د. سپتامبر 20th, 2021


گتی ایماژ

لیاله فرناندز کانادایی ، 19 ساله ، تاریخچه مسابقات آزاد آمریکا را به فینال می رساند. شماره 2 جهان آرینا سابالنکا آخرین قربانی فرناندز بود ، زیرا این نوجوان او را در سه ست (7-6 (3) ، 4-6 ، 6-4) در نیمه نهایی پنجشنبه شکست داد و به اولین فینال گرند اسلم خود رسید.

فرناندز با رتبه 73 با پس از شروع مسابقات بدون هیچ نتیجه ای ، با شکست دو قهرمان برتر در نائومی اوساکا و الینا سویتولینا ، به همراه قهرمان سابق گرند اسلم در آنجلیک کربر ، جهان را شوکه کرد. فرناندز جوانترین زنی بود که دو دانه برتر را پس از سرنا ویلیامز 17 ساله در سال 1999 انجام داد.

پیروزی فرناندز بر سابالنکا بلاروس سومین برد باورنکردنی او را در پنج تیم برتر کسب کرد. این برد برای فرناندز و کشورش بزرگ بود ، زیرا تنها زن دیگر کانادایی که به فینال انفرادی US Open رسید ، بیانکا آندریسکو در سال 2019 بود.

فرناندز در فینال شنبه با اما راداکونو 18 ساله بریتانیایی که شماره 17 ماریا ساکاری از یونان را ناراحت کرد بازی می کند. رادوکانو ، که تقریباً به اندازه فرناندز تأثیرگذار بوده است ، پیش از این در فلاشینگ میدوز چهار رقیب برتر 50 نفره را پشت سر گذاشته است.

پس از پیروزی در نیمه نهایی ، فرناندز به دلیل کمک به پیروزی به نیویورک تقدیر کرد.

فرناندز گفت: “آنها برای من تشویق کردند و هرگز تسلیم نشدند.” “آنها هرگز به خاطر من تسلیم نشدند. آنها برای من جنگیدند. و به لطف شما ، من توانستم برنده شوم.”

READ  بارسلونا در مقابل گرانادا: پخش مستقیم لالیگا ، کانال تلویزیونی ، نحوه تماشای آنلاین ، اخبار ، شانس

سابالنکا ، رهبر WTA در پیروزی های امسال ، به عنوان یکی از محبوب ترین بازیکنان به میدان آمد. او به دنبال اولین فینال گرند اسلم خود بود ، اما فرناندز برنامه های دیگری داشت.

فرناندز در پاسخ به این سوال که چگونه پیروز شده است ، گفت: “من نمی دانم چگونه این کار را کردم.”

فینال انفرادی زنان اوپن آمریکا قرار است شنبه ساعت 16 بعد از ظهر برگزار شود

By nassaji

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *