رود گولیت، اسطوره فوتبال هلند، پس از درگذشت اسطوره ایتالیایی به دلیل سرطان لوزالمعده، به جانلوکا ویالی ادای احترام کرد. ستاره سابق میلان و آژاکس تحسین خود را برای نماد سری آ، که روزی روزگاری گران‌ترین بازیکن جهان بود – انتقال از سمپدوریا به یوونتوس برای رکورد جهانی 12.5 میلیون پوند، ابراز کرد.

صحبت با برنامه تلویزیونی هلندی ‘روندو’ در کانال Ziggo (از طریق La Gazzetta dello Sportگولیت رابطه خود با مهاجم مرموز سابق را روشن کرد.

این من بودم که او را از یووه به چلسی آوردم و برای ما او بازیکن مهمی بود و همه او را دوست داشتند. زمانی که در میلان بودم او را به عنوان بازیکن دیدم و به چالش کشیدم: او مهاجم سمپدوریا با مانچینی بود. چه زوجی… و همچنین با تیم ملی: بازی‌های هلند و ایتالیا همیشه سخت بوده است و او فوق‌العاده بود، مهاجمی مثل تعداد کمی از افراد دیگر.»

گولیت در ادامه نحوه ژل زدن هر دوی آنها را توضیح داد و همچنین تعجب خود را از این که ویالی پس از چلسی هیچ باشگاه بزرگی برای مدیریت پیدا نکرد، بیان کرد.

جیانلوکا شخصیتی خاص بود، در رفتار و روابطی که با مردم برقرار می کرد، یک جنتلمن بود. او بعد از اینکه یک فصل و نیم به او آموزش دادم، جای من را به عنوان سرمربی چلسی گرفت، اما رابطه بین ما عالی بود. پوچ است که بعد از تمام جام هایی که در چلسی به دست آورد، فقط به واتفورد رفت و بعد از آن هیچ تماس دیگری دریافت نکرد. به همین دلیل خیلی خوب بود که او با تیم ملی قهرمان اروپا شد.

در نهایت به ویالی ادای احترام کرد.

“مرگ ویالی ضایعه بزرگی است و او خیلی زود رفت. ما می دانستیم که او بیمار است. من با یکی از دوستانم صحبت کردم که یک ماه پیش به ملاقاتش رفت و داستانش دردناک بود. جیانلوکا می دانست که قرار است با چه چیزی ملاقات کند. خیلی زود، وحشتناک، درست مثل سینیشا میهایلوویچ.

ما را دنبال در اخبار گوگل برای اطلاعات بیشتر در مورد سری آ و فوتبال ایتالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *