در ورزشگاه استاد دو فرانس پاریس، دو تیم از پرافتخارترین تیم‌های جهان برای کسب بزرگترین جایزه فوتبال باشگاهی به مصاف هم رفتند که لیورپول هفتمین قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد و رئال مادرید به رکورد چهاردهمین قهرمانی دست یافت. ضربه نیمه دوم از سوی وینیسیوس جونیور نتیجه را به نفع قهرمان اسپانیایی که ادعای خود را به عنوان پادشاه نهایی فوتبال اروپا تثبیت کرد، حل کرد.

ترکیب های شروع

یورگن کلوپ با بهترین ترکیب 4-3-3 خود با نیروهای هجومی ترسناک محمد صلاح، سادیو مانه و لوئیز دیاز شروع کرد. کاپیتان جردن هندرسون در وسط پارک به فابینیو و تیاگو آلکانترا پیوست، در حالی که ویرجیل ون دایک یک خط دفاعی پر ستاره را هدایت می کرد که شامل ترنت الکساندر-آرنولد، ابراهیما کوناته و اندی رابرتسون بود.

به نوبه خود، آنچلوتی با ترکیب 4-3-3 خودش و با هدایت کریم بنزما شروع کرد. بمب افکن فرانسوی در حمله توسط فدریکو والورده و وینیسیوس حمایت شد. در خط میانی، کازمیرو بین لوکا مودریچ افسانه ای و تونی کروس صف آرایی کرد در حالی که خط دفاعی از دنی کارواخال، ادر میلیتائو، دیوید آلابا و فرلاند مندی تشکیل شده بود.

پایانی لیورپول

در 15 دقیقه ابتدایی، قرمزها برتری داشتند، اما بدون اینکه بتوانند موقعیت های گلزنی واقعی ایجاد کنند، تا اینکه الکساندر-آرنولد موفق شد صلاح را جلوی دروازه بگیرد. بازیکن سابق رم با یک ضربه متحیرانه آن را به سمت دروازه هدایت کرد اما تیبو کورتوا یک واکنش عالی را مهار کرد.

در دقیقه 20، مانه نشانگر خود را گرد کرد و سپس به سمت تیرک نزدیک شد. اما کورتوا به اندازه کافی تماس برقرار کرد تا دید که توپ از روی تیرک به شدت ناامید شد و تماشاگران انگلیسی را ناامید کرد.

جنجال VAR

پس از انبوهی از موقعیت‌های لیورپول، مادرید فکر می‌کرد که بنزما را پس از شکست در داخل محوطه جریمه از بن بست شکسته است. با این وجود، خط‌نما پرچم را بلند کرد و پس از بررسی طولانی VAR، تماس آفساید تایید شد و نیمه اول را با یک بن‌بست به پایان رساند.

مادرید در صدر

پس از شروع آهسته دوره دوم، لوس بلانکوس غول های لیگ برتر را با یک گل افتتاحیه شوکه کرد وینیسیوس. والورده به درون محوطه جریمه یورش برد و به نظر می رسید که به سمت دروازه آلیسون نشانه می رود، اما ضربه عرضی او دور شد، اما جوان برزیلی که یواشکی از کنار الکساندر-آرنولد در تیرک دور دروازه عبور کرد و از فاصله نزدیک مرتکب اشتباه نشد، پیدا شد.

روزگار ناامید برای لیورپول

در آخرین امتداد مسابقه، کلوپ تمام کارت‌های هجومی خود را بازی می‌کند و به ترکیب 4-2-4 روی می‌آورد و روبرتو فیرمینو و دیوگو جوتا به مانه و صلاح در حمله می‌پیوندند. دومی در دقیقه 80 خود را مقابل دروازه قرار داد اما کورتوا بار دیگر برتری را از آن خود کرد.

با این وجود، به نظر می رسید که لیورپول در دقایق پایانی تمام شده بود و موقعیت های کمتری ایجاد کرد و به مادرید اجازه داد در ضد حملات تهدید کند.

مادرید تاریخی، آنچلوتی افسانه ای

در پایان روز، هدف وینیسیوس تمام چیزی بود که او نوشت، با رئال مادرید که تاج خود را به عنوان پادشاه نهایی قاره کهن تثبیت کرد و جام قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را برای چهاردهمین بار بالای سر برد.

به نوبه خود، آنچلوتی خودش تاریخ را نوشت و چهارمین مدال شخصی خود را به عنوان سرمربی در رقابت های نخبگان فوتبال باشگاهی به دست آورد تا تنها رکورددار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *