استادیوم آرچی مکانی است که معجزه‌گران فصل گذشته سالرنیتانا برای دفاع از قهرمان لیگ اروپا، رم به میدان می‌روند. درگیری هیجان انگیز یکشنبه سری آ به هر دو تیم فرصتی برای شروعی تازه می دهد زیرا هر کدام قصد دارند رتبه های نهایی خود را در فصل 2021/22 بهتر کنند.

اگرچه بسیاری آن‌ها را داغ‌ترین نامزدها برای بازگشت مستقیم به سری B در اواسط فصل گذشته می‌دانستند، سالرنیتانا از شروع ضعیفی برخوردار شد. دیوید نیکولا، مغز متفکر رستاخیز تیمش در نیمه دوم کمپین 2021/22، در پایان فصل گذشته، تیمی از سری آ را به یکی از لذت‌بخش‌ترین تیم‌های ایتالیا برای تماشا تبدیل کرد.

حتی شکست 4-0 در دیدار حساس روز آخر مقابل اودینزه برای سقوط سالرنیتانا به رده دوم ایتالیا کافی نبود. کار نیکولا در استادیوم آرچی یک اثر هنری بود. تیم او علیرغم گذراندن 33 روز بازی در منطقه سقوط، وضعیت خود را در لیگ برتر تمدید کرد، کاری که بسیاری نمی توانند به یاد داشته باشند که هیچ تیمی قبل از آنها انجام داده است.

در مورد رم چه باید گفت؟ سالها انتظار نتیجه داد زیرا آنها اولین قطعه نقره اروپایی را زیر نظر فردی غیر از ژوزه مورینیو به خانه بردند. پس از موفقیت خیره کننده لیگ کنفرانس اروپا در فصل گذشته، جالوروسی عملکرد خوبی در پنجره نقل و انتقالات داشته است.

پائولو دیبالا، نمانیا ماتیچ، زکی چلیک و جورجینیو واینالدوم در چند ماه گذشته به باشگاه پیوسته اند. مورینیو سرمربی رم با الهام از خریدهای چشمگیر تابستانی، با انتظارات زیادی وارد فصل جدید می شود.

پیش نمایش مسابقه

سالرنیتانا

سالرنیتانا در هر دو بازی لیگ در برابر رم فصل گذشته شکست خورد. پس از شکست شرم آور 4-0 در این مسابقه مشابه در نیمه اول دوره قبل، آنها برتری 1-0 نیمه تمام را به باخت 2-1 در ورزشگاه المپیکو تبدیل کردند. کامپانیایی ها اکنون در 5 بازی از 6 بازی تمام دوران خود در سری آ مقابل رم شکست خورده اند.

اگر آنها بخواهند مقابله کنند، سالرنیتانا باید از شروع سنتی کند خود در سری A سرپیچی کند. از زمان شکست دادن لاتزیو در اولین بازی خود در لیگ برتر در سال 1947، آنها هر دو بازی فصلی بعدی را در لیگ برتر ایتالیا از دست داده اند، از جمله شکست 3-1 مقابل رم در سال 1998. علاوه بر آن، سرمربی نیکولا هر سه بازی افتتاحیه سری آ را به عنوان سرمربی بدون گلزنی از دست داد.

اریک بوتهیم، طلسم سابق بودو/گلیمت می‌تواند کاتالیزوری باشد که ثروت سالرنیتانا را در این دوره تغییر دهد. اعجوبه نروژی فصل گذشته 15 گل در لیگ به ثمر رساند تا به جوان ترین بازیکنی تبدیل شود که بیش از 10 گل در الیتسرین نروژ به ثمر رسانده است. علاوه بر این، او دو گل و سه پاس گل در بازی 6-1 بودو مقابل رم در لیگ کنفرانس اروپا در فصل گذشته به ثمر رساند.

رم

علیرغم اینکه رم موفق به کسب عنوان قهرمانی لیگ کنفرانس اروپا شد، فصل گذشته مجبور شد در سری آ به رتبه شش گانه بسنده کند. این جالوروسی هرگز جزو چهار تیم برتر فصل 2021/22 نبودند، چیزی که مورینیو به شدت به دنبال تغییر این فصل است. امضاهای جدید باید بتوانند کمک کنند.

دیبالا پس از هفت سال حضور پر جام در یوونتوس، قصد دارد میراث خود در سری آ را در رم مستحکم کند. مهاجم آرژانتینی با همکاری تامی آبراهام، وظیفه دارد تا نسبت گلزنی نسبتا ضعیف رم را که 1.55 گل در هر بازی فصل گذشته بود، بهبود بخشد. گلزنی خارج از خانه اغلب در طول فصل 2021/22 ترسناک بود.

در واقع، رم قبل از شکست 3-0 تورینو در آخرین سفر لیگ خود در فصل گذشته، یک گل یا کمتر در 6 سفر پیاپی در سری آ به ثمر رساند. صرف‌نظر از پربار بودن، جالوروسی نسبت به شروع پروازی جدید، احساس اطمینان خواهد کرد. این به این دلیل است که مورینیو هرگز به عنوان سرمربی یک بازی افتتاحیه سری آ را از دست نداده است (W1, D2).

اخبار تیم

اگرچه طرفداران سالرنیتانا نمی توانند منتظر دیدن ستاره امضا کننده بوتیم باشند، اما باید صبور باشند. این بازیکن نروژی به دلیل مصدومیت به همراه امیل بوهینن و ماتئو لواتو از این مسابقه صرف نظر خواهند کرد.

در مورد رم، مورینیو برای این سفر تمام اعضای اصلی تیم اصلی را در اختیار خواهد داشت.

ترکیب احتمالی سالرنیتانا مقابل رم

سالرنیتانا (3-5-2): لوئیجی سپه; نوربرت گیومبر، فدریکو فازیو، لورنزو پیرولا؛ وایدی کچریدا، لاسانا کولیبالی، لئوناردو کاپزی، گریگوریس کاستانوس، پاسکواله مازوکی؛ فدریکو بونازولی، فرانک ریبری.

آ اس رم (3-4-3): روی پاتریسیو; جیانلوکا مانچینی، کریس اسمالینگ، راجر ایبانز؛ ریک کارزدورپ، لورنزو پلگرینی، نمانیا ماتیچ، نیکولا زالوسکی؛ پائولو دیبالا، نیکولو زانیولو، تامی آبراهام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *