اگر تا به حال در مورد آن نشنیده اید دربی دل آمبریا بین پروجا و ترنانا به این دلیل است که هرگز در سری آ بازی نشده است. این دربی منطقه ای باشگاه های پروجا و ترنی را که دو شهر اصلی در منطقه اومبریا در مرکز ایتالیا هستند، مقابل یکدیگر قرار می دهد.

اما در حالی که پروجا سال‌های شکوه خود را در سری آ سپری کرده است و بازیکنانی مانند پائولو روسی قهرمان جام جهانی 1982 و هیدیوشی ناکاتا، ملی پوش ژاپنی را در خود جای داده است، ترنانا با وجود 97 سال سن، هنوز از صدر جدول ایتالیا لذت نبرده است. (اما، آنها در حال حاضر در صدر جدول سری B هستند، پس چه کسی می داند؟)

در 20 اکتبر 1991، دو طرف در استادیوم رناتو کوری در پروجا به مصاف هم رفتند تا یک نسخه هیجان انگیز از این بازی باشد. دربی دل آمبریا. هر دو باشگاه در سری C1 (سومین هرم فوتبال ایتالیا) بازی می کردند اما جاه طلبی واضحی برای صعود داشتند.

مربیگری توسط روبرتو کلاگلونا کهنه کار، ترنانا روسووردی (قرمز و سبزها) در کمال تعجب با سزار گوستاوو قزی، مهاجم آرژانتینی پیش افتادند و علیرغم بازی با یک نفر کمتر در نیمه دوم به دلیل اخراج، تا پایان وقت زیر باران شدید از آن دفاع کردند.

این اولین بار در 20 سال گذشته بود که ترنانا موفق شد پروجا را در خانه خود شکست دهد. برد آنها در دربی به نوید خوبی برای آینده تبدیل شد روسووردی در نهایت به سری B صعود کرد، در حالی که پروجا در گروه سوم شد و تنها با یک امتیاز صعود را از دست داد.

ما را دنبال در اخبار گوگل برای اطلاعات بیشتر در مورد سری آ و فوتبال ایتالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.