کنسرسیوم تاد بوهلی قراردادی را برای خرید چلسی از رومن آبراموویچ امضا کرده است.

قرارداد پیشنهادی قبل از تکمیل باید توسط دولت بریتانیا و لیگ برتر تایید شود.

گروهی که توسط مالک جزئی LA Dodgers – که شامل حمایت از Clearlake Capital، یک شرکت سرمایه گذاری آمریکایی می شود – رقابت دیرهنگام را از پیشنهاد دهنده 4.25 میلیارد پوندی سر جیم رتکلیف و کنسرسیوم های دیگر به رهبری استیون پاگلیوکا و سر مارتین بروتون شکست داد تا در این نبرد پیروز شود. تا مالک جدید باشگاه لیگ برتر شوند.

چلسی تا 31 مه فرصت داشت تا پیشنهاد جدیدی را پیدا کند زیرا مجوز دولت انگلیس برای فعالیت باشگاه در آن تاریخ تمام شد. با توجه به اینکه گروه راین – که توسط آبراموویچ برای نظارت بر فروش باشگاه استخدام شده است – پیشنهاد دهنده ترجیحی خود را انتخاب کرده است، دولت می تواند مجوز جداگانه ای برای فروش باشگاه لیگ برتر صادر کند.

لیگ برتر در تاریخ 8 ژوئن برگزار می شود تا فصل جدید را تشکیل دهد و تا آن زمان چلسی باید مجوز حضور در رقابت های بعدی را داشته باشد.

اخبار اسکای اسپورت در ماه آوریل گزارش داد که کنسرسیوم بوهلی به عنوان گروه ترجیحی برای خرید چلسی انتخاب شده است، علیرغم پیشنهاد دیرهنگام 4.25 میلیارد پوندی ثروتمندترین مرد بریتانیایی راتکلیف برای باشگاه غرب لندن – اگرچه این پیشنهاد به هیچ وجه رد شد.

پیشنهاد Boehly چیست و چه کسی بخشی از آن است؟

  • پیشنهاد آقای بوهلی باعث می شود که حق رای به طور مساوی بین او و Clearlake Capital، یک شرکت سهام خصوصی کالیفرنیایی تقسیم شود.
  • Clearlake که هیچ شجره مالکیت مستقیمی در دارایی های اصلی ورزشی ندارد، مالک اکثریت سهام چلسی خواهد بود.
  • این گروه توسط گلدمن ساکس و رابی وارشاو مشاوره می شود، جایی که صدراعظم سابق – و هوادار چلسی – جورج آزبورن، اکنون به عنوان شریک کار می کند.

در پایان ماه گذشته به کنسرسیوم Pagliuca گفته شد که برای تبدیل شدن به مناقصه ترجیحی گروه Raine از رقابت خارج شده است. با این حال، کنسرسیوم بروتون – به رهبری رئیس سابق لیورپول و بریتیش ایرویز، سر مارتین، و از جمله سهامداران میلیاردر کریستال پالاس، دیو بلیتزر و جاش هریس – هنوز در رقابت بودند.

لوئیس همیلتون یکی از سرمایه گذارانی بود که از تلاش بروتون برای خرید چلسی حمایت کرد و گفته می شود که 10 میلیون پوند به این پیشنهاد متعهد شده است. سرنا ویلیامز اسطوره تنیس نیز در میان حامیان کنسرسیوم بروتون بود.

گروهی به رهبری خانواده ریکتز که مالک شیکاگو کابز هستند و کن گریفین میلیاردر صندوق سرمایه گذاری سیتادل با بانک سرمایه گذاری ایالات متحده لازارد در چهار جمع نهایی بودند اما در ماه مارس پیشنهاد خود را پس گرفتند. به دلیل ناتوانی اعضای کنسرسیوم در مورد توافق نهایی، این برنامه ها از بین رفت.

تصویر:
سر جیم رتکلیف پیشنهادی 4.25 میلیارد پوندی برای چلسی ارائه کرد.

انتظار می‌رود که چلسی تا پایان این ماه صاحبان جدیدی داشته باشد – تقریباً سه ماه پس از آن که آبراموویچ مالک روسی، که 19 سال در راس استمفوردبریج بوده است، برای اولین بار این باشگاه را در 2 مارس به فروش رساند.

این مرد 55 ساله در 10 مارس توسط دولت بریتانیا تحریم شد و داونینگ استریت ادعا کرد که ارتباط ثابت شده ای بین میلیاردر روسی-اسرائیلی و ولادیمیر پوتین دارد.

آبراموویچ درخواستی برای بازپرداخت قرضی چلسی نخواهد داشت

این هفته، آبراموویچ، مالک جدا شده چلسی، انکار کرد که می خواهد وام 1.5 میلیارد پوندی خود را به آبی ها بازپرداخت کند و متعهد شده است که درآمد حاصل از فروش باشگاه را به خیریه بدهد.

مالک روسی گفت که درخواستی برای بازپرداخت وام خود به چلسی نخواهد داشت و درآمد حاصل از فروش باشگاه به یک بنیاد خیریه برای “همه قربانیان جنگ در اوکراین” اختصاص خواهد یافت.

لطفاً از مرورگر کروم برای پخش‌کننده ویدیو در دسترس‌تر استفاده کنید

کاوه صلحکول اظهارات رومن آبراموویچ را پس از اینکه این بازیکن روسی تکرار کرد که انتظار ندارد پس از فروختن باشگاه، وام هایی که به چلسی داده شده است، بازپرداخت شود را زیر سوال برد.

پس از گزارش هایی که الیگارشی به دنبال جبران پولی بود که به باشگاه قرض داده بود، این بازیکن 55 ساله تعهد خود را برای دادن پول حاصل از فروش به سازمان های خیریه تکرار کرد.

در بیانیه ای که توسط آبراموویچ و چلسی در عصر پنجشنبه منتشر شد، سخنگوی روس گفت: “اول، نیات آقای آبراموویچ در رابطه با اهدای درآمد حاصل از فروش چلسی به خیریه تغییر نکرده است.

از زمان اعلام اولیه، تیم آقای آبراموویچ نمایندگان ارشد نهادهای سازمان ملل متحد و سازمان‌های خیریه بزرگ جهانی را که وظیفه تشکیل یک بنیاد و تنظیم برنامه‌ای برای فعالیت‌های آن را بر عهده داشتند، شناسایی کرده‌اند. کارشناس مستقل اصلی با نمایندگان دولت گفتگو کرده است. ساختار و طرح های اولیه

رومن آبراموویچ در زمین پس از پیروزی تیم هایش در فینال لیگ قهرمانان 2021 (تصویر: دیوید کلاین/CSM از طریق ZUMA Wire)
تصویر:
رومن آبراموویچ در زمین پس از پیروزی تیم هایش در فینال لیگ قهرمانان 2021 (تصویر: دیوید کلاین/CSM از طریق ZUMA Wire)

«آقای آبراموویچ در این کار دخالتی نداشته و به طور مستقل توسط کارشناسانی با سال ها تجربه کار در سازمان های بشردوستانه مدیریت شده است.

ثانیاً، آقای آبراموویچ درخواستی برای بازپرداخت هیچ وامی به او نکرده است – چنین پیشنهاداتی کاملاً نادرست است – همانطور که پیشنهادهایی مبنی بر اینکه آقای آبراموویچ قیمت باشگاه را در آخرین لحظه افزایش داده است. به عنوان بخشی از هدف آقای آبراموویچ برای یافتن یک متولی خوب برای باشگاه چلسی، با این حال، او در طول این فرآیند هر پیشنهاد دهنده را تشویق کرده است که در باشگاه سرمایه گذاری کند – از جمله در آکادمی، تیم زنان، توسعه مجدد ضروری ورزشگاه و همچنین حفظ کار بنیاد چلسی.

دولت بریتانیا اجازه نخواهد داد که این فروش انجام شود مگر اینکه کاملاً مطمئن باشد که آبراموویچ هیچ یک از درآمدها را دریافت نخواهد کرد.

بنر رومن آبراموویچ در استمفورد بریج
تصویر:
بنر رومن آبراموویچ در استمفورد بریج

این سخنگو در این بیانیه افزود: به دنبال تحریم‌ها و سایر محدودیت‌های اعمال شده بر آقای آبراموویچ توسط بریتانیا از زمان اعلام فروش باشگاه، این وام نیز مشمول تحریم‌های اتحادیه اروپا شده است و نیاز به تاییدیه‌های بیشتری دارد.

“این بدان معنی است که وجوه مسدود خواهد شد و تابع یک رویه قانونی است که توسط مقامات اداره می شود. این بودجه هنوز برای بنیاد در نظر گرفته شده است. دولت از این محدودیت ها و همچنین پیامدهای قانونی آگاه است.

“برای روشن بودن، آقای آبراموویچ هیچ دسترسی یا کنترلی به این سرمایه‌ها ندارد و پس از فروش هیچ دسترسی یا کنترلی بر این سرمایه‌ها نخواهد داشت. علیرغم تغییر شرایط از زمان اعلام اولیه او – او همچنان متعهد به یافتن یک نگهبان خوب برای باشگاه چلسی است. و مطمئن شوید که درآمد حاصل از آن به اهداف خوب اختصاص می یابد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *