کاسپر رود پس از پیروزی 7-6 (7-5) 6-2 5-7 6-2 مقابل کارن خاچانوف در نیمه نهایی مسابقات آزاد آمریکا در روز جمعه به دومین فینال گرند اسلم سال خود راه یافت.

این بازیکن نروژی که در اوایل سال جاری در فینال اوپن فرانسه مغلوب رافائل نادال شد، روز یکشنبه با برنده مسابقه بین کارلوس آلکاراز اسپانیایی یا فرانسیس تیافو، امید خانگی، دومین گازش را در گرند اسلم گیلاس دریافت خواهد کرد.

رود اکنون مطمئناً از رافائل نادال پیشی خواهد گرفت و به صدر جدول رده بندی می رسد، مگر اینکه آلکاراز 19 ساله این عنوان را کسب کند.

رود گفت: “این یک مسابقه عالی دیگر از طرف من بود. فکر می کنم هر دوی ما در ابتدا کمی عصبی بودیم. این مسابقه احتمالاً بزرگترین مسابقه دوران حرفه ای ما است.”

“در ست‌های دوم و چهارم فوق‌العاده بود و کارن در ست سوم پیشرفت کرد. من بسیار خوشحالم. فکر می‌کردم مسابقات اوپن فرانسه تنها فینال اسلم دوران حرفه‌ای من بوده است. چند ماه بعد دوباره برگشتم. توصیفش فراتر از کلمات است.”

خاچانوف و رود: آمار مسابقه

خاچانوف آمار مسابقه رود
15 آس 10
3 خطاهای دوگانه 1
68% درصد برد سرویس اول 83%
48% درصد برد سرویس دوم 59%
3/5 امتیاز شکست به دست آورد 6/13
43 مجموع برندگان 53
41 خطاهای غیر اجباری 34
104 مجموع امتیازات کسب شده 128
کاسپر رود، از نروژ، یک شوت را به کارن خاچانوف، از روسیه برمی گرداند تا در نیمه نهایی مسابقات قهرمانی تنیس آزاد ایالات متحده، جمعه، 9 سپتامبر 2022، در نیویورک، این ست را برنده شود.  (AP Photo/John Minchillo)
تصویر:
رود اوایل سال جاری در مسابقات آزاد فرانسه نایب قهرمان رافائل نادال شد

این یک شانس بزرگ برای هر دو نفر بود – برای اولین بار از زمان افتتاحیه مسابقات در سال 1881، هر چهار مرد برای اولین بار در نیمه نهایی در نیویورک شرکت کردند – و اعصاب اولیه مشهود بود.

رود 2-0 پیش افتاد و سپس با شکست خاچانوف، دارنده مدال نقره المپیک تابستان گذشته، چهار بازی از پنج بازی بعدی را انجام داد – اما نروژی برگشت.

تای بریک نیز فشرده بود، اما این رود بود که پس از یک رالی فوق العاده 55 شوت، آن را در سومین ست پوینت خود به دست آورد.

سپس به نظر می رسید که نفر پنجم کنترل کامل مسابقه را در ست دوم به دست می گیرد تا خاچانوف بتواند به مقام سوم برسد.

رود در شروع چهارم قوی‌تر ظاهر شد، اما در گیم سوم با فورهند هیولایی سرویس را شکست و تنها سه ساعت کمتر از آن برای کسب پیروزی کنار کشید.

سالزبری و رام از عنوان قهرمانی دونفره مردان اوپن آمریکا دفاع می کنند

راجیو رام و جو سالزبری در یک مسابقه نیمه نهایی دونفره مردان در مسابقات آزاد US 2022، پنجشنبه، 8 سپتامبر 2022 در فلاشینگ، نیویورک.  (گرت الوود/USTA از طریق AP)
تصویر:
جو سالزبری (سمت چپ) و راجیف رام با موفقیت از عنوان قهرمانی مردان آزاد US دفاع کردند.

جو سالزبری و راجیو رام تنها دومین تیم در دوره باز شدند که با موفقیت از عنوان قهرمانی دو نفره مردان آزاد آمریکا دفاع کردند.

با نیل اسکوپسکی و شریک هلندی اش وسلی کولهوف در آن سوی تور، مطمئناً یک برنده بریتانیایی وجود داشت و این سالزبری و رام آمریکایی بودند که در صدر رقابت تنگاتنگ قرار گرفتند و با نتیجه 7-6 پیروز شدند (7- 4) 7-5.

این سومین عنوان قهرمانی گرند اسلم با هم برای رام و سالزبری است که در سال 2020 نیز قهرمان مسابقات آزاد استرالیا شدند، و آنها جای پای بزرگان استرالیایی تاد وودبریج و مارک وودفورد، آخرین تیمی که موفق به کسب عناوین متوالی در نیو شده اند را دنبال می کنند. یورک در سال های 1995 و 1996.

هر دو بازیکن بریتانیایی احترام خود را به ملکه نشان دادند، سالزبری با بازوبند مشکی و اسکوپسکی یک نوار مشکی روی پیراهنش.

سالزبری گفت: “مطمئناً کمی عجیب است، مخصوصاً بعد از برد دیروز. ما از آن بالاتر بودیم. این یک مسابقه باورنکردنی بود. ما از آن برد بسیار خوشحال بودیم.

“بدیهی است که در آن زمان بیرون آمدن از دادگاه و دیدن اخبار بسیار ناراحت کننده بود. و فکر می کنم همه کاملاً مطمئن نبودند که چگونه عمل کنند.

جشن گرفتن بیش از حد یا حداقل نشان دادن آن بیش از حد مناسب به نظر نمی رسد، زیرا بدیهی است که همه در خانه و در سراسر جهان در حال حاضر در سوگ هستند و زمان بسیار غم انگیزی است.

راجیو رام و جو سالزبری قبل از مسابقه قهرمانی دونفره مردان در مسابقات آزاد US 2022، جمعه، 9 سپتامبر 2022 در فلاشینگ، نیویورک.  (سایمون بروتی/USTA از طریق AP)
تصویر:
سالزبری و رام در مجموع سومین عنوان گرند اسلم خود را به دست آوردند

این بازیکن 30 ساله لندنی اضافه کرد: قطعا قرار گرفتن در این شرایط کمی احساس غریبی می کند، بدیهی است که ما از موفقیتی که به دست آورده ایم بسیار خوشحالیم اما در همان لحظه زمان غم انگیزی است.

این پیروزی همچنین به این معنی است که سالزبری، که دو عنوان میکس دونفره را نیز کسب کرده است، در رده بندی شماره 1 جهان باقی مانده است. اسکوپسکی اگر او و کولهوف جام را بلند می کردند از او پیشی می گرفت.

هیوت برای ششمین سال متوالی به فینال ویلچر رفت

آلفی هیوت در جریان مسابقه انفرادی مردان با ویلچر در مسابقات آزاد ایالات متحده 2022، چهارشنبه، 7 سپتامبر 2022 در فلاشینگ، نیویورک.  (پیت استیپلز/USTA از طریق AP)
تصویر:
آلفی هیوت رقابت خود را با شینگو کونیدا از ژاپن در فینال انفرادی ویلچر مردان اوپن آمریکا تجدید خواهد کرد.

آلفی هیوت پس از پیروزی راحت مقابل نیکلاس پیفر فرانسوی برای ششمین سال متوالی به فینال انفرادی ویلچر مردان اوپن آمریکا راه یافت.

شایان ذکر است، هیوت از نورفولک در هر دیدار خود از فلاشینگ میدوز به فینال رسیده است و در سال های 2017 و 2018 عنوان قهرمانی را کسب کرده اما سه فینال دیگر را از دست داده است.

در یک تساوی گسترده، او هنوز نتوانسته است یک ست را در سه مسابقه حذف کند و به پیروزی 6-3 6-1 در برابر پیفر رسید.

هیوت اکنون رقابت خود را با شینگو کونیدا از ژاپن، که اولین نفری است که مسابقات گرند اسلم تقویم را در تک نفره ویلچر مردان تکمیل می کند، تجدید خواهد کرد.

آلفی هیوت در جریان مسابقه انفرادی مردان با ویلچر در مسابقات آزاد ایالات متحده 2022، چهارشنبه، 7 سپتامبر 2022 در فلاشینگ، نیویورک.  (پیت استیپلز/USTA از طریق AP)
تصویر:
هیوت ستاره نورفولک برای ششمین سال متوالی در فینال حضور دارد

هیوت، 24 ساله، سال گذشته در اینجا و همچنین در فینال اوپن استرالیا و اوپن فرانسه در این فصل، مقابل کونیدا شکست خورد.

در همین حال، اولین فینال انفرادی با ویلچر پسران در یک گرند اسلم یک رابطه تماما بریتانیایی بین بن بارترام و داهنون وارد خواهد بود.

فراموش نکنید که ما را در skysports.com/tennis، حساب توییتر ما دنبال کنید @skysportstennis & Sky Sports – در حال حرکت! اکنون برای دانلود در دسترس است – آیفون و آیپد و اندروید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *