پس از تساوی دلگرم‌کننده مقابل آلمان در آخر هفته، ایتالیا برای دومین روز از مرحله گروهی لیگ ملت‌های یوفا میزبان مجارستان در ورزشگاه دینا مانوتزی در چزنا بود. میزبان از ابتدا تا انتها تیم بهتری بود و توانست سه امتیاز را به لطف گل های نیکولو بارلا و لورنزو پلگرینی در نیمه اول کسب کند، حتی اگر گل به خودی جانلوکا مانچینی نتیجه را 2-1 کند.

ترکیب های شروع

روبرتو مانچینی با حفظ فرم 4-3-3 یک بار دیگر با پرسنل بازی کرد. جیانلوئیجی دوناروما تنها شروع کننده خودکار باقی می ماند در حالی که چهار دفاع متشکل از داوید کالابریا، جیانلوکا مانچینی، الساندرو باستونی و لئوناردو اسپیناتزولا بودند.

برایان کریستانته به عنوان لنگر در وسط پارک با حمایت پلگرینی و بارلا بازی کرد. ویلفرد گنونتو، بازیگر نوجوان، اولین بازی کامل خود را در جناح چپ انجام داد، در حالی که ماتئو پولیتانو در بال مقابل با جاکومو راسپادوری که خط مقدم بود، به میدان رفت.

در سمت مقابل، مارکو روسی مجارها را در مقابل هموطنان خود و هم تیمی سابقش در سمپدوریا، مانچینی رهبری کرد. او ترکیب 3-4-2-1 را به رهبری کاپیتان آدام زالای و حمایت دومینیک زوبوسلای و رولاند سالایی انتخاب کرد.

شروع

پس از 20 دقیقه بیشتر تحت سلطه ایتالیا، تیم آتزوری اولین فرصت واقعی خود را روی دروازه مجارستان داشت که مانچینی از بالای نشانگر خود بلند شد و ضربه سر را به سمت دروازه هدایت کرد.

پنج دقیقه بعد، تیم میهمان با فرصت خطرناکی پاسخ داد. لوئیک نگو سالای را راه اندازی کرد که یک درایو کم شرورانه از لبه منطقه به راه انداخت، اما دوناروما پایین آمد تا آن را متوقف کند. اگر چه دفاع از دفع توپ به هم ریخت، اما میزبان از حمله سریع جان سالم به در برد.

بارلا بازکن

در پایان نیمه، سرانجام به لطف ضربه شگفت انگیز بارلا، نتیجه تغییر کرد. اسپینازولا هافبک اینتر را در لبه محوطه جریمه گرفت و مدافعان به او زمان و فضای کافی دادند تا یک گلزن به سمت گوشه بالا پرتاب کند. دروازه بان کمی روی توپ ضربه ای داشت، اما قدرت از او گذشت.

شاگردان مانچینی باید در دقیقه 42 اختلاف را دو برابر می کردند که لمس درخشان راسپادوری باعث شد پلگرینی از دروازه عبور کند، اما کاپیتان رم تصمیم گرفت بدون خودخواهی توپ را به گنونتو ارسال کند. با این حال، مدافعان روی جوان قبل از اینکه بتواند به درستی عمل کند، روی او بودند.

پلگرینی دو برابر ایتالیا صدرنشین شد

با این وجود، ایتالیا همچنان موفق شد درست قبل از سوت نیمه، گل دوم را از دروازه بان مجارستان عبور دهد. پولیتانو از کنار نشانگر خود در جناح راست عبور کرد و قبل از ارسال توپ به سمت دهانه دروازه به سمت خط کناری دوید. به طرز عجیبی، توپ از میان تماشاگران فرار کرد، اما پلگرینی بی نشان پیدا کرد که با یک ضربه کم اما بالینی گلزنی کرد.

مانچینی گل به خودی

نیمه دوم با بازی های مشابه آغاز شد و ایتالیایی ها به هجوم خود روی دروازه حریف ادامه دادند. پولیتانو تقریباً نتیجه را 3-0 کرد، اما ضربه او از چوب خارج شد.

در کمال تعجب، این مجارستان بود که به لطف گل به خودی ایتالیا، یکی را عقب کشید. آتیلا فیولا تعویضی یک سانتر از جناح راست به سمت محوطه جریمه ارسال کرد. اگرچه خطرناک نبود، اما جیانلوکا مانچینی شیرجه زد تا آن را پاک کند، اما در نهایت توپ را به سمت تور خود هدایت کرد.

اولین برد ایتالیا

مجارستان علیرغم اینکه نتیجه را باریک کرد، آنقدر انرژی نداشت که واقعاً برای گل تساوی تلاش کند و این ایتالیا بود که به اضافه کردن گل های بیشتر به تعداد گل های خود نزدیکتر بود. مانوئل لوکاتلی پس از بیرون آمدن از روی نیمکت بهترین فرصت را در دقایق پایانی داشت، اما نگهبان مجارستانی موفق شد آن را بدست آورد.

در پایان روز، آتزوری به شایستگی به راه های پیروزی بازگشتند و اولین پیروزی خود را در این دوره از لیگ ملت ها به دست آوردند و اکنون برای بازی برگشت فینال یورو 2020 در روز شنبه به سمت انگلیس حرکت خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *