتراف کرد که “کمی” خسته است، اما گفت: “همیشه می‌گفتم در دور پایانی یک گرند اسلم وقت خستگی نیست، باید همه چیز را در زمین بدهی، هر آنچه در درون داری. “

رود و آلکاراز: آمار مسابقه

رود آمار مسابقه الکاراز
4 آس 14
2 خطاهای دوگانه 3
66% درصد برد سرویس اول 74%
65% درصد برد سرویس دوم 51%
3/10 امتیاز شکست به دست آورد 3/11
37 مجموع برندگان 55
29 خطاهای غیر اجباری 41
122 مجموع امتیازات کسب شده 127

آلکاراز که یک سال پیش با صعود به مرحله یک چهارم نهایی در فلاشینگ میدوز در کانون توجه قرار گرفت، با بالا بردن جام های مسترز در میامی و مادرید نشان داد که آماده کسب بزرگترین عناوین است، جایی که رافائل نادال و نواک جوکوویچ را پشت سر هم شکست داد. ، و علیرغم سالهای حساس خود ثابت کرده است که یک بازیکن کامل است.

این مسابقه در یک روز بارانی در نیویورک زیر سقف در ورزشگاه آرتور اشه برگزار شد و آلکاراز با استراحت در بازی سوم به برتری زودهنگام رسید.

رود پس از اینکه داور یک پرتاب دوبل را از دست داد، به صورت ورزشی به حریف خود امتیاز داد، اما آلکاراز در حالی که ست اول را به دست آورد، واقعاً به کمک نیازی نداشت.

او سپس در ست دوم 2-2 امتیاز بریک کرد اما رود آن را نجات داد و از آنجا حرکت برگشت.

چندین رالی تمام زمینی وجود داشت که آلکاراز آن را به این تورنمنت عادت کرده است و در یکی از آنها در بازی بعدی رود به موفقیت دست یافت.

او سپس با کاهش انرژی آلکاراز، چهار بازی متوالی را پشت سر گذاشت. نوجوان در اوایل بازی سوم شکست خورد، اما سپس آن را با یک بک هندی خسته به تور بازگرداند و در بقیه ست، آلکاراز آویزان بود.

رود دو ست پوینت را در امتیاز 5-6 به ارمغان آورد، اما آلکاراز شجاعانه هر دو را با یورش به تور نجات داد و زمان مناسبی را برای پیروزی در اولین تای بریک خود در مسابقات پیدا کرد، البته با کمک زیاد حریفش.

کارلوس آلکاراز، از اسپانیا، پس از تعقیب شوت کاسپر رود، از نروژ، در جریان فینال انفرادی مردان در مسابقات تنیس آزاد آمریکا، یکشنبه، 11 سپتامبر 2022، در نیویورک، به زمین می افتد. (AP Photo/Charles Krupa)
تصویر:
این نوجوان اسپانیایی همچنین در طول دو هفته گذشته در نیویورک قدرت قابل توجهی از استقامت بدنی خود را نشان داده است

اولین قهرمانی مردان گرند اسلم در US Open

2022: کارلوس آلکاراز

2021: دانیل مدودف

2020: دومینیک تیم

2014: مارین چیلیچ

2012: اندی موری

2009: خوان مارتین دل پوترو

2003: اندی رادیک

2001: لیتون هویت

2000: Marat Safin

1997: پت رافتر

1990: پیت سامپراس

1979: جان مک انرو

1975: مانوئل اورانتس

1972: Ilie Nastase

1971: استن اسمیت

1968: آرتور اش

البته من ناامید هستم که شماره یک نیستم، اما شماره دو هم خیلی بد نیست و به تعقیب اولین عنوان گرند اسلم خود ادامه خواهم داد.

کاسپر رود

آلکاراز اکنون دوباره روی انگشتانش قرار گرفته بود و فشار در نهایت نتیجه داد وقتی او در ست چهارم پیش افتاد و 4-2 پیش افتاد و پیروزی تاریخی خود را به پایان رساند.

این بازیکن اسپانیایی جوان‌ترین قهرمان گرند اسلم از زمان قهرمانی نادال در 17 سال پیش، و جوان‌ترین قهرمان مسابقات آزاد آمریکا از زمان پیت سامپراس در سال 1990 است، در حالی که این دومین فینال مردان جوان در دوره آزاد بود.

رود گفت: “توضیح همه چیز سخت است، اما همه چیز خیلی خوب پیش می رود. امروز روز خاصی بود. من و کارلوس می دانستیم که چه چیزی در خطر است.

جالب است که هر دو فینالیست شماره دو و شماره یک خواهند بود. البته من ناامید هستم که شماره یک نیستم اما شماره دو نیز خیلی بد نیست و به تعقیب اولین عنوان گرند اسلم خود ادامه خواهم داد.”

آلکاراز می شود…

 • بیست و هشتمین شماره 1 جهان در رده بندی ATP
 • جوانترین شماره 1 تاریخ ATP رنکینگ (از اوت 1973)
 • جوان ترین قهرمان گرند اسلم مردان پس از رافائل نادال 19 ساله در سال 2005 آزاد فرانسه
 • جوان ترین قهرمان مردان اوپن آمریکا از پیت سامپراس 19 ساله در سال 1990
 • اولین شماره 1 جدید جهان پس از اوپن آمریکا پس از مربی او، خوان کارلوس فررو، در سال 2003.
 • آلکاراز چهار ماه و سه روز داشت که فررو در 8 سپتامبر 2003 پس از رسیدن به فینال اوپن آمریکا (با شکست به اندی رادیک) شماره 1 شد.
 • قهرمان پنجاه و هفتمین گرند اسلم مردان (دوران آزاد)
 • سی امین قهرمان مردان آزاد آمریکا (دوران آزاد)
 • دهمین قهرمان مردان آزاد آمریکا در 15 تورنمنت گذشته

هیوت سومین عنوان اوپن آمریکا را به دست آورد:خیلی راضی کننده است’

قهرمان الفی هیوت در حین اهدای جایزه پس از مسابقه قهرمانی انفرادی مردان با ویلچر در مسابقات آزاد US 2022، یکشنبه، 11 سپتامبر 2022 در فلاشینگ، نیویورک، عکس می گیرد. (مانوئلا دیویس/USTA از طریق AP)
تصویر:
آلفی هیوت عنوان قهرمانی تک نفره ویلچر مردان در نیویورک را به دست آورد

بریتانیا آلفی هیوت ششمین عنوان گرند اسلم خود را در مسابقات انفرادی با ویلچر در US Open به دست آورد تا شینگو کونیدا ژاپنی را از گرند اسلم تقویم محروم کند.

کونیدا به دنبال تبدیل شدن به اولین مردی بود که هر چهار عنوان اصلی تک‌نفره را در یک سال به دست می‌آورد، اما با پیروزی هیوت 7-6 (7-2) 6-1 در فلاشینگ میدوز، یک مسابقه کوتاه ماند.

این سومین قهرمانی اوپن آمریکا را به بازیکن نورفولک داد که با سه تاج اوپن فرانسه به قهرمانی رسید، در حالی که او همچنین با گوردون رید 15 عنوان قهرمانی دونفره کسب کرده است.

آلفی هیوت در جریان مسابقه قهرمانی انفرادی مردان با ویلچر در مسابقات آزاد US 2022، یکشنبه، 11 سپتامبر 2022 در فلاشینگ، نیویورک بازمی گردد. (مانوئلا دیویس/USTA از طریق AP)
تصویر:
هیوت پیروزی خود بر شینگو کونیدا از ژاپن را “بسیار رضایت بخش” خواند.

هیوت که در فینال استرالیا و ویمبلدون مقابل کونیدا شکست خورده بود، گفت: “خیلی راضی کننده است.

“داشتن آن حماسه در ویمبلدون، و پس از آن این که خیلی نزدیک باشم و از خط عبور نکنم، مطمئناً به من انگیزه داد. بعد از آن کمی با بیماری دست و پنجه نرم کردم، اما هر روز و هر دقیقه از هر روز می خواستم به آن برسم. واقعاً برای این کار به دادگاه تمرین برگشت.

این را می‌توانستید در ست اول ببینید، مخصوصاً، زیرا من واقعاً آن را می‌خواستم. در ست دوم کمی احساساتم را آرام کردم، اما عالی بود.

“من آدم بدی نیستم. واقعاً نمی‌خواستم آن را لزوماً از او بگیرم. برای او احساس بدی دارم زیرا او سفیری باورنکردنی برای ورزش ما است.

او می‌داند که این شانس او ​​بود، اما متأسفانه امروز با من روبرو شد.

باربورا کریچیکووا از جمهوری چک چپ شد و کاترینا سینیاکوا از جمهوری چک پس از شکست دادن تیلور تاونسند از ایالات متحده و کیتی مک نالی از ایالات متحده در فینال زنان جام را می بوسیدند' دوبل در مسابقات قهرمانی تنیس آزاد ایالات متحده، یکشنبه، 11 سپتامبر 2022، در نیویورک. (AP Photo/Matt Rourke)
تصویر:
باربورا کریچیکووا (سمت چپ) و کاترینا سینیاکوا یک بازگشت هیجان انگیز را برای قهرمانی در مسابقات دو نفره زنان برگزار کردند.

جفت چک باربورا کریچیکووا و کاترینا سینیاکوا اولین عنوان دوگانه و سومین ماژور سال خود را به دست آوردند و گرند اسلم حرفه ای را با رالی تکمیل کردند تا دو نفر آمریکایی کیتی مک نالی و تیلور تاونسند را 3-6 7-5 6-1 شکست دهند.

آنها یک فصل بدون شکست را در گرند اسلم ها به پایان رساندند و عناوین اوپن استرالیا و ویمبلدون را به دست آوردند، اما پس از مثبت شدن تست کووید-19 کرجیچیکووا در اوپن فرانسه بازی نکردند.

فراموش نکنید که ما را در skysports.com/tennis، حساب توییتر ما دنبال کنید @skysportstennis & Sky Sports – در حال حرکت! اکنون برای دانلود در دسترس است – آیفون و آیپد و اندروید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.