دستان خود را بالا ببرید، آن دسته از شما که تا به حال در مورد Avellino شنیده اید. در واقع، شما باید کاملاً مسن باشید تا شاهد این بازی جانبی مستقر در کامپانیا در سری آ باشید.

و با این حال، سبز پوشان لوپی بین پایان دهه 1970 و 1980 یک حضور منظم و خوشایند در لیگ برتر ایتالیا بوده است. اولینو پس از رسیدن به سری A در سال 1978، برای ده فصل متوالی در بخش نخبگان ظاهر شد و در پایان فصل 1987-1988 دوباره به سری B سقوط کرد.

و حتی با وجود اینکه از آن زمان دیگر در لیگ برتر دیده نشده اند، پژواک آن ها شنیده می شود Legge del Partenio (“قانون پارتنیو”) هنوز در ذهن هواداران و بازیکنانی که در آن روزها مجبور بودند در خانه تسخیرناپذیر خود، استادیو پارتنیو، با آولینو روبرو شوند، تازه است.

هر زمان که تیمی با دست خالی از آولینو به خانه برمی‌گشت – اتفاقی که حتی برای تیم‌هایی مانند میلان، اینتر یا یوونتوس بیشتر از چیزی که تصور می‌شود اتفاق می‌افتد – معمول بود که بگوییم آنها به “قانون پارتنیو” تن داده‌اند.

همانطور که انتظار می رود، شروع آولینو در سری آ آسان نبود. چهار بازی طول کشید لوپی برای کسب اولین امتیاز کامل خود در مرحله نخبگان کلسیو.

در 22 اکتبر 1978، آنها پس از کسب سه شکست متوالی در اولین کمپین برتر خود، ورونا را در پارتنیو دریافت کردند. اما گل های جانلوکا دی پونتی و جوزپه ماسا کار را برای او انجام داد بیانکووردی، که بدین ترتیب می توانند سواری ده ساله هیجان انگیز خود را در سری آ آغاز کنند.

ما را دنبال در اخبار گوگل برای اطلاعات بیشتر در مورد سری آ و فوتبال ایتالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *