د. سپتامبر 20th, 2021


نواک جوکوویچ در المپیک 2020 توکیو به الکساندر زورف سقوط کرد ، اما روز جمعه انتقام خود را گرفت و اکنون یک برد دور از تاریخ است. جوکوویچ در نبرد مهیج پنج ست در ورزشگاه آرتور آش ، زورف را با نتیجه 4-6 ، 6-2 ، 6-4 ، 4-6 ، 6-2 شکست داد و به فینال اوپن ایالات متحده رسید. جوکوویچ می تواند به شماره 1 فهرست جام های تمام دوران گرند اسلم برسد و با پیروزی در فینال ، اولین قهرمان گرند اسلم سال تقویمی در 52 سال گذشته باشد.

زورف ست اول را با نتیجه 6 بر 4 انجام داد اما جوکوویچ به عقب برگشت و دومین و سوم را به ترتیب با امتیازهای 6-2 و 6-4 به دست آورد. آن ست سوم شامل یک رالی تاریخی با 53 شلیک بود که طولانی ترین دوره در نیمه نهایی اوپن آمریکا و دوران حرفه ای جوکوویچ بود. پس از مسابقه ، جوکوویچ گفت که در طول آن رالی 53 شلیک “طوفان” یا “گردباد” را تجربه می کند.

با یک ست چهارم قوی 6-4 ، زورف یک پنجم را مجبور کرد تا مشخص کند چه کسی به فینال اوپن آمریکا می رود. جوکوویچ متحرک در مقابل تلاش شجاعانه زورف برای تسلط بر ست آخر ، 6-2 ایستاد و بلیط خود را مشت کرد. جوکوویچ در حال حاضر 36-10 در تمام بازی های پنج ست و در مجموع 7-3 مقابل زورف به ثمر رسانده است.

جوکوویچ در مورد زورف گفت: “او مرد فوق العاده ای است و حتی بازیکن بهتری است.” “می دانستم که امروز با آمدن به زمین ، نبرد بزرگی خواهد بود”

READ  بحرین میزبان مقدماتی آسیا در گروه C - اخبار ورزشی

پیروزی در فینال یکشنبه جوکوویچ را برای بیست و یکمین جام گرند اسلم به ارمغان می آورد و او را برای رکورد تک نفره از رافائل نادال و راجر فدرر – که هر دو با مصدومیت امسال یو اس اوپ را از دست دادند – جلوتر می برد. این چهارمین قهرمانی جوکوویچ در مسابقات آزاد آمریکا خواهد بود.

زورف ، که هنوز در جستجوی اولین عنوان قهرمانی خود در گرند اسلم است ، پس از کسب افتخارات نایب قهرمانی در تورنمنت سال گذشته ، توانست در دومین فینال پیاپی US Open موفق شود. برای تعیین آن مسابقه ، اولین تای بریک پنج ست در تاریخ نهایی US Open به طول انجامید ، زیرا دومینیک تیم با پیروزی 2-6 ، 4-6 ، 6-4 ، 6-3 ، 7-6 (6) پیروز شد.

جوکوویچ دارای رکورد بی عیب و نقص تورنمنت بزرگ 27-0 در سال 2021 است. اگر جوکوویچ عنوان قهرمانی اوپن ایالات متحده را بدست آورد ، او اولین بازیکن تک نفره مردان پس از راد لاور در سال 1969 خواهد بود که یک سال گرند اسلم برای یک سال تقویم ثبت کرده است.

این اولین بار نبود که جوکوویچ و زورف در یک مسابقه پر مخاطره با هم درگیر شدند. زورف ، آلمانی 24 ساله که با پیروزی در 16 بازی گذشته خود به میدان رفت ، جوکوویچ را از نیمه نهایی المپیک 2020 توکیو حذف کرد. زورف سرانجام طلای المپیک را بدست آورد.

در اوایل روز جمعه ، دانیل مدودف ، شماره 2 جهان ، با پیروزی 6-4 ، 7-5 ، 6-2 بر فلیکس اوگر الیاسیمه ، شماره 12 ، به فینال اوپن آمریکا صعود کرد. این سومین فینال گرند اسلم حرفه ای او خواهد بود و او به دنبال اولین برد خود است.

READ  ایران روز پنجشنبه رقبا را در مرحله 3 انتخابی جام جهانی می شناسد - اخبار ورزشی

این بازیکن 25 ساله روسی یک رقیب بزرگ برای جوکوویچ خواهد بود. او تنها یک ست در این تورنمنت از دست داد و به فینال اوپن 2019 ایالات متحده رسید ، مسابقه ای که در آن به نفع رافائل نادال بود.

مدودو سه بار جوکوویچ را در مسابقات ATP شکست داده است. این زوج در فوریه استرالیا اوپن هم بازی شدند و جوکوویچ با پیروزی 7-5 ، 6-2 ، 6-2 این عنوان را از آن خود کرد.

فینال انفرادی مردان اوپن آمریکا قرار است ساعت 16 بعد از ظهر شرقی در فلاشینگ ، ورزشگاه آرتور آش نیویورک برگزار شود.

By nassaji

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *