روز محاسبه میلان قهرمان ایتالیا در برابر رقبای اصلی و نایب قهرمان فصل گذشته اینتر برای صد و هفتاد و هفتمین بار در سری آ. رویارویی شنبه در سن سیرو آخرین فصل از رقابت طولانی مدت بین دو تیمی است که به خود می بالند. 19 عنوان برتر هر کدام.

پس از یک دهه تسلط یوونتوس بر فوتبال ایتالیا، شعله های آتش دربی معروف دربی دلا مدونینا بیش از هر زمان دیگری شعله ور شده است. فصل گذشته، میلان و اینتر برای کسب اسکودتو دست و پنجه نرم کردند و استفانو پیولی با اختلاف کمی در صدر قرار گرفت. هیچ چیز نباید این اصطلاح را تغییر دهد، زیرا هر دو تیم به دنبال ستاره دوم روی پیراهن خود هستند.

علیرغم اینکه میلان در هر چهار بازی این فصل در سری آ شکست نخورده است، دفاع از عنوان قهرمانی میلان شروعی ضعیف داشته است. این روسونری در چهار بازی ابتدایی لیگ خود بین برد و تساوی متناوب بوده اند. در واقع، آنها باید از مایک میگنان برای جلوگیری از ناراحتی در تساوی 0-0 در بازی قبلی ساسولو تشکر کنند.

برخلاف میلان، اینتر فصل جدید را با سه برد امیدوارکننده از چهار بازی لیگ آغاز کرده است. با این حال، شکست انفرادی آنها در سری آ تا اینجا به دست تنها رقیب سرشناس، لاتزیو بود. شاگردان سیمونه اینزاگی در روز سوم بازی در ورزشگاه المپیکو با نتیجه ناامیدکننده 3-1 شکست خوردند، اما برگشتند و کرمونز تازه صعود کرده را در اواسط هفته 3-1 شکست دادند.

پیش نمایش مسابقه

میلان

میلان در هر دو بازی فصل گذشته کوپا ایتالیا مقابل اینتر خالی از سکنه شد و توانست در سه دیدار متوالی با رقبای شهر برای اولین بار از سال 1980 بدون گل شکست بخورد. روسونری برگزار کرد نراتزوری بدون برد در هر دو بازی سری آ در فصل 2021/22 (1 برد، 1 تساوی)، از جمله پیروزی 2-1 پشت سر هم در آخرین مسابقه لیگ آنها.

اگرچه میلان تنها میزبان نامی در این بازی است، اما میلان می تواند شش برد متوالی خانگی در سری آ را برای اولین بار از آگوست 2014 به دست آورد. پیولی شروع خوب تیمش را در این فصل بر پایه خط دفاعی محکمی قرار داده است که دروازه خود را بسته نگه داشته است. در دو بازی اخیر خود در لیگ

با این حال، برای پیدا کردن آن باید به آوریل 2018 برگردید روسونری آخرین بازی مقابل اینتر در سری آ. در واقع، میلان حداقل یک بار در 8 دیدار متوالی لیگ با میلان گل خورده است. نراتزوری از آنجا که. با بازگشت سایمون کایر پس از یک مصدومیت طولانی مدت، تیم پیولی ممکن است شانس حفظ حریف خود را داشته باشد.

اینتر

به جز شکست فوق الذکر در رم، اینتر در سه بازی باقی مانده خود در سری آ در این فصل حداقل دو گل زده است. تنها تعداد 9 گل ناپولی از تعداد 7 گل آن ها بیشتر است، که نشان می دهد مردان اینزاگی می توانند در روز شنبه صدمات زیادی به مدافعان قهرمان فعلی وارد کنند.

بازگشت به جوزپه مه آتزا پس از یک فصل بی نظیر در چلسی، روملو لوکاکو می تواند کاتالیزوری باشد که همه چیز را به چلسی تغییر دهد. نراتزوری لطف. او در آخرین بازی خود در دربی دلا مدونینا دو بار در برگه گل قرار گرفت و اینتر 3-0 میلان را شکست داد، که از قضا آخرین پیروزی آنها در لیگ H2H تا به امروز باقی مانده است.

اینزاگی در اینجا یک برنامه شخصی دارد. پس از شکست در دو دربی اول خود در سری آ، او می تواند اولین سرمربی اینتر باشد که از سال 1993 در سه بازی اول خود در لیگ مقابل میلان بدون برد می شود. شکست های پشت سر هم سری آ در دستان روسونری برای اولین بار از سال 2011.

اخبار تیم

پیولی سرمربی میلان هنوز آنته ربیچ و زلاتان ابراهیموویچ را در اختیار ندارد، در حالی که الساندرو فلورنزی در اواسط هفته در ساسولو دچار مصدومیت همسترینگ شد. امضای سرجینو دست می تواند اولین بازی خود را در پست دفاع راست انجام دهد روسونری به امید اینکه دیووک اوریگی را به زمان بازگرداند تا به تیم برسد.

در مورد اینتر، دالبرت تنها غایب قطعی است زیرا اینزاگی همچنان دعا می کند تا لوکاکو در مسابقه خود با زمان پیروز شود تا آمادگی کامل را به دست آورد. غیبت احتمالی این بازیکن بلژیکی می تواند خواکین کوریا را دوباره به ترکیب بازگرداند، با زدن 4 گل به میلان، این بازیکن آرژانتینی بیش از هر حریفی در سری آ.

ترکیب احتمالی میلان مقابل اینتر

آث میلان (4-2-3-1): مایک میگنان؛ تئو هرناندز، فیکایو توموری، پیر کالولو، سرجینو دست. ساندرو تونالی، اسماعیل بناسر; جونیور مسیاس، رافائل لیائو، چارلز دی کتلره؛ اولیویه ژیرو.

اینترمیلان (3-5-2): سمیر هندانوویچ; میلان اسکرینیار، استفان دی وریج، الساندرو باستونی؛ دنزل دامفریز، هاکان چالهان اوغلو، مارسلو بروزوویچ، نیکولو بارلا، فدریکو دیمارکو؛ لائوتارو مارتینز، خواکین کوریا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *