در سی و ششمین دوره سری آ، جنوای مبارز در ورزشگاه لوئیجی فراریس میزبان یوونتوس بود. نیمه اول یک چرت زدن کامل بود، لیگوریایی‌های محتاط حاضر به ریسک کردن نبودند، و میهمانان پس از کسب رتبه چهار تیم برتر هفته گذشته، تقریباً علاقه‌ای نداشتند. با این حال، این رویارویی در نیمه دوم پس از گل باز پائولو دیبالا جان گرفت. اسراف کننده ها بیانکونری نتوانستند کار را تمام کنند، زیرا آنها اجازه دادند گریفون برای تکمیل یک بازگشت خیره کننده در حالی که دومینیکو کریسیتو پس از تلاش بیهوده خود در برابر سمپدوریا در هفته گذشته، خود را با زدن ضربه نقطه آخر به ثمر رساند.

الکساندر بلسین در ترکیب 4-2-3-1 به رهبری ماتیا دسترو با تجربه شروع کرد که توسط جوان حمایت می شد. سه نفر فیلیپو ملگونی، ندیم ملگونی و مانولو پورتانوا. پابلو گالدامز و میلان بدلی در دابل پیوت شروع کردند.

از سوی دیگر، ماسیمیلیانو آلگری با ترکیب 4-3-3، کاپیتان پائولو دیبالا و مویس کین به دوسان ولاوویچ در خط حمله پیوستند. فابیو میرتی، بازیگر جوان، دومین شروع متوالی خود را با حمایت آدرین رابیوت و آرتور ملو بازگشته در وسط پارک انجام داد.

در دفاع، خوان کوادرادو و ماتیا د شیلیو نیز پس از جادوهای کوتاهی که در کناره‌ها بودند، برگشتند و در نقش‌های مدافع کناری قرار گرفتند، در حالی که دانیله روگانی شانس نادری برای شروع در قلب خط دفاعی داشت که توسط لئوناردو بونوچی هدایت می‌شد.

پس از تسلط بر مالکیت توپ در پنج دقیقه اول، میهمان اولین موقعیت مهم گلزنی بازی را ایجاد کرد، زیرا ارسال دقیق دیبالا از جناح راست، کین را در مقابل دروازه قرار داد، اما ضربه سر ایتالیایی از بالای دروازه به بیرون رفت.

متأسفانه، این یکی از معدود لحظات هیجان انگیز نیمه اول فوتبال کاملاً افتضاح بود که دو طرف به ندرت چیز قابل توجهی تولید کردند.

یوونتوس از طریق بازیکنانی مانند کین و دیبالا چند موقعیت نصفه و نیمه داشت، در حالی که پورتانووا در پایان نیمه بهترین لحظه را برای جنوا رقم زد، اما بازیکن سابقبیانکونرو دیدم که تلاش دوربرد او توسط وویچیچ شچسنی متوقف شد.

با این وجود، دوره دوم با شرایط بهتری آغاز شد گریفون تقریباً بلافاصله پس از شروع مجدد، بن بست را شکست، اما شوت نافرجام دسترو به سمت توپ رفت کوروا نورد می ایستد.

معلوم شد این جرقه ای بود که عصر را روشن کرد. یک دقیقه بعد، کین تلاش کرد تا قبل از تغذیه، نشانگر خود را از توپ دور نگه دارد دیبالا که در لبه محوطه جریمه جنوا قرار داشت و آرژانتینی با پای راست ضعیف‌ترش شوتی زد که به گوشه پایینی سالواتوره سیریگو راه پیدا کرد و یوونتوس را از ابتدا پیش انداخت.

در اواسط دوره دوم، لا جویا تقریباً پس از دریافت پاس از ولاوویچ، توپ شخصی خود را تکمیل کرد. شماره 10 از میان تعداد زیادی عبور کرد روسوبلو مدافعان قبل از شلیک گلزنی که به تیر افقی برخورد کرد.

یک لحظه بعد، پاس رابیوت، کین را درون محوطه جریمه پیدا کرد، اما مهاجم سابق پی اس جی با واکنش عالی سیریگو محروم شد، او سپس یک دفع خوب دیگر روی تلاش ولاوویچ انجام داد.

در دقیقه 82، داور در پی به چالش کشیدن آلبرت گودموندسون روی مارلی آکه، بازیکن تعویضی یوونتوس، یک پنالتی اعلام کرد، اما این تصمیم پس از بررسی VAR لغو شد، زیرا ظاهراً بازیکن جنوا ابتدا به توپ رسیده بود.

این یک نقطه عطف واقعی بود، زیرا میزبان موفق شد گل تساوی دیرهنگام را به ثمر برساند، زمانی که توپ عالی امیری گودموندسون را در داخل محوطه جریمه پیدا کرد و بازیکن نروژی با پایانی بالینی آن را پشت سر گذاشت.

یک دقیقه بعد جنوا به دنبال اشتباه هولناک رابیوت تقریبا نتیجه را وارونه کرد اما ضربه امیری به نوعی توسط دروازه بان یوونتوس مردود شد.

در اواخر وقت تلف شده، کین یک فرصت طلایی را هدر داد تا پیروزی را برای میهمان رقم بزند و به میزبان اجازه داد تا یک ضربه نقطه پایانی در انتهای مقابل به دست بیاورد. کاپیتان آنها کریسیتو اعصاب لازم را داشت تا از آن استفاده کند و تیمش را به پیروزی برساند که شانس جنوا را برای اجتناب از سقوط حفظ کند.

این یک شب به یاد ماندنی برای لیگوریایی‌ها بود که افراد بی‌علاقه و اسراف‌کننده را مجازات می‌کردند بیانکونری.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *